PDA

Pogledaj punu verziju : Parenje Avicularia versicolor



kimo
13.03.09., 23:03
Ženka: Huanina, mala, sveže presvučena kod mene pre 2-3 nedelje. Ima 10cm raspon nogu.

Mužjak 1: Moj, mali nerast, tek oko 8-9cm raspon nogu. Odrastao je već neko vreme.

Mužjak 2: Čika Grofov, malo veći, oko 10.5-11cm. Odrastao je posle mog i pleo je sperm-webove.

Temperatura: Oko 24 stepena.

Vlažnost: Malo vlažnije, prskanje redovno svaki dan pomalo, ali se isuši do sledećeg orošavanja.

Parenje: Prvi put bez problema i bez predigre. Mužjak je pušten nakon 15-30 minuta je naišao na ženku i sparili su se bez problema, bilo je preko 10 ubacivanja sa obe palpe naizmenično. Drugi put je mužjak bio jako statičan, pa sam ga ja lagano naveo do ženke i desilo se drugo parenje, koje je bilo takođe uspešno, oko 5 ubacivanja sa obe palpe. Ženka jede redovno i biće parena još nekoliko puta. Imam i mužjaka od Bluie-a, on je najveći od ova tri koje imam, a imam i jednu svoju ženku koja je veličine ove i treba da se presvuče u narednih 2-3 nedelje, kada će isto biti parena sa svim mužjacima redom.

Nažalost slika nema jer je terarijum stajao na polici, pa kroz staklo, ništa nisam mogao uraditi, snimao sam ali je snimak taman. Možda bude sledeći put :)

kimo
30.04.09., 00:12
Ženka je odavno proširila skrovište i nabacila i zemlje, jede kao luda i porastao je abdomen, biće malih 90%.

Danas je po 3.put parena i druga ženka, za koju se mislilo da će se presvlačiti ali je projela, tako da za nju nisam baš siguran, ali nikad se ne zna :)

kimo
21.05.09., 18:09
Danas je ženkica, po očekivanju, izbacila kokon. Nadam se da će sve biti kako treba i da ćemo imati ovu prelepu vrstu iz domaćeg uzgoja za 2 meseca ;)

zokis
21.05.09., 18:33
Strava!
S obzirom koliko puta smo je parili stvarno bi bilo cudno da ne izbaci kokon.
Nadam se najboljem.

ps.: Postacu opet KUM. Jeeeeeee........

kimo
21.05.09., 18:42
Hahah, ma rekoh ti poslednji put kada si bio da joj je ogroman abdomen, dobio sam moć pogađanja polaganja kokona :D

Nadamo se najboljem.

huana
21.05.09., 20:41
a koja od te dve je izbacila jajashca?? moja?:D

kimo
21.05.09., 20:46
Da :) Vaša je izbacila kokon, a ova druga će se verovatno presvući i neće baciti ništa ovaj put, no videćemo...ja ću biti zadovoljan i da ova uspeju :)

huana
21.05.09., 21:51
jeeeee...extra...jedva chekam da vidim male..ima da ih bude gomila jer je zenka bash dobro odgojena:D

kimo
21.05.09., 22:59
Haha, da si videla koliko je bila debela, pa od parenja do kokona je ona onako mala pojela sigurno 20 cinarea i lateralisa pa ti zamisli :)

kimo
19.06.09., 20:53
Evo nakon 30 dana, kokon je uzet i otvoren...

Jako je lep i beo, jer se non stop nalazi u ženkinoj jazbini i nema dodira sa podlogom, plus je taj njen budžak zatvoren sa svih strana.

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/aversikokon.jpg

Ali nije sve tako lepo