PDA

Pogledaj punu verziju : P.metallica, ima li kod nas? (Izdvojeno iz: Rod Poecilotheria)



Mile
09.03.09., 02:54
sad nesto bauljam po netu, i naletim na sliku Poecilotheria metallica... mnogo lep pauk, jel ima to kod nas da se nadje?

Miroslav
09.03.09., 03:06
Koliko znam nema je još niko kod nas, a mnogi žele da ju nabave.
Pitaj nekoga ko se bavi prodajom tarantula da li može da ti nabavi. Nisam siguran ali cene P. metallice 1. presvlačenje su sigurno negde oko 70-90 evra.

Mile
09.03.09., 15:40
au, mogu da zamislim koliko kosta nesto vece... ma ne pitam da kupim sad, pitam samo jel ima to kod nas... al hvala
video sam da je jos neko pricao (preko search-a) o tom pauku, samo nisam skapirao dal ga ima ili ne, pa zato pitam

Geni
09.03.09., 15:41
Ima ga sporadično u ponudama i može da se nađe ako ga želiš ali malo ko će da plati tu cenu za malu.

Miroslav
09.03.09., 15:54
Imao je onaj Uroš iz Slovenije P. metallicu. Juče sam mu poslao poruku da vidim da li ima šta od kokona. Koliko se sećam bio je poprilično jeftin u prodaju svojih paukova. Ako zna način kako da je dopremi do Bg možda i uzmem jednu, ali možda. Ako budem radio preko leta, onda ću sigurno otići tamo i uzeti nju i M. balfouri. Tarantule su prelepe i moraju se imati :D

Nemanja
09.03.09., 16:00
Ako uzimas, racunaj i mene za jednu!

Miroslav
09.03.09., 16:05
Ok, neće mi biti problem da ponesem, ali samo par komada. Slovenački carinici mi svaki put pretresaju torbe kad se vraćam kući, a ne bi da mi ih oduzmu. To sve važi ako budem radio.

Nemanja
09.03.09., 16:11
Naravno, prvo gledaj da nemas nikakvih problema, pa ako budes u mogucnosti da doneses. Javi ukoliko bude mogao on da salje, pa cemo oko detalja da se dogovorimo.
Hvala ti u svakom slucaju!

Miroslav
09.03.09., 16:13
Napisao je da daje popust za veće količine, tako da bi bilo dobro da se skupi više nas. Meni bi više odgovaralo da on šalje, zato što valjda zna kako sve to ide.

Nemanja
09.03.09., 16:16
Ima nas zainteresovanih, pricacu sa ovima za koje znam da hoce jednu, pa cemo da se dogovorimo. Ostalo cemo na PP, da ne skrecemo sad sa teme ;).

Mile
09.03.09., 17:31
ajde, cimnite i mene da se dogovorimo, ako bude nesto...

zarko
09.03.09., 19:46
mislim da je mlade prodavao 60-70e tako nesto...to je ok cena ali previsoka za T.
cenim ga za 2-3 godine (sto prodje ko treptaj oka kod nas matorih) da ce bitit jako nize cene!

radzaa
09.03.09., 21:21
ja sam zainteresovan za M. balfouri ali cena je verujem paprena?! ako bude prihvatljivo i budes imao volje da donosis kontaktiraj me.
hvala unapred

kimo
09.03.09., 22:49
Hehe, samo se vi zezajte sa takvim stvarima. Zamisli samo scenario da ti to pokupi carenik ako provali ili se pak nešto desi pa ti ugine neki usput? Razlog zbog kog ih niko ovde ne nabavlja je baš taj, a zamisli tek scenu da kupiš i da ti bude mužjak, a naravno nema sa kime da ga pariš jer niko nema ženku? Sve u svemu srećno!

zarko
09.03.09., 23:20
pa sta? dok ne riskira neko nece ih ni biti...ako se nekom svidjaju neka ih kupi!!!
balforuri je precenjen po mom skormnom misljenju...ali p. metalica je sasvim ok ,mada ja racunam da ce biti dostupnije jer su pre 2 god bile 120-180e a sad je pala za 1/3 pa i vise...kad sidje na 40e uzmem jedno 3komada i to je to ...a muzijak se ne ofuca kao kod drugih poeciloterija ....ako ga lepo hranis imaces ga bar 3 god ...a sta je to 60e za 3 god prelepe zivotinje i maksimalnog uzivanja u njoj!

StefanUndy
10.03.09., 10:16
i meni je P.metallica prelep pauk,najvise mi se svidja jer ima prelepe boje.
verovatno bi uzeo i ja jednog ako bi se to razmnozilo kod nas...

boba
10.03.09., 11:57
balforuri je precenjen po mom skormnom misljenju...

Ja se izvinjavam unapred sto skrecem sa teme ali me interesuje zasto je po tebi ovaj pauk precenjen? Nisam imao prilike da ga vidim uzivo ali na osnovu slika koje sam video na netu - to je po meni jedna od najlepsih t.
Postavljam ti pitanje jer stvarno zelim da je uzmem - a ne bih da se zeznem ako znas nesto sto ja ne znam. :)

marko
10.03.09., 13:43
Mogu li ja da napišem mišljenje? Takođe mislim da je precenjen, zakon ponude i tražnje je odradio tako visoku cenu a ne sam izgled. Voleo bih takođe da vidim sliku balfouri (kad već ne mogu uživo) ali da Geni slika, dakle da vidim prave boje.
I samo da dodam, kada bi morao da biram između M.balfouri i P.metallica izabrao bih P.subfusca ::D

Geni
10.03.09., 14:44
Pa nebitno je što je precenjen, ako ga ljudi žele po ceni od 75 EUR za male i po toj ceni se i prodaju, znači da mu je to realna cena. Ukoliko se celo leglo rasproda čim se pojavi na tržištu, znači da je cena previše niska.

Meni jeste previše da dam 75 EUR za malog pokija ali već 50 bi me ubacilo u razmišljanje. Po meni je P. metallica jedan od najlepših tarantula i definitivno ću je imati jednog dana.

M. balfouri mi nije ništa posebno ali sve ovo je stvar ukusa.

zarko
10.03.09., 15:14
stvar ukusa i price koja se vrti..balfuri koliko se secam, potice sa nekog ostrva pored afrike...dodje nekako izolovaniji,detalje ne znma a mozda sma i lokalitet pogresio :)

metalika je stvarno lepa...i trtenutno je toliko koliko je,ali pasce sigurno....jer ih sve vise i vise ljudi razmnozavaju...

Mile
10.03.09., 15:20
Mogu li ja da napišem mišljenje? Takođe mislim da je precenjen, zakon ponude i tražnje je odradio tako visoku cenu a ne sam izgled. Voleo bih takođe da vidim sliku balfouri (kad već ne mogu uživo) ali da Geni slika, dakle da vidim prave boje.
I samo da dodam, kada bi morao da biram između M.balfouri i P.metallica izabrao bih P.subfusca ::D

nema sta, Marko, sva tri pauka koja si nabrojao su sigurno jedni od najlepsih...
I mene strasno nervira, sto je vecina slika sa neta obradjena na neki nacin, tako da se ne vide prave boje, i kako se sve vise interesujem, i trazim iritira sve vise i vise... zato sam i na forumu o aviculariama trazio da neko okaci svoje slike, da mogu lepo da vidim sta je i kako je...
ako je P. metallica stvarno 75 EUR, to je dosta, ali nije i previse, zavisi koliko kome znaci... meni kao pocetniku sigurno ne, kad su npr Avicularie, koliko ja znam 15, 20, a mozda i gresim...

Nemanja
10.03.09., 15:27
I samo da dodam, kada bi morao da biram između M.balfouri i P.metallica izabrao bih P.subfusca ::D

Meni je najbolje da mogu da izaberem sve tri :D. Svako ima svoj ukus. Meni je recimo san da sakupim sve Poecilotheria-e i Cyriopagopuse, a mislim i da su pokiji san mnogih ljudi sa ovog foruma. Jos uvek nisam nabavio nijednog pokija, jer nisam mogao da se odlucim koji ce biti prvi :D.

Miroslav
10.03.09., 15:58
Svako od nas ima svoj ukus. Meni je najlepša P. metallica, pa M. balfouri i teko onda ostale tarantule. Avicularie su takođe prelepe, kao i moje mezimče genikulata.
Kada bi birao između M. balfouri i P. metallica, pre bi kupio balfouria, zato što već imam jednog pokija.
Jedva čekam leto, da vidim da li će ih biti u ponudi.

zarko
10.03.09., 16:26
sto se tice kolekcije poeciloterija ,radim na tome.za sada 7 vrsta planirma bar jos 2 u skorije vreme subfucku i pedersenia ....a metalika otom potom....
ali tigernisvili smiti i sl necu verovatno uzimati jer dodju na isti karpaks indentifikaciju a preskupe su samo zatosto su retke ...a pritom lice na mnoge druge dostupacnije poecilotherie...

Bifrost
10.03.09., 23:11
Ja bas imam srece sve vrste sto mi se najvise svidjaju su lako i jeftino dostupne :), ne mogu da kazem da P. metallica i M. balfouri nisu privlacne ali su preskupe trenutno i ne zelim ih vise nego buljuk drugih...

zarko
10.03.09., 23:16
haahahah buljuk!!
pa ajde otvori novu temu sa wish listom !

Miroslav
11.03.09., 12:22
U nazivu ove teme fali još i M. balfouri. Cena ove tarantule kod Uroša iz Slovenije je 70e pa naviše. Meni to deluje kao sasvim ok cena, s obzirom kako se inače kreću njihove cene.

Ig0r
11.03.09., 13:52
Pa OK je cena ako možeš i ako si spreman da izdvojiš 7 crvenih za bebu tarantulu. Ipak mislim da je za većinu u Srbiji to luksuz.

toncek
11.03.09., 21:12
pa neznam 70 eurića nije baš nešto tako skupo ako stvarno želiš neku rijetku životinju...u Hrvatskoj ih nema puno...možda još jedna ili dvije.neki dan kad sam išao po zmiju tip mi je rekao da mu je frendu uginula P.metallica..###

Miroslav
12.03.09., 00:55
Ups, sad sam video da sam napravio zabunu. Cena od 70e pa naviše se odnosila na M. balfouri. Za P. metallicu ništa ne znam zato što Uroš čeka kokone, ali predpostavljam da će biti tu negde, možda nešto manje.

Mrak
19.03.09., 12:59
Taman sam mislio da cu videti pozitivan odgovor na ovu temu...
I ja sam pozeleo da je imam,bas steta sto kod nas jos uvek sve to sa nabavkom tesko ide.bice valjda bolje ako udjemo u EU:D

A do tad cu bar pokusati da ofarbam fasciatu u plavo::Dshala..

Nemanja
19.03.09., 15:20
Pa nije teska nabavka, ako si voljan da das 150-200evra za bebu tarantule. Tad ce da ti je donesu na kucnu adresu :D:D.