PDA

Pogledaj punu verziju : Citharacanthus spinicrus



radzaa
26.02.09., 19:15
nisam nasao nista (sem slike i osnovnih podataka) o ovom pauku a cini mi se da je redak i vredan. dali mi neko moze nesto vise reci o njemu???

http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/novi_vrste_2/citharacanthus_spinicrus/index01.htm

zarko
27.02.09., 00:32
nije redak ali je veliki redak ! jako sporo rastu ...
africki pauk ...de ih ima?izgoogluje pretpostavljam tanzanija ..sl

trazi dubo upstrat ,retko izlazi ...shisti! otrovan poprilicno ali nije brz ....poput poecilotherie!

ipresivne zadnje noge za kopanje i treba da bude deo kolekcije svakog ljubitelja kopaca jer je impresivan pauk ....muzijaci su dosta sitniji i primetio sam da uvek uniste kozicu tkao da nikad nisam doso u situaciju da pogledma pol!

Bifrost
27.02.09., 00:53
Hehe, u poslednje vreme sve ispravljam nesto xD Zarko ti mislis na Citharischius crawshayi-a

A ovaj je sa Haiti ili Kube
http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/novi_vrste_2/citharacanthus_spinicrus/index01.htm

zarko
27.02.09., 01:29
abe da lisam ja corav..pisalo je crawshoy i sad je neko promenio da bi me ubacivao. mole se moderatori da ljudi sa foruma ne lazu Zarka jer to nije fer, to sto ja jesam malo ubaknut nije razlog da me ismejavate...


lele ja si pisem sta mi padne na pamet.

Bifrost
27.02.09., 09:01
I ja sam procitao Citharischius ali znam da imaju samo dve vrste, a ona druga je valjda izumrela, Citharischius stridulantissimus nije valjda vidjen od 1907'

zarko
27.02.09., 12:02
nisam imao pojma za to ..sda citirasius imao jos jednu vrtu !ad cu da googlujem o tome...eto lepi info nakon tolikog gnjavljenja i balavljenja po forumu..poljubio bih te u tikvu da mogu bif !!!

Bifrost
27.02.09., 20:52
Smatra se da jos uvek postoji ali nije ponovo vidjen.. Nema cak ni slike... a nema ni prepariran primerak, kao sto ima za pravog H. herculesa u nekom muzeju. Tako da ko zna sta je to Bilo ustvari...

zarko
27.02.09., 21:02
na zalost nema nista

Bifrost
27.02.09., 22:11
Ima po arachnobordsu i po jos nekim stranicama...

Miroslav
27.02.09., 22:20
Imaju samo lažne slike, nigde nema prave.

radzaa
27.02.09., 22:48
MOLIM DA MI NEKVARITE TEMU!!!
hahahahaahah
salim se bre, drago mi je da sam ponesto naucio. pretpostavljam da za ovo sto sam ja pitao niko nezna (nema) posto se dosad nije javio. ja sam slucajno dosao u mogucnost da uzmem tog pauka ( u madjarskoj) ali meni nije preterano interesantan (vizuelno) a i nisam neki kolekcionar i poznavalac