PDA

Pogledaj punu verziju : Lasiodora parahybana,moja nova T



indijanac
10.03.09., 19:31
evo ljudi konacno da otvorim temu...
parahybanu sam kupio u subotu od zarka...raspon nogu joj je oko 4cm i za sada je smestena u poprilicno velikoj tegli.
Lasiodora Parahybana je terestrijalna tarantula i izuzetno brzo raste. Po velicini je 3. tarantula u svetu i moze narasti i do 25cm.
Iako raste ovoliko nije teska za cuvanje... Skoro nikad ne odbija hranu, sto znaci da je veoma zeljna tarantula,sto je dobro,jer je zbog toga i veoma zanimljiva....
Nesto vise o njoj za neki dan,kad steknem vece iskustvo sa ovom vrstom....

StefanUndy
10.03.09., 20:37
super je sto si je uzeo sigurno se neces pokajati a i bice ti veoma zanimljivo da je posmatras dok lovi i sve to...

indijanac
11.03.09., 17:12
evo tek je 3dana kod mene i vec jede :). dao sam mu latteralisa 1.5-2cm i zvace ga vec 1 sat :D

darko.subotica
23.06.09., 09:50
Evo i ja da se pohvalim,
Dana gospodnjeg 22 Juna 2009 godine. Ja sam sebi uzeo L. parahybanu. :)
Jede ko blesav, pojeo je omanjeg lateralisa.
BTW, parahybana je 3cm (sa nogama), tako da nije bas jako sitan deran!

Cold_Beer
23.06.09., 20:54
Ja imam parahybanu od 21 cm (zenka),videcete kad dodje u tu velicinu koliko tek onda jede i koliko je prozdrljiva. Ne hranim je lateralisima jer moze da jede po 3-4 odjednom, samo dubie i ponekad bebu misa! Pozdrav ljudi,izabrali ste odlicnog pauka,jedan od mojih omiljenih.

darko.subotica
05.08.09., 01:03
Nisam mogao da verujem kako je ovo cudo halapljivo...
Sveze presvucena (10 dana) i pojela/o je u roku od 24h jednu dubiu, jednog crnog cvrcka i jednog fobasa...

A T je cirka 5 cm (sa nogama)

:)

Miroslav
05.08.09., 01:07
Nema potrebe da joj daješ toliko hrane. Ja 7-10 dana nakon presvlačenja T, nastavljam sa normalnim načinom ishrane.

Exotico
05.08.09., 03:18
i moje jede kao luda, dnevno pojede po 2 odrasla lateralisa, a ima oko 3-4cm raspon nogu :D

jelchica
05.08.09., 16:30
Auu, lichno mislim da je to mnogo, mislim da je to nepotrebno tovljenje, skracujete im vek... Mada, sve je to stvar lichnog izbora ;)
Moje 2 T su malo vece (5-6cm) i hranim ih sa po 1 lateralisom na 3 dana, chak pomishljam da to proredim kad se podgoje :)

Exotico
06.08.09., 01:09
slazem se da je mnogo, ali mislim da nije strasno. ranije sam hranio sve zivotinje jednom u nedelji, ali sad imam mnogo vise vremena i zadnjih 2 meseci je sve turbo, u sobi je t35c i hranim sve zivotinje po 1-2 puta dnevno, onoliko koliko mogu da pojedu. pojeli su vise od 1500 lateralisa za to vreme :D
uskoro cu da namalim hranjenje :)

Viktor
10.08.09., 04:53
Evo ja sam novi i odmah da se pohvalim neverovatnom pricom! Kupih malu l.parahybanu od mome i bila je jedno 2 cm, 3 meseca kasnije ona je tu na 5,6 cm i lepo izgleda! Pre 3 nedelje ona mi je pobegla iz improvizovanog terarijuma u sobu i nisam mogao da je nadjem, pretrazio sam sve zivo i nema je, proslo je tri nedelje, svi su mi rekla da je crkla negde, vlaznost ovo ono, Nasao sam je 3 sobe dalje savrseno zivu izdravu, presvucenu i gladnu, spiders rule!

spiderboy
10.08.09., 07:25
na ovim dnevnim temperaturama može tarantula mesecima da živi van terarijuma

rassa
10.08.09., 12:47
Evo ja sam novi i odmah da se pohvalim neverovatnom pricom! Kupih malu l.parahybanu od mome i bila je jedno 2 cm, 3 meseca kasnije ona je tu na 5,6 cm i lepo izgleda! Pre 3 nedelje ona mi je pobegla iz improvizovanog terarijuma u sobu i nisam mogao da je nadjem, pretrazio sam sve zivo i nema je, proslo je tri nedelje, svi su mi rekla da je crkla negde, vlaznost ovo ono, Nasao sam je 3 sobe dalje savrseno zivu izdravu, presvucenu i gladnu, spiders rule!


tu gde si je nasao, jer bilo ispleteno tj jer napravila kao da je to njena teritorija ako razumes sta ocu da kazem...

Viktor
11.08.09., 13:50
Ma kakvi, nistam, setala po regalu u dnevnoj sobi, renoviram stan pa su je vibracije i buka verovatno isterale.... juce sam tek primetio da joj fali jedna noga. Jakooo me zanima gde se vucarala ove 3,4 nedelje!

Exotico
12.08.09., 02:23
fali joj noga??

Cold_Beer
12.08.09., 06:57
Izrasce joj opet noga,za par presvlacenja.

Mile
14.08.09., 16:02
evo da se ja pohvalim mojom parahybanom, jos ne znam pol...
http://img199.imageshack.us/img199/5334/14082009284.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/113/14082009285.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/8161/14082009286.jpg
http://img132.imageshack.us/img132/7225/14082009287.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/9656/14082009288.jpg

jel moze neko da ceni pol? ove slike gore...

marko
17.08.09., 21:08
Može sa sigurnošću od 50% :)

Nema šanse da ti neko kaže a da bude 100% siguran.

Mile
18.08.09., 21:33
i kako ti cenis sa sigurnoscu od 50 %?

marko
18.08.09., 21:41
A to je bila šala Mile, ženka je ako nije mužijak, i obrnuto ;)

Mile
18.08.09., 22:08
###, a ja se ponadao... :) glup sam
imam ja kosuljice, al citam, i ne kapiram sta treba da vidim na njima da bih znao koji je pol, neke spermateke, nesto... mislim kapiram, sta je to, pretrazio sam forum, al ova moja T toliko istumba tu kosiljicu, a verovatno je jos i mala, da bih mogao da vidim golim okom... nasao sam da je Geni tek kad mu je skroz porasla T video spermateke... oprostite za offtopic... znaci jako tesko se po izgledu kod ovolike T moze videti koji je pol?

rassa
18.08.09., 22:45
kada se sledeci put presvuce onda uzmi kosuljicu, slikaj je i pokazi nam...
kolka je sada?

evo npr kod geniculate, cisto da znas gde da gledas...
http://www.teraristika.org/forum/picture.php?albumid=23&pictureid=97

Mile
19.08.09., 03:05
ma skapirao sam sta da gledam, al T mi kosuljicu skroz s#### dok je ja izvucem, kapiras...
pa ne znam, nije toliko mala, u rasponu preko 5,6 cm, ne znam ne mogu lepo da izmerim!
zato sam mislio da moze da se odredi po izgledu!

gava
19.08.09., 09:21
Pa možeš i da zagledaš pod stomak pa da pokušaš tako da odrediš pol, ali to je dosta nesigurno.
Nema veze da li ona ispretura košuljicu. Odmah nakon presvlačenja košuljica je vlažna pa se lako može raširiti. Meni se čini da je ona još mala. Raspon nogu je 5-6 cm, znači da je stomak oko 2.5-3cm. Pa nemam pojma, probaj ništa te ne košta

jelchica
19.08.09., 14:46
Ja sam gledala koshuljicu B. boehmeija te veličine, izvadila sam je pola sata po presvlačenju, i nije bilo problema. Poslužila sam se i lupom, za svaki slučaj, ali ko dobro vidi nema frke, mada jeste sitno. Par kapi vode, ispravila abdomen pincetom i sve ok. [Mužijak je :P]

