PDA

Pogledaj punu verziju : grinje na tarantuli



Miroslav
06.03.09., 01:31
Nije ovo neka bolest, ali mi je bilo prikladnije da pitam u ovo podforumu.

Sad sam video da se na helicerama (njihovom korenu) kod G. rosea (3. presvlačenje) nalazi nakupina malih grinja. Mislim da je o ovome već bilo reči ili je neko samo stavio sliku, ali to nisam mogao naći. Ovo mi se prvi put desilo!
Predpostavljam da sada neko vreme ne treba da joj dajem da jede i da smanjim vlagu koliko mogu, kako se grinje nebi imale čime hraniti i kako nebi imale povoljne uslove za opstanak. Ima li neko možda neki pametniji ili efikasniji metod? Razmišljao sam da ju uhranim, pošto je već poprilično debela, kako bi se presvukla i tako rešila napasi.

Eh da mi je sad onaj Genijev fotoaparat, pa da to uslikam.

Geni
06.03.09., 01:34
Pa bar ti je kod rosee to lako rešiti, samo isušiš. Jako brzo se potamane kada je suvo a rosea neće imati ništa protiv.

Miroslav
06.03.09., 01:42
Znači stari dobri metod ipak nema zamenu. Ja reko možda ima nešto brže i efikasnije. Ništa, sad će na post - nema hrane, nema vlage:)Z

Ig0r
06.03.09., 02:17
Rosea koliko ja znam inače voli suvo maksimalno tako da ne znam kako si na njoj zapatio grinje. Kod penjača je to redovna pojava na žalost i rešava se većim terarijumom i jednim presvlačenjem

Miroslav
06.03.09., 03:11
Namam poima kako su došle :confused2: Čak joj ni ne vlažim mnogu, tu i tamo ubacim koju kap vode. Na njoj su već neko vreme, samo nisam odmah posumnjao na grinje.
Nisam nikad imao grinje na tarantulama. Po nekad se pojavi neka na terarijumu, ali nikad na tarantuli. Pitanje je da li su to uopšte iste vrste grinja.
Ima sve da ih utepam :club:

Nemanja
06.03.09., 07:56
Evo samo da se javim da sam ja imao taj problem (pocetnicka greska) i da je sve reseno presvlacenjem. Bilo je skoro skroz suvo jedno vreme i samo sam odmah pred presvlacenje povecao vlaznost. Slike mozes da nadjes ovde http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5407 cisto da bi uporedio.

Ig0r
06.03.09., 10:29
Namam poima kako su došle :confused2: Čak joj ni ne vlažim mnogu, tu i tamo ubacim koju kap vode.

Možda na isti načink na koji su došle kod mog cyano jednom prilikom. Isto mi ništa nije bilo jasno kad je sve suvo ko barut. Biće da je od ostataka hrane ali ko zna...

Miroslav
06.03.09., 11:53
Biće da je od ostataka hrane ali ko zna...

Moguće je da su došle sa hranom. Ako ih ima u pusudi gde se gaji njihova hrana, moguće je da se našla neka na insektu koji mu je dat da ga klopa i onda sa njega prešao na T.
Kod mene se nalaze na helicerama isto kao kod Genijeve aureostriate.
Sad sam baš pogledao ostale T i nema ih ni na jednoj. Moguće je da mi je G. rosea došla sa tim grinjama, a uz to još uvek mi stoji u kutijici u kojoj je došla (već 15 dana). Čekam treset, da joj mogu namestiti novi dom. Prebaciću je čim se presvuče.

Hvala Nemanja za link, tu temu sam i tražio, ali nisam znao kako se zove.

Miroslav
15.03.09., 01:09
Presvukla mi se rosea pre nekih tri sata. Zavirivao sam malo još u toku presvlačenja i primetio da su grinje prešle sa košuljice na nju. Kakav bedak. Sad mi ostaje da ju prebacim u novu posudicu sa totalno suvim tresetom i držim tako neko vreme.
Kako su dosadne te grinje.

toncek
19.09.09., 00:46
sad ja imam taj problem...u k...c,ugledao sam ih u ter.od A.versicolor...na njoj nema ništa samo sam na tresetu ugledao jednu grinju...razmakivao sam trset i dobro gledao ali nije ih više bilo,samo ta jedna...kako da to rešim? ima li kakva druga metoda osim isušivanja...sigurno bi trebao prepeči treset i drvo iz nutra? ili kako da se rešim tih stvorenja dosadnih? zamijeniti treset?

spiderboy
19.09.09., 09:40
ne vidim razlog zašto je problem isušivanje,tarantuli neće ništa faliti ako je par dana suvlji ter.,od ovog jednostavnije stvarno nemaš

Ig0r
19.09.09., 10:30
Ako je zaista jako vlažna, stvarno je možda bolje da izvadiš podlogu i osušiš je. Akad kažeš da grinja nema na tarantuli ne znam na šta tačno misliš. Ako su se grinje po terarijumu baš namnožile kao što kažeš velika je verovatnoća da tarantula tma nametnike u predeju helisera, taćnije između njih, na delu koji možda ne vidiš. No, nije to neki poseban problem jer će ih se T rešiti pri sledećem presvlačenju, ali ti gledaj da do tad dovedeš uslove u terarijumu u red. Nemaš razlog za brigu.
Pozdrav

toncek
19.09.09., 11:09
Hvala dečki...100% sam siguran da ih pauk nema jer se je presvukla neki dan,a i grinje se nisu namnožile u tolikom broju...našao sam otpad od hrane i vjerojatno je zbog njega...ali svejedno ču izvaditi treset i prepeči ga skupa sa granom iz nutra...za svaki slučaj...ja imam ormar i tu mi je 20 ter. složenih onako lijepo jedan do drugog na 4 reda,vjerojatnost je dosta velika da su se one proširile i na druge ter.pa ču malo pripaziti i pogledati,u ter.u kojem ih zapazim sanirat cu to detaljnim čiščenjem,prženjem zemlje....ako imate još koji savjet samo dajte da mi bude lakše to sprečiti...još jednom hvala vam svima! ;)

Miroslav
19.09.09., 13:33
Ako ti je treset baš vlažan, onda smanji vlagu i obavezno vadi ostatke posle završenog tarantulinog obroka. Najviše su zbog toga grinje u terarijumu. To im je hrana!

Bifrost
22.09.09., 00:39
Ja ih imam na stonogi.. i isusivanje od nesto vise od nedelju dana nije pomoglo... Imaju oni good mites sto ih jedu ne znam da li mozda neko ima ili moze da ih nabavi?