PDA

Pogledaj punu verziju : Aphonopelma caniceps



Hornet
04.03.09., 23:00
Pre svega pozdrav svima :)
Imam malu molbu za clanove koji imaju nekog iskustva sa ovom vrstom, ili znaju nesto o njoj ako ih ne mrzi da napisu...
Ovde na forumu nije pisano o njoj a na google-u jedino sto sam uspeo da nadjem je da jaaaaaako sporo rastu, narastu izmedju 13-15cm (raspon nogu) i da su iz Meksika ili mozda Kosta Rike??? I da neki navode potrebnu vlaznost od 40%:confused: a neki od 60-70%... Neki ih predstavljaju kao kopace a neki kao terestrijalne?! :confused: Pa me sve te informacije i dezinformacije zbunjuju :help:

toncek
05.03.09., 22:43
evoga ako šta pomaže http://www.exotic-animals.org/pajki/opis_vrst/aphonopelma_caniceps/index01.htm

kao za večinu pauka...temp.isto ko za sve,samo malo vlagu bolje držati,ali ni nesmeta da se spusti do 65%...ljep pajkić:)

Hornet
05.03.09., 23:03
Hvala ;) talna predpostavljam da znaci terestrijalna? I meni se svidja, lep pauk i dosta retka vrsta kod nas (koliko sam primetio), zato sam je i nabavio ;)

Geni
05.03.09., 23:23
Pazi, nisam nešto čitao o caniceps ali ostale Aphonopelme su kopači iako ih mnogi svrstavaju među terestrijalne. Imam seemanni i bicoloratum i obe su potpuni kopači.

chalcodes retko kopa u zatočeništvu tako da možda neće ni caniceps.

Hornet
06.03.09., 00:02
Hvala Geni na odgovoru. Koje su velicine tvoje aphonopelma-e i koja im je brzina rasta?
Moj caniceps je sada 1.5cm raspon nogu (dakle bas mali), i za sada se ukopala samo jednom kada sam otvarao posudicu pa se uplasila i sakrila se, ali je nakon mozda 30 sekundi izasla. Videcemo sta ce biti kad naraste (po svemu sudeci nacekacu se)... Inace ova moja je bas plasljiva i brza, iako uglavnom vazi za izuzetno mirnu vrstu...

Geni
06.03.09., 00:07
seemanni je odrasla a bicoloratum je još beba, a rast... pa to se ne može nazvati rast. Moj bicoloratum je za malo manje od godinu dana porastao sa 4mm na 8-9mm uz 4 presvlačenja.

Hornet
06.03.09., 00:14
Znaci za jedno deset godina cu vas obavestiti jel ima nekih promena sa mojom :lol:

zarko
06.03.09., 00:46
ja sam 2-3 godine imao bikolor i od 4mm dosli su do 4-5cm ...#####o sporo za moj ukus..pogotovu sto se nece pretvoriti u crawshoa !!!njih treba cekati i 7 god