jelchica
25.08.09., 22:28
Ispravka - pročešljala sam internet i zaključila da bi na toj veličini gledanje spermateke bilo pouzdano jedino sa mikroskopom uvećanja 40-ak puta... Ja gledala samo sa lupom pa je to možda razlog zašto su mi obe T "mužijaci" xD
Plus, pročitah da kod nekih vrsta, koje imaju "jednodelnu" spermateku (npr. C. cyaneo), pomenuta ne izgleda isto na svim uzrastima, npr. bude dvodelna pa vremenom dobije konačan oblik, što bi moglo da zbuni. DakleM, sačekajmo još neki mesec, godinu :p

djole2601
26.10.09., 01:10
ajde i ja malo da se pohvalim. kupio sam i ja l. parahybanu :) stara je 2 god. i cura od koje sam kupio kaže da je ženskog pola. "pročešljao" sam forum i puno saznao o njoj... :)
interesuje me (pošto želim da je prebacim u veći terarijum) kolu vrstu podloge mogu da stavim. negde piše da može kokosov ili običan treset, dok negde kažu da može i zemlja za boljke (cveće) samo bez pesticida. jel ima to neku bitnu ulogu u njenom životu može bilo koja podloga? :confused: :D

Miroslav
26.10.09., 01:24
Svejedno je koju ćeš joj podlogu staviti od tih što si nabrojao (narvno kod zemlje za cveće pazi da nema pesticida). To je tvoj lični izbor.
Moj izbor bi bio treset. Meni lepše izgleda. Takođe, treset se ne može se stvrdnuti, dok se kod zemlje za cveće to može lako dogoditi (ovisno o kvalitetu). Mislim da treset nešto duže zadržava vlagu i nema one prašine kad se isuši, kao kod zemlje za cveće.

Odluka je na tebi.

djole2601
26.10.09., 01:29
uzeo sam ipak zemlju za cveće, nema pesticida, tako da se nadam da će sve biti ok. :)
što se tiče skrovišta, da li je potrebno da stavim nešto ili ne?

Miroslav
26.10.09., 02:15
Ako hoćeš napravi joj neko mesto gde će se skrivati, Koje će posle sama preurediti. Kad budeš sve to postavljao, napravi tako da ona nebi mogla sve to srušiti na sebe kad bude kopala. Kad središ sve to, postavi slike, pa ćemo ti reći ako nešto nisi dobro napravio.

djole2601
26.10.09., 02:17
ok. hvala na savetu.
imam u planu da stavim polovinu kokosa. kad budem sve napravio (za koji dan) postaviću slike. ;)

Miroslav
26.10.09., 02:19
Mislim da je kokos mali za odraslu parahybanu. Kod nas ima u prodaji samo onih manjih kokosa. Ti probaj, pa ćeš videti.

djole2601
26.10.09., 02:22
ok. moja ima od pilike oko 5 cm možda 6.
ne znam kojom brzinom rastu, msm na cm, možda je ova moja zaostala u razvoju :D

Miroslav
26.10.09., 02:28
Ako je 5-6cm u dijagonali nogu i ako je stvarno stara dve godine, onda je poprilično mala za tu starost. Do sada bi već trebala biti odrasla jedinka.
A polovina kokosa za tako malu tarantulu će biti sasvim dovoljno.

djole2601
26.10.09., 02:34
pa ne znam sad sam pokušavao da je nekako izmerim :D haha
i oad se opruži od 1. noge ( one pored one što joj služi za hvatanje hrane) pa do one zadnje ima 8-9cm, iskreno ne znam kako daje izmerim :( a ovako u normalnom položaju, u dijagonali ima 6,5 -7 cm. možda je ova cura pre mene nije redovno hranila pa zato? :(

Miroslav
26.10.09., 02:44
Ili je ta devojka retko hranila tu tarantulu ili jednostavno ta jedinka sporo raste. Dešavaju se i kod brzorastućih tarantula izuzeci.
Merise se rastojanje između vrha prednje i vrha dijagonalne zadnje noge. Ali u svakom slučaju je mala.