PDA

Pogledaj punu verziju : sta kazete za foto konkurs?



mare
10.03.09., 21:19
palo mi je na pamet da napravimo neki foto konkurs. svi mogu da ucestvuju, osim admina :). pa da kasnije glasovima izaberemo 12 najboljih slika koje bi mogli da odstampamo na kalendar :D. e, sad postoto nije jeftino oko kalendara mozemo da se dogovorim ko koliko komada hoce pa cemo da delimo troskove. sve u svemu, ako ste zainteresovani, ajde da se dogovorimo kako ce to da se uradi, pa da pocemo sa slikanjem i glasanjem :)

KLOKI95
10.03.09., 21:28
Ja mogu da obezbedim stampanje slika i celog kalendara.
Sad neznam kakve bi slike slikali jel u vezi teraristike,zivotinje priroda ????
Owo je super ideja...
Stvarno bi cool ispalo ~!!!

Hornet
10.03.09., 21:28
Moje misljenje, sto se tice fotografije Geni je najbolji ovde :) tako da zasto da ne admini? ;)

KLOKI95
10.03.09., 21:31
Pa bila bi fora kad bi svako stavio po neku sliku ne samo admini.
Znas vec kako to ide kao sto je mare reko 12 najboljih.
Jeste da geni pravi najbolje ali nebi bilo lepo da su swe samo njegove.

pilis
10.03.09., 21:37
ja tek treba da nabavim gekona,za sada imam pticu,jel mogu nju da slikam? ili mogu samo egzoticne zivotinje

mare
10.03.09., 21:44
admini mogu da glasaju vise puta posto mogu da menjaju nase postove :). mada sto se mene tice mogu i oni, svejedno :). mislim da bilo najbolje da se drzimo teraristike i da budu slike zmija, gustera, paukova, mrava, zaba, kornjaca itd.

Lizard_King
10.03.09., 21:48
super ideja..

ma svi nek okace slike..
a od zivotinja..
zmje , gusteri.pauci. kornjace..+skorpije, stonoge..

KLOKI95
10.03.09., 21:57
A kad planirate da stampamo kalendar.
Kad cemo da pocnemo sa slikama.
Ja sad trenutno nemogu nista jel nemam ni jednu exoticnu zivotinju.
Ali uskoro dobijam.
Kad pocinjemo sa slikama ? ? ? ? ?

rassa
10.03.09., 22:35
fenomenalna ideja, svaka cast
evo ja da stavim homerovu sliku
http://g.imagehost.org/0686/f_smanjeno1m_67806bc.jpg

i jednu Zarkovu sliku
http://g.imagehost.org/0622/f_Picgture037m_1a83e19.jpg

te 2 slike mi se bas svidjaju...
i da, ako se bude pravio kalendar, racunajte na mene, kupujem jedan sigurno ! ;)

StefanUndy
10.03.09., 22:39
e ovo je super ideja ali ja imam samo jednog pauka i on je mali tako da nije zanimljiv jer jos nema atraktivne boje...
sto se tice kalendara i ja cu uzeti jedan...

marko
10.03.09., 22:45
Pa zar ne treba da nudimo lične slike a ne tuđe?
I zatšto zabraniti adminu da učestvuje, stavite recimo ograničenje, jedna osoba maksimalno za jedan mesec i to je to. Mislim da je fer.

rassa
10.03.09., 22:48
Pa zar ne treba da nudimo lične slike a ne tuđe?
zar ne pise cije su?
meni se te dve slike sidjaju, sta sad, kome smeta. Ako smeta homeru il zarku sto sam stavio njihove slike, reci ce i vi cete po navici sve izbrisati. Zarko i homere, jel vam smeta!?

gordond
10.03.09., 22:50
Vi ste u martu nasli da pravite kalendar :D To se radi pred kraj godine. One slike koje budu za januar, februar i mart nece niko ni videti na zidu:D
Svidja mi se ideja za konkurs za najbolju fotku, ali kontam da nema smisla praviti sad kalendar, jedino mozda za 2010.

rassa
10.03.09., 22:51
pa da, mislim da je ovo ideja kalendara za 2010-u

gordond
10.03.09., 22:53
Onda opet nema smisla stampati ga u skorije vreme:D

rassa
10.03.09., 22:55
pa dok se skupe i izaberu najbolje slike proci ce to....a i sta fali, nek stoji na zidu ko poster ;)

zarko
10.03.09., 22:57
kalendar treba da organizuje tj prihod da umu admini jer oni trose pare na administraciju hosting i sl...
zasto da ne kalendar i za ovu godinu ...?
takodje sliek mora neko da obradi prirpemi za stampu ,to je poso za odlucnu osobu koja ima nameru da do kraja dotera poso...ne za amatere.
ne kazem da su ljudi koji su pokrenuli ovo amateri samo konstatujem kako treba da bude..

marko
10.03.09., 22:58
zar ne pise cije su?
meni se te dve slike sidjaju, sta sad, kome smeta. Ako smeta homeru il zarku sto sam stavio njihove slike, reci ce i vi cete po navici sve izbrisati. Zarko i homere, jel vam smeta!?Pa ok nisam znao, evo nudim i ja jednu od lika dimocritus sa AB foruma, siguran sam da mu neće smetati:
http://i37.tinypic.com/14wwnrp.jpg

rassa
10.03.09., 23:00
hehe....
mislim da su svi shvatili da slike treba da su od ljudi s foruma, ovog

Bifrost
10.03.09., 23:01
Vi ste u martu nasli da pravite kalendar :D To se radi pred kraj godine.

Nema veze stavicemo zmije za prva 3 meseca xD hahaha

mare_lacerta
10.03.09., 23:03
Ja predlazem da svako stavi svoju sliku tj onu koju je sam slikao ;) najbolje je tako,jer npr. neko stavi neku zarkovu sliku,a zare stavi za sebe neku drugu onda ce ceo kalendar da budu zarkove slike...zare,nadam se da se ne ljutis sto sam tebe uzeo za primer ;)

rassa
10.03.09., 23:04
Ja predlazem da svako stavi svoju sliku tj onu koju je sam slikao ;) najbolje je tako,jer npr. neko stavi neku zarkovu sliku,a zare stavi za sebe neku drugu onda ce ceo kalendar da budu zarkove slike...zare,nadam se da se ne ljutis sto sam tebe uzeo za primer ;)
pa neka, nek stavi, birace se najbolje

Geni
10.03.09., 23:05
Ali takođe treba ostaviti tim ljudima pravo da odluče da li žele da učestvuju u ovome ili ne. I neka oni sami odaberu slike koje misle da trebaju da učestvuju u eventualnom takmičenju. Odabir slika koje se predaju na neko takmičenje govori o umetničkom pravcu osobe koja učestvuje isto koliko i same slike. Treba pustiti da slike budu odraz onoga što njihovi autori žele.


Nema veze stavicemo zmije za prva 3 meseca xD hahaha

Nemoj tako, zmije umeju da budu jako fotogenične. Naročito otrovnice.

::D

mare
10.03.09., 23:06
pa ja sam i mislio da bude kalendar za 2010 godinu. recimo da se neko vreme prijavljuju slike, pa onda da se glasa i na kraju da se pripremi za stampu.
sto se tice prihoda, toga nece biti jer je moja zamisao bila da se troskovi stampanja podele i da svako plati onoliko kalendara koliko hoce. mada mogu i admini da preuzmu troskove na sebe, a mi ostali da kupimo kalendare.

zarko
10.03.09., 23:15
pa ne ljutim se ,jer i onako bi ceo kalendar bio genijev nenadov i bogicin...izvinite ako sam ispustio jos nekog fotografa koji se istako kvalitetom slika,a verujem da vas ima jos!

problem je u tome sto se kalendari stampaju na 100 -1000 a ne na 10 komada... nemam predstavu da li je moguce u opste naruciti 20 kalendara a da to ne kosta po 20e po kalendaru??

rassa
10.03.09., 23:20
ima i na komad da se kupuju, npr tu ublizini mene je stamparija, kopirnica(sve je to jedna 'radnja') i tu ima , das slike i oni ti naprave kalendar, ne onaj mali za sto, nego poveci, lepo za zid i nije nesto skupo

mare
10.03.09., 23:22
problem je u tome sto se kalendari stampaju na 100 -1000 a ne na 10 komada... nemam predstavu da li je moguce u opste naruciti 20 kalendara a da to ne kosta po 20e po kalendaru??

verujem da ce se skupiti dovoljno zainteresovanih za stotinak komada. za stampanje mogu da nadjem povoljnije stamparije posto se moj kolega i prijatelj bavi servisiranjem stamparskih masina tako da zna skoro sve stampare sirom srbije i balkana.

gordond
10.03.09., 23:45
Pa najbolje bi bilo da svako stavi svoju fotografiju i da se glasa za 12 najboljih. Glupo je kaciti tudje slike, jer onda nema smisla sve ovo.
Sto se tice kolicine, mislim da bi se i za to mogla napraviti tema gde ce se ljudi prijavljivati ko je zainteresovan tako da ce se znati priblizan broj.

