PDA

Pogledaj punu verziju : H.incei-grupno ili odvojeno?



Mrak
26.02.09., 15:49
Za koji dan treba da nabavim 10 komada pa me zanima da li ih je bolje drzati zajedno ili odvojeno?

D@nijel
26.02.09., 16:00
Imas temu sa tim http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5440 .Ja ih drzim zajeno.Imam cetiri komada i nema nikakvih problema.;)

Geni
26.02.09., 16:06
Pazi ovako, pitanje je bilo šta je BOLJE i tu je odgovor jasan - bolje je odvojeno. Ne postoje nikakve beneficije držanja zajedno a postoje mnogi rizici.

Činjenica da ova vrsta, uz dovoljno mesta u terarijumu, odlično podnosi grupno držanje, ne menja činjenicu da uvek može da dođe do problema. Odvojeno je najsigurnije.

Mrak
26.02.09., 16:16
To mi je vazno,da znam da nabavljam posude..

kimo
26.02.09., 17:59
Zavisi kolike nabavljaš. Ako su iz istog legla ili slične veličine, ja bi ih stavio zajedno. Oni jesu komunalna vrsta i podnose se odlično. Ja imam 20-30 komada u jednom terarijum 30x30x30cm i super ih je gledati. Veličine su oko 2-2.5cm i 3. su presvlačenje.

Ako hoćeš da ti svaki živi kao i svaki drugi pauk odvojeno, neće biti problema, samo što i jeste fazon da ih držiš komunalno,jer to ne može sa puno vrsta.

Borko
26.02.09., 18:56
Ja imam 20-30 komada u jednom terarijum 30x30x30cm i super ih je gledati.

teško je to objasniti riječima:)
extra izgledaju onako na "gomili"

mislim da nebi bili nista posebno da se drze odvojeno,svaka tarantula ima neku svoju draz a inceiima je baš ta komunalnost...

Mrak
26.02.09., 19:03
Zavisi kolike nabavljaš. Ako su iz istog legla ili slične veličine, ja bi ih stavio zajedno. Oni jesu komunalna vrsta i podnose se odlično. Ja imam 20-30 komada u jednom terarijum 30x30x30cm i super ih je gledati. Veličine su oko 2-2.5cm i 3. su presvlačenje.

Ako hoćeš da ti svaki živi kao i svaki drugi pauk odvojeno, neće biti problema, samo što i jeste fazon da ih držiš komunalno,jer to ne može sa puno vrsta.

To je od tebe naruceno sinoc za mene,nadam se da ces ih ostaviti,meni su lepe i ovako za zasebno drzanje tako da cu bar jednu odvojiti da je samu drzim cisto da vidim kako se ponasa jedna a kako kad su u grupi.

kimo
26.02.09., 19:24
Pa to je možda i najbolje, mada ponašaće se kao i sve ostale vrste. Aha, to si ti :) Neki drugi član mi je rekao da ih čuvam... što naravno i hoću.

D@nijel
07.03.09., 18:02
Danas sam izvalio da mi jedna H.Incei nema nogu,nemam pojma zbog cega joj je otpala.Moze da se desi da je doslo do tuce medju njima pa da je nastradala.Nisam primetio da se javila neka netrpeljivost,uvek imaju dovoljno hrane.

tori
08.03.09., 00:19
Garantovano je nastao neki okrsaj! Skoro je incei kolege sa foruma ostao kratak za pedipalpu.
Meni to nekako deluje kao pitanje vremena...

kimo
08.03.09., 00:34
Ma ne verujem. Ako imate dovoljno hrane i mesta, onda se ne diraju i naprave sebi skloništa, ali naravno neki će možda da strada u nekim ekstremnim situacijama.

D@nijel
08.03.09., 12:12
Sve cetiri imaju sklonista i dovoljno mesta i uvek imaju dovoljno hrane.Ko zna mozda je doslo do okrsaja.Neka su hocu da vidim kako ce se sve odvijati sa tom grupom.

tori
08.03.09., 16:33
Ma ne verujem. Ako imate dovoljno hrane i mesta, onda se ne diraju i naprave sebi skloništa, ali naravno neki će možda da strada u nekim ekstremnim situacijama.

Pa zasto mu onda fali noga? :D
Moje misljenje je da su postali terirtorijalni (narocito ako imaju dosta prostora) pa je taj nesrecnik zalutao na tudji posed.

kimo
08.03.09., 18:55
Pa zavisi, mada ja nisam pregledao svoje detaljno,ali pogledaću sutra,jer moram da odvojim 10 komada,pa ću da javim jel ima nekih zapažanja :)