PDA

Pogledaj punu verziju : parenje crvenouhe kornjace



StevaNS
09.03.09., 20:16
Cim smo ubacili nase crvenouhe kornjace u novi ter sa puno prostora za plivanje i suncanje, one su krenule u ljubavni ples. Moja supruga je videla da kornjace dolaze u polozaj parenja i vecoj kornjaci koja je bila od gore je ispod repa izaslo nesto kao kesa crne boje koja nije imala jasan oblik vec kao da se prelivala.
Da li neko zna kako izgleda parenje kod crvenouhih kornjaca?

nenad
09.03.09., 20:35
Retko se desava u terarijumu/akvarijumu. Desava se da igraju svadbeni ples, ali samo parenje se i ne desava koliko ja znam. Ja sam gledao kod kornjaca to kad izbace crnu kesu kroz kloaku, i mislim da je u pitanju zeludac. Ne znam sta bi drugo bilo. Par puta sam video jednu kornjacu, pre par godina, da to radi.

StevaNS
09.03.09., 20:39
Video sam na forumu da se spominju hemipenisi i preanalne pore kod gustera. Ne znam tacno sta to znaci (jer mi nisi jos dao onu knjigu o reptilima :club: )
Pomislio sam da je ta kesica hemipenis.

Inace, izgleda da su mi kornjace pederi.. pardon- gejevi.. :rolleyes:
Kada sam ih kupio pre 6-7god, lik mi je rekao koji je muzjak koji zenka (po obliku oklopa i sarama na donjem delu). Kornjace stvarno izgledaju potpuno razlicito. Jedna (navodno muzjak) je manja, oklop se uzdize ka gore kao kupa. Druga (zenka, jel) je veca, deluje pljosnatije. Ali sada je ova veca bila u ulozi muzjaka..
Ipak obe imaju jako dugacke nokte na prednjim nogama sto je odlika muzjaka.
Nasao sam na netu da moze da dodje do plesanja kod muzjaka kao znak dominacije, i da cesto dodje do tuce :club:
Ove se jos ne tuku, ali videcemo.
Nasao sam na netu da ih na zapadu uspesno razmnozavaju u terarijumu. SLicno kao sa gusterima. Odradi se parenje. Jaja po izboru mogu u inkubator ili ne.. Mozda probam sledece godine kada prodje hibernacija. Mislim da je burazerova kornjaca zenka..

nenad
09.03.09., 22:39
Ženke obično imaju ravan donji deo oklopa, a mužjaci udubljen. Po tome možeš da vidiš. Mislim da bi morale na hibernaciju da bi se parile.

silwert
09.03.09., 23:19
zeludac ;):):):):):):)
pa da bi zeludac ispao kroz kloaku treba da ispadne prvo debelo crevo koje je povezano ligamentima, onda bi trebalo i tanko crevo da iskoci koje je isto povezano sa ligamentima pa tek onda zeludac koji je povezan ligamentom za jetru i to implicira da je kornjaca mrtva
nesto mi nije tu jasno kako moze da ispadne zeludac, neko ko se razume bolje od mene u gmizavce da lupi tako nesto


muzijak zenka se lako razlikuje po polozaju kloake muzijacima je ona spustenija vise prema vrhu repa dok je zenkama prema korenu repa



a ono udubljenje na grudima kornjaca je kod sumskih kornjaca i svih ostalih kopnenih kornjaca
to je moje misljenje

rassa
09.03.09., 23:39
evo anatomija , pa gledajte kako sta izlazi, odakle i ostalo
http://f.imagehost.org/0772/turtleanatomy1.jpg

Miroslav
09.03.09., 23:42
Mislim da se to udubljenje na oklopu javlja i kod 'vodenih' kornjača. Barem su tako meni objašnjavali.
Za želudac si potpuno u pravu, nema šanse da ga izbacuje kroz rektum. To crno mora da je ili deo creva ili kloake.

silwert
09.03.09., 23:45
mozda ovo pomogne

nenad
10.03.09., 00:46
Ja nisam bas poznavalac kornjaca pa sam zato lupio to za zeludac, hvala silwert na prosvetljenju. Gledao sam vise puta kako izbacuju neku kesu i udaraju je zadnjim nogama, kao da hoce da je istresu. Posle toga se kesa uvuce u kloaku, i stvarno nemam pojma sta je u pitanju. Da me je zanimalo, pokusao bih da saznam, ali, eto, nisam.
Inace, i vodene kornjace imaju udubljenje koje sluzi da se muzjak lakse popne na zenku.

gordond
10.03.09., 00:48
Zeludac nije sigurno. Mozda si pomesao sa tim da neke zivotinje mogu kroz usni otvor da izbace zdrelo prilikom hranjenja, ali sigurno ne kroz analni otvor ili kloaku... To je nemoguce da se desi...
Nenade, Nenade, sta ti bi:D

nenad
10.03.09., 02:33
Evo, bacio sam malo pogled. To rade mužjaci, i znači da su polno zreli. Možda bi i mogao nešto da uradiš sa njima ;) Inače zove se na engleskom penile prolapse

Miroslav
10.03.09., 02:43
Penile prolapse bi trebalo da znači prolapsus penisa tj. ispadanje (izvrtenje) penisa u spoljašnju sredinu. Onda baš imaju čudan penis.
Vidim Nenade da sad po stare dane počinješ da učiš neke stvari, umesto što si u školi spavao ili vaćario devojčice na časovima biologije

nenad
10.03.09., 02:47
Haha, pa što da ne, ju, ju, ovde je pola članova prespavalo časove Srpskog jezika. :D
Nego, nisam neki poznavalac kornjača. Ponešto znam, ali ništa o njihovoj anatomiji i mnogim drugim stvarima. Ja sam više zmijogojac. ;)

StevaNS
10.03.09., 16:37
Pa i meni je to sa zelucem bilo neshvatljivo ali nisam hteo da se bunim..:rolleyes:
Ipak sam bio blizi kada sam rekao da je hemipenis. :icon_cheers: