PDA

Pogledaj punu verziju : Moja pitanja



Duleslash
25.02.09., 16:43
molim vas, pre svega admine , moderatore i ostale da mi ne salju linkove do tema mojih pitanja zato shto sam trazio i nisam nashao tacne, konkretne odgovore


pitanja:
1) Da li za podlogu za kukuruznu mogu za pocetak da koristim sitnu piljevinu?
2) Da li privremeno mogu koristiti obicnu sijalicu i od koliko w-ati?
3) Da li privremeno mogu da je drzim u manjem terarijumu (koliki najmanji)?
4) Da li neka biljka moze ostetiti terarijumsku zivotinju?


u pitanju su kukuruzna ili kraljevska zmija oko 40cm

ako se setim jos nekog pitanja napisacu

nenad
25.02.09., 17:09
1. Možeš da koristiš piljevinu ukoliko nije pokupljena kod stolara, odnosno ako je sterilisana (kao one koje se prodaju u pet-šopovima) jer može da se desi da bude prljava. I ne sme da bude od četinara. Inače, zmiji neće smetati da ceo život provede na piljevini.
2. Možeš da koristiš običnu sijalicu za grejanje, a jačina zavisi od veličine terarijuma. Najbolje da probaš pa vidiš. Sijalica ne treba da bude u terarijumu, ako nema zaštitu, zato je stavi van terarijuma.
3. Možeš da je držiš u manjem terarijumu. Računaj da ti stranice budu bar 20x20 cm, za zmiju od 40 cm.
4. Kaktus može da ošteti zmiju.

Duleslash
26.02.09., 03:36
nisam mislio na kaktus , on mi verovatno ne bi pao na pamet za terarijum;)
da li bi joj neshto bilo ako bih stavio drvo zivota il nesto sl?

nenad
26.02.09., 04:16
Ne, ali bi drvetu života verovatno nešto bilo. Pokušao sam da gajim 6-7 vrsta biljaka u terarijumima dosad, ali sve bezuspešno. Ili sam ja antitalenat za biljke, ili...

Bluie
26.02.09., 12:20
Jesi ::D Zavisi kolika je zmija. Ako je odrasla, verovatno ce razdrljati i pokriviti bilo kakvu pristojnu biljku koja je razgranata.
Predlog za obojicu - uzmete cvrscu granu loze koja se uklapa u ter...ili bilo koju drugu granu oko koje moze da se obavije obavije Brsljen (Hedera helix). Vrlo izdrzljiva biljka, a raste brzo; samo sto je toksicna, ali sto za zmiju nema veze...
Odlicno moze da se uklopi u terarijum.

marko
26.02.09., 13:47
molim vas, pre svega admine , moderatore i ostale da mi ne salju linkove do tema mojih pitanja zato shto sam trazio i nisam nashao tacne, konkretne odgovoreJel to znači da ti je nekada neko od admina ili moderatora kao odgovor dao link ka temi gde ne postoji odgovor?

Šalim se naravno, ne moraš da odgovoriš ::D