PDA

Pogledaj punu verziju : Pair arrested for eating Iguana on Facebook



markozmaj
26.02.09., 14:42
Two people have been arrested for eating an endangered species of iguana in the Bahamas after posting pictures of the grill on Facebook.

Vanessa Starr Palm, 23, of Illinois and Alexander Daniel Rust, 24, of Indiana, were arrested last Monday after pictures of the two having an iguana feast in the islands were posted on the social networking website.

According to police the pictures showed th More..em "catching an iguana, parts of an iguana on a grill, two men eating the iguana pieces, and a man and a woman cleaning what appears to be undersized conch."

The two were arrested on the Fisheries Regulations and the Wild Animal Protection Act.

The photos ended up in the hands of Bahamian authorities, who tracked down the suspects and arrested them, the article said.

The iguanas are protected under the Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora.

The peckish pair could also fall foul of American federal law that links with the Bahamas.


Ja sam se sokirao kad sam procitao ovo :eek:

Geni
26.02.09., 14:44
I ja. Srećom uhapšeni su i dobro je da je to javno objavljeno. Neka se češu malu u zatvoru a nadam se da će im (pošto su im imena javno objavljena) i neki ljubitelji životinja imati nešto da kažu.

Ig0r
26.02.09., 15:02
Pa zar niste znali da ljudi u delovima Južne i Srednje Amerike redovno na jelovniku imaju meso iguane? Ko će raspoznati zaštićenu od nezaštićene kad je čovek gladan. Ovo mi nje ništa šokantnije od jedenja prasetine, samo mi nije jasno zašo bi to neko kačio na FcB...Glupi ljudi, al šta ćeš greši čoek..

Geni
26.02.09., 15:08
Nema ništa loše što ljudi koji nemaju šta da jedu, jedu iguane ili šta god im dođe pod ruku. Jedu ljudi i pse i mačke pa bi ipak svi oni radije jeli teletinu :)


A idioti koji to urade da bi ispali face, ovo i zaslužuju.

markozmaj
26.02.09., 15:28
I ja se slazem sa genijem, ok je kad nemas nista drugo ### ta ces muka te natera, ali snimiti to jos da bi satro postao popularan :mad:

KLOKI95
26.02.09., 15:30
Braaaateee jel njima dobro...To je zalosno jbt aaaaaauuuuuu sta swe ima na owoj zemlji lele lele lele.OMG..Brateee owo je stvarno bolesno...Ja bi ih ubio bre ko zna koliko su do tara pojeli..nemam reci za owakwe postupke jao qq lele

KLOKI95
26.02.09., 15:38
Ne verujem sta je owo bre.Pa i bilo je jedno vreme nesto mi je pricao tata kao srusio se neki avion negde nemam pojma i sad ostalo 5-6 prezivelih koji su izasli iz tog aviona posle pada.I posto je taj avion pao neznam u sred neke nedodjije na nekom snegu oni nisu imali sta da jedu pa su od gladi jeli owe druge ljude koji su poginuli (kanibalstvo).Posle nekog vremena njih je pronasla policija pa su isli na sud i bilo im je sudjeno da trebaju u zatvor (neko dozivotno neko ne).Da ne odugovlacim posle nekog vremena su ljudi ipak pusteni zato sto je sud odlucio da je dobro sto su to uradili jer bi posle kraceg vremena umrli od gladi.
ALI owo za iguane je stvarno idiotski postupak majke mi.

Duleslash
26.02.09., 18:06
ali naslov je najachi
"Par uhapshen jel su jeli iguanu NA FEJSBUKU"
kako li su jeli na fezbuku da mi je znati :)

KLOKI95
26.02.09., 20:44
Pa postavili su snimak kako jedu iguanu.Stoke bre.Stvarno je zalosno da muce takvu zivotinju.Neki bi swe dali da joj naprave uslove i da je usrece i udome a owo je stvarno debilski

Malacrass
26.02.09., 21:16
Ne čudi me što su jeli iguanu, možda i je to jestivo meso.
Sam ne bi svoje obroke stavljo na šitbook.
Ljudi svašta stavljaju na meni, od žaba, zmija, krokodila, raznih kukaca i sve ostalo.

Žalosno je što su ju pojeli sam štaš, ima i takvih gluposti

Bifrost
27.02.09., 11:36
Video sam i ja to pre par dana bilo na yahoo news... Svasta se radi na tom facebook-u... ja bih to po kratkom postupku shift+delite ceo sajt... xD

KLOKI95
27.02.09., 13:10
Pa jeste slazem se sa vama.Ali zar nije zalosno bre da neko jede iguane.Razumem sto jedu zabe,zmije,kokoske,patke i swe to.Ali ipak da neko jede iguanu to ne razumem.Kako je onima koji cuvaju iguane kuci pa je vole i swe bi dali za nju i onda od jednom cujes nesto tako bolesno da je neko jeo to sto ti volis i negujes.Pa stvarno sramota i bruka.Mozda to meso i jeste ukusno ali ipak te zivotinje nisu nikom nista skrivile da bi na kraju zavrsile tako.

Nemanja
27.02.09., 13:15
Decace, neko kao ljubimca drzi kokosku, prase, vola... Iguana nije jedina zivotinja koju ljudi drze kao ljubimca. Vecini ljudi sa ovoga foruma to nije jasno i to se ovde podrazumeva, tako da ti ovde samo postujes cisto jer ti je dosadno.

nenad
27.02.09., 13:17
Razumem sto jedu zabe,zmije,kokoske,patke i swe to.Ali ipak da neko jede iguanu to ne razumem.Kako je onima koji cuvaju iguane kuci pa je vole i swe bi dali za nju i onda od jednom cujes nesto tako bolesno da je neko jeo to sto ti volis i negujes.

A zašto razumeš da neko jede zmije? To razumeš, a ne razumeš da neko jede iguanu? Pa u čemu je razlika, zar misliš da ljudi koji čuvaju zmije ne vole svoje ljubimce? Ili zmija ne treba da se voli, a iguana treba? Al ti dečko imaš zaključe, svaka ti čast! Ja se tebi divim do imbecilnosti!

nenad
27.02.09., 13:19
tako da ti ovde samo postujes cisto jer ti je dosadno.

Da, jer ti je dosadno, pa postuješ da bi i nama bilo dosadno, da ne bi bio usamljen u dosadi.

Geni
27.02.09., 13:22
Dobro, ajde da ne idemo tim putem. Poenta je da su idioti uhvatili zaštićenu i ugroženu vrstu i pojeli je da bi se pohvalili prijateljima. Isto bi bilo da su pojeli pandu... nema veze što je gušter u pitanju i nikako to ne treba mešati sa ljudima koji su dovoljno gladni da pojedu bilo šta što nađu.

KLOKI95
27.02.09., 17:17
Ja bi ih naj radije ubio....
Zmije se jedu jos od davnina ali za iguane nisam cuo..

gordond
27.02.09., 17:38
Pa jeste slazem se sa vama.Ali zar nije zalosno bre da neko jede iguane.Razumem sto jedu zabe,zmije,kokoske,patke i swe to.Ali ipak da neko jede iguanu to ne razumem.Kako je onima koji cuvaju iguane kuci pa je vole i swe bi dali za nju i onda od jednom cujes nesto tako bolesno da je neko jeo to sto ti volis i negujes.Pa stvarno sramota i bruka.Mozda to meso i jeste ukusno ali ipak te zivotinje nisu nikom nista skrivile da bi na kraju zavrsile tako.

Ajde molim te nemoj vise da pises OVAKVE GLUPOSTI!!!
Jbt, kad god dodjem na forum i vidim da nesto novo ima napisano u nekoj temi, polovina od toga budu tvoje gluposti. Da li uopste razmislis pre nego sto nesto napises?

Aj sad da se vratim na temu.
Ovo sto su ovi uradili treba svakako debelo da se kazni i da se sto vise forsira u javnosti kako bi se slicni slucajevi izbegli. Ubijanje zivotinja iz kurtoazije je cist primitivizam.

Nemanja
27.02.09., 17:44
Reci to u nekom od lovackih drustava...

gordond
27.02.09., 18:02
Sto se tice lovaca, ok mi je da se lovi u lovilistima gde se odredjene vrste ''gaje'' i posle se ulov koristi za ishranu, ali ovakve stvari tipa ''vidite, mi smo jeli iguane blabla" ne podrzavam. Isto tako mi se smuci kad vidim da neko preparira zivotinju. Prvi ja volim i prasetinu i piletinu itd. ali ovo su skroz druge stvari.

Nemanja
27.02.09., 18:13
Oprosti, pogresno sam procitao tvoj post :shy:. Opala mi je koncentracija posle svih onih danasljih postova :D.
Nisam neki ljubitelj lova, u bilo kakve svrhe (sem ako je prezivljavanje), ali ne protivim se ljudima koji to rade zbog rucka :D.
Sto se tice ove teme, u potpunosti se slazem sa tobom!

Pozdrav!

Stufy
27.02.09., 18:19
@ Gordond Koliko sam shvatio i ti studiras biologiju? Ako ti je mucno sto ljudi preparirju zivotinje kako izdrzavas vezbe na faxu?
@ Kloki I iguane se jedu od davnina. I od davnina su ludi ubijali druge ljude pa danas to ne podrzavamo iako se desava. Ima neka rec koja opisuje zasto ne jedemo ugrozene i zasticene zivotinje, kako ono bese mmmmm......... ah da "civilizovanost", da to je ta.

gordond
27.02.09., 18:40
Odgovor na tvoje pitanje je vrlo jednostavan. Nije meni mucno, ne gadim se ja toga, nego ne razumem takve ljude.Nije isto ubiti pticu da bi ti visila na zidu u hodniku i ubiti zabu ili misa u korist nauke. Da se razumemo, protivim se tome da se na jednim vezbama ubije 20 zaba ili miseva, ali zrtva jedne zivotinje naspram koristi koja se iz toga moze izvuci nije strasna.

nenad
27.02.09., 20:53
Korist koju životinje izvuku od naših biologa je, nažalost, minimalna, ako je uopšte i ima.

Što se tiče iguana, drug mi je pričao kako se u Salvadoru, gde je živeo neko vreme, prodaju iguane na pijacama, vezane, i da se ljudi time hrane. Odvratno naravno, razumem kad ljudi nemaju šta drugo da jedu, ali u Salvadoru baš takva situacija da nemaju šta drugo da jedu.

LARYBG
27.02.09., 21:09
evo nema ni mesec dana kako se drugar odselio kod caleta na karibe kaze ima iguana i ostalih gustera na svakom koraku! e to je zivot kad zivis na takvom mestu nema potrebe da drzis zivotinje u kuci izadjes napolje i eto njih!

gordond
27.02.09., 21:13
Ne mislim samo na korist koju zivotinje izvuku, vec i na onu koju ljudi izvuku iz svega toga. Slazem se da nije velika i da se dosta zivotinja bespotrebno ubija, ali situacija je takva kakva jeste.
Sto se tice Salvadora, nemoj da zaboravis da je tamo skroz drugacija kultura. Njima iguane ne predstavljaju ono sto predstavljaju ostatku sveta. Ja sam u potpunosi protiv ubijanja ugrozenih vrsta pa cak i ako se to koristi u ishranu...

Stufy
27.02.09., 22:27
Isto tako mi se smuci kad vidim da neko preparira zivotinju.
@ Gordond Takodje je vrlo jednostavno da ne mora svaka zivotinja da se ubije koja se preparira. Ja prepariram uglavnom vec mrtve zivotinje (ako izuzmemo neke entomoloske preparate). Prepariranje ima mnogo korisnih strana i jedna od njih je demonstracija, na fakulteu u skolama... Nema potrebe svrstavati prepariranje u isti kos sa lovom.

gordond
27.02.09., 23:01
Ne razumemo se. Ne mislim na ptice i zivotinje koje su izlozene u skolama, na faxu... Nemam nista protiv da se preparira jedna voluharica i da 100 studenata nauci sta je voluharica. Mislim na one klasicne lovce koji imaju pune stanove ptica i drugih zivotinja koje su ubili da bi se njima hvalili.