mare
10.03.09., 23:49
admini javite se da se nekako utvrde pravila i neka se otvori posebna tema "foto konkurs" da ljudi pocnu da kaze slike. a dok dodje vreme za stampanje vec cemo se dogovoriti oko kolicine i ko je sve zainteresovan. zato sam sada pokrenuo ovu temu. ipak to nije posao koji moze da su uradi za par dana.

markozmaj
11.03.09., 00:35
i kad se otvori tema samo slike se kace bez komentara ;)

gordond
11.03.09., 01:13
i kad se otvori tema samo slike se kace bez komentara ;)

Da, da, aj i to da vidimo da neka tema ne ode u off:p

marko
11.03.09., 01:22
hehe....
mislim da su svi shvatili da slike treba da su od ljudi s foruma, ovog
Nema veze, zvao sam čoveka da se registruje na forum ;)
Šalim se naravno, malo sam ironičan.

Naravno da ne piše nigde da se kače samo svoje slike ali sam naslov "konkurs" treba da asocira na neka nepisana pravila. ;)

Može naravno da se otvori nova tema i da se kače samo slike ali pre toga treba usvojiti neka pravila, recimo ograničenje dve slike mesečno od strane jednog korsinika ili tako nešto. Ako budemo nagurali 1000 svakojakih slika onda će nam trebati jaaako puno vremena da izglasamo za najbolju, pogotovo što se oko najboljih dogovaramo online. Sad sam lupio dve slike mesečno ali u tom nekom pravcu.

silwert
11.03.09., 09:56
mrka kapa pogledajte kako je bilo na sajtu sa foto konkursom na ciklidi.org tamo je bilo opste rasulo

da bi foto konkurs uspeo mora da ima neka pravila osnovna

slike se predaju odredjenom coveku sa sajta koji ih kaci pod brojevima niko nezna koje vlasnik fotke sem tog ko ih kaci
svaki mesec se glasa za odredjeni broj slika
svaka slika je odredjene velicine tj. sve slike moraju da budu iste velicine
jedan covek jedan glas
koja slika dobije najvise glasova pobedjuje
glasanje traje 2 dana
ko je glasao glasao i gotovo
posle glasanja se otkriva ime vlasnika slike :)

gordond
11.03.09., 11:34
Ovo nije van mozga, samo mi se ne svidja to da se glasa samo 2 dana (smoricemo se onda do 2010:D )
Slazem se sa tobom da bi trebalo da postoje neka pravila jer ce zaista biti rasulo. U najboljem slucaju offtopic:D

Nemanja
11.03.09., 15:39
Apsolutno dobra ideja, samo je potreban dogovor. Bilo bi lepo da vec sad pocnu prijave ljudi koji bi organizovali sve ovo. Ja bih ucestvovao u tome, ali nisam bas iskusan, tako da se ja prijavljujem da pomognem.

pilis
11.03.09., 16:10
ma nemora da bude kalendar,moze i top ten slika sa teraristike stavljene u jedan mini album.npr teraristika 09' itd....

mare
11.03.09., 17:55
zato cemo se sad dogovoriti oko pravila da ne bude rasula. dva dana je malo za glasanje, ali se moze i treba izabrati neki rok.

Bifrost
11.03.09., 18:18
kad je glasanje? treba da vreme da se kaze kako bi mogli lakse da kupimo glasove hehehe

mare
12.03.09., 20:39
e ovako, malo sam razmisljao o pravilima i to bi moglo da izgleda ovako:

svi registrovani clanovi sajta teraristika.org imaju pravo ucesca
- svaki ucesnik ima pravo da posalje maksimalno 10 fotografija za vreme trajanja konkursa
- fotografije moraju biti minimalne rezolucije 1024x768 piksela
- fotografije moraju biti slikane od strane ucesnika konkursa
- fotografije koje su vec objavljenje na internetu, casopisima, knjigama, kalendarima...ili na bilo koji drugi nacin i samim tim podlezu autorskim pravima bice diskvalifikovane
- fotografije mogu biti slikane sa pozajmljenom ili iznajmljenom opremom
- fotografije mogu da sadrze zivotinje koji nisu u vlasnistvu ucesnika konkursa, ali se vlasnik istih mora sloziti sa objavljivanjem slika njegovih/njenih ljubimaca
- fotografije NE moraju da sadrze pun latinski naziv
- fotografije mogu da sadrze zmije, gustere, paukove, kornjace itd slikane u prirodi


to je sto se tice pravila. slike bi bilo najbolje da se salju nekome od admina koji se jave da hoce da ucestvuju ili meni na mail pa da se onda otvori nova tema i da se onda lepe slike. ostavljanje komentara treba da se onemoguci da se ne pravi guzva, nego da se slike pogledaju i da se na kraju glasa.




i mislim da bi bilo fer da se slike razvrstaju u sledece kategorije:
zmije
gusteri
artropode (paukovi, stonoge, skorpije itd)
vodozemci
insekti
kornjace
na ovaj nacin ce svi vlasnici gore navedenih egzota biti podjednako zastupljeni. za kalendar ce se izabrati po dve najbolje slike iz svake kategorije.
slanje slika bi trebalo da pocne od trenutka postavljanja teme pa do recimo oktobra. od oktobra do decembra da traje glasanje. i u decembru ostaje vremena da se kalendar dizajnira i odstampa.

ako neko ima neku primedbu neka kaze pa da vidimo da se zvanicno otvori tema :)

Bluie
12.03.09., 21:14
- fotografije moraju da sadrze marku/tip/modela aparata ili telefona (podrazumevaju se noviji telefoni sa kvalitetnim senzorima) kojim su slikane

Ukoliko se salju nekom na mail, fotografije vec u sebi sadrze podatke o modelu uredjaja kojim je snimljena, kao i neka podesavanja u EXIFu.


i mislim da bi bilo fer da se slike razvrstaju u sledece kategorije:

1. zmije
2. gusteri
3. insekti (paukovi, stonoge itd)
4. vodozemci
5. skorpije
6. kornjace


3. stavka ti je neispravna, paukovi i stonoge ne spadaju u klasu insekata. Bolje stavi artropode, ako ces vec tako da sortiras.

mare
12.03.09., 21:25
izmenjeno. hvala na primedbi.

Geni
12.03.09., 21:41
3. stavka ti je neispravna, paukovi i stonoge ne spadaju u klasu insekata. Bolje stavi artropode, ako ces vec tako da sortiras.

U kom slučaju tu idu i škorpije ;)

mare
12.03.09., 21:45
izmenjeno opet :). ajde Geni ukljuci se malo vise, ###, ti si admin :)

Bluie
12.03.09., 22:02
Haha, sad me teras da se pravdam ::D...pa napisao covek "(paukovi, stonoge itd)" pa reko' sve ostalo spada u to "itd." ;)
I, stvarno, ukljuci se covece u diskusiju :)

Ig0r
12.03.09., 23:09
Pošto po mom mišljenju ni jedan forum ne bi trebao da bude demokratski već totalitaristički, moj predlog je da se pitanje organizacije reši iza kulisa. Biće 1 lakše 2 brže 3 superije 4 kulije

Umalo da zaboravim da kažem da je ideja odlična i mislim da bi eventualni prihod od ovoga trebalo bezobrazno raskrčmiti jer prvi se mačići u pivo bacaju ili u Genijevom konkretnom slučaju u ćevape

marko
12.03.09., 23:25
i mislim da bi bilo fer da se slike razvrstaju u sledece kategorije:
zmije
gusteri
artropode (paukovi, stonoge, skorpije itd)
vodozemci
insekti
kornjace


Kako si zamislio ovu klasifikaciju? Da iz svake grupe bude po dve slike na kraju?

Što se tiče otvaranja teme, samo recite kad. Nema potrebe da se to svaljuje na jednog čoveka, da mu se šalju slike na mail itd... Lepo ćemo u temi zamoliti sve ljude da ne komentarišu slike i gotovo.

mare
12.03.09., 23:33
pa da, po dve slike sa najvise glasova. mislim da bi to bilo ok.
ako se svi budu uzdrzali od komentara to ce biti super. mada uvek admini i moderatori mogu da intervenisu. ako te ne mrzi, mozes odmah d otvoris temu, sto pre to bolje :)

marko
12.03.09., 23:46
Tvoja ideja, ti otvori temu :) Ponovo napiši sva pravila, na kraju zamoli ljude da se uzdrže od komentara ;) Naravno da će biti intervencije ako se pojave neki komentari, nemaš brige.

mare
12.03.09., 23:51
otvorio bih ali nisam moderator :D. najbolje bi bilo da se u podforumu "razno" otvori podforum "foto konkurs 2009" pa onda i okviru njega ja mogu da otvorim teme po kategorijama :) moze tako?

marko
12.03.09., 23:53
Ne. Zato sam te i pitao kako si mislio da ostvariš kategorizaciju. Nisam dobro postavio pitanje. Kako misliš da ostvariš kategorizaciju u jednoj temi i zašto misliš da je uopšte potrebna. Otvori novu temu, tamo se krljaju sve slike. Iz svake kategorije se izaberu po dve slike i gotovo. ;)

mare
12.03.09., 23:55
ok, kako ti kazes! ti si gazda :D

marko
12.03.09., 23:58
Daleko da sam ja gazda, Geni je domaćin ove kuće.
Samo mislim da nema potrebe za novim podforumom :)
Napravi novu temu, iskucaj pravila a mi ćemo je učiniti lepljivom da bude uvek prisutna.

Geni
13.03.09., 08:47
To nastaje problem jer ako će glasanje da bude u Oktobru, slike će biti vidljive čim se postave a ne samo kada se glasa. Možda postoji varijanta da tema bude sakrivena dok je neki moderator ne otvori u Oktobru (i dalje će moći da se u njoj postavljaju slike)

Takođe, postoji mogućnost da se otovri podforum gde će moći da se otvaraju teme i koji će se posle konkursa zatvoriti.

Ajde da vidimo šta nam tačno treba pa da to napravimo.

Inače, ja nisam za monetarnu stranu svega i mislim da od prodaje kalendara nema ništa ali ni ne sputavam. Nevezano za to smatram da konkurs nije loša ideja (makar da se nešto dešava).

Bluie
13.03.09., 15:28
Geni, koja je optimalna velicina fotografije za prozor u kome se pise...tj. koja je maksimalna velicina slike koja moze tu da stane,a da se ne resize-uje?

Geni
13.03.09., 15:31
Pa zavisi od rezolucije monitora. Ja sam stavio da smanjuje sve preko 1024 po širini jer kapiram da bi to bio neki prosek ali ja koristim 1920x1200 i meni ni mnogo veće slike ne resizuje.

Stufy
13.03.09., 16:20
Jedan predlog u vezi kategorija. Malo je bezveze da imamo kategoriju "Arthropoda" i "Insekti" jer insekti spadaju u artropode. Ja bih pre stavio da jedna tema bude "Tarantule" jer njih ima najvise a druga "Ostale zivotinje" ili "Ostale arthropoda" ili nesto trece...

markozmaj
13.03.09., 16:37
Slazem se sa stufyjem

mare
14.05.09., 21:43
ej, ljudi jel ste i dalje zainteresovani za kalendar? nesto je ovo zamrlo pa da malo osvezimo temu :)

rassa
14.05.09., 23:53
evo kako je na www.tarantulas.us forumu...

http://g.imagehost.org/0123/untitled_16.jpg (http://g.imagehost.org/view/0123/untitled_16)

ima 2 izdvojene teme. U jednu svi redjate slike, u jednu komentarisete...posle odredjenog perioda sve slike idu na glasanje -> odatle 3 s najvise glasva idu dalje, u novu temu gde ce biti samo te 3 stavljene na izglasavanje, i tad se bira pobednik...

PlaFonka
15.05.09., 10:32
ja se slazem sa ovim gore.....
chini mi se logichno

marko
15.05.09., 12:06
Pa Mare je samo hteo da podseti na konkurs, nije pitao za ideju kako ga realizovati. Već je određena funkcionalnost, nemojte da se opet vraćamo na početak priče?

Geni
16.05.09., 00:15
Do sada je 8 ljudi poslalo slike za konkurs i to sve za manje od mesec dana od kada je otvoren. Od tada je zaboravljen i već sam rekao da od toga neće biti ništa.

Džabe sva priča o foto konkursu kada niko ne postavi slike.

rassa
16.05.09., 01:15
mozda bi bio bolji ovaj drugi nacin...mislim da bi bilo mnoogo vise slika

mare
18.05.09., 00:10
vec postoji otvoren konkurs za slike, ali ima malo postavljenih slika.

mare
18.05.09., 23:46
Ja stvarno ne vidim zasto je tako komplikovano da se postavi slika, ako vec svi slikamo svoje zivotinje. a mozda su svi skepticni oko ovoga pa nece da se cimaju.

acak
27.05.09., 22:26
ako se dobro secam, slike treba postaviti do septembra ili oktobra, kad ce se i odluciti koje ce se slike uzeti u obzir...
a do tad treba slikati sve i svasta i onda pred kraj lepo postaviti najlepse... :D

mare
09.09.09., 23:48
stigao je i septembar i od konkursa nista. sa 11 tema i 18 postova u temi za stavljanje slika, mogu da kazem da od svega nema nista. sto se mene tice konkurs je zatvoren.