PDA

Pogledaj punu verziju : Brachypelma boehmei nesto cudno



D@nijel
12.03.09., 01:09
Neznam da li je mesto ovoj temi ovde ali neka bude.Malopre sam, sedeo i gledao svoje zivuljke i dok sam buljio u svoju prvu tarantulu video sam nesto skroz cudno.O cemu se radi,kretala se sasvim normalno po terarijumu,zastala je u jednom trenutku i odjednom kao da je prednji par nogu izdao samo se srucila na zemlju.Posle par sekundi se izdigla koliko god moze svim nogama u vis i tako stoji vec neko vreme.Ima li ko ideju sta bi to moglo da bude.Zasto se samo skrsila odjednom?

Geni
12.03.09., 08:43
Mislim da nije ništa i da si video neki njen normalan pokret koji ti se učinio kao da se sručila na zemlju. Možda kada bi bolje opisao taj 'pad' a evo i zašto tako mislim... tarantulama je većina mase koncentrisana u abdomenu i prednji par nogu ne drži maltene nikakvu težinu. Kada bi one jednostavno nestale dok tarantula stoji, ne bi se ništa desilo t.j. tarantula se ne bi prevrnula na 'nos'. Da bi to uradila, morala bi da se odupre zadnjim nogama a to je već nameran pokret a ne pad.

spiderboy
12.03.09., 09:31
jel moguće da je nešto pokupila,neku hranu,insekta,znači,uzela ga šta si registrvao kao"pad" a posle se uzdiže,oće oni tako visoko na svih osam nogu baš kad jedu

D@nijel
12.03.09., 10:10
Bukvalno joj se srucio prednji deo na zemlju,kao da je pala.To je i meni jako cudno.Palo mi je na pamet da je osetila fobasa u zemlji pa se zato srucila.Jedan mi je pobegao kad sam je hranio i nisam mogao da ga iskopam.Ali opet i to mi je cudno.
Spiderboy-gledao sam da nema nesto u zubima ali nista.Znam da hoce da se izdignu kad uhvate plen ali nije imala nista kod sebe.

spiderboy
12.03.09., 22:31
onda nemam blagu predstavu kod mojih T.nikad nisam video slično ponašanje

D@nijel
12.03.09., 23:14
E tu se slazem sa tobom,ni ja nemam blagu predstavu zasto se to desilo niti sam video nesto slicno.

marko
12.03.09., 23:42
Da li se sada ponaša normalno? Nema ništa čudno?
Tipujem da je osetila neke vibracije pa je tako reagovala. Cimerov cambridgei često oseti kada se zatvore ulazna vrata i rastrči se po terarijumu kao lud.

D@nijel
12.03.09., 23:58
Sad je sve ok.I meni je palo na pamet da je osetila fobasa u zemlji pa odreagovala posto imam jednog zalutalog.

acak
13.03.09., 00:05
moja T uvek cuje vrata i odreaguje na to, a cuje i neke sitnije stvari... recimo kad uzimam veliku pincetu sa police, cuje ono sitno grebanje, kad krenem da je uzmem.... tako da verujem da je ona nesto cula, cim je tako odreagovala....

Miroslav
13.03.09., 01:33
Nije čula nego je osetila vibracije. Tarantule ne mogu da čuju.

spiderboy
13.03.09., 08:32
ma to je jasno da reaguju na vibracije ali ovo što je opisano zvuči mi drugačije,ima tu dosta izkusnijih,ajde oglasite se :confused:

Geni
13.03.09., 08:39
Pa nema šta, nešto je osetila pod sobom pa se utripovala. Imaju one nekada čudne reakcije jer nemaju mozak, reaguju samo po instinktu. Idealno bi bilo da proceni vibraciju i vidi koliki je proizvođač istih pa da odredi da li je plen ili napadač. Ista stvar kao kada im se sipa voda, skoče na nju pa se ukopaju kada shvate da nije to što su mislili ;). Mislim da je jednostavno osetila nešto i pogrešno procenila da joj se nešto kreće ispod nje pa je 'pikirala'.

acak
13.03.09., 09:59
Nije čula nego je osetila vibracije. Tarantule ne mogu da čuju.

dobro na to sam i mislio, bilo je u drugacijem kontekstu...

Miroslav
13.03.09., 13:24
Znam da ti znaš da tarantule ne čuju, ali će ovo čitati neko manje iskusan ili bez iskustva, pa će posle tvrditi da tarantule čuju.
Dosta gostiju pusećuje ovaj sajt.

Da ne budem off, i ja pradpostavljam da je samo osetila vibracije, pa je tako odreagovala. Ako posle, a možda i pre toga, nije pokazivala nikakve čudne znake, znači da je dobro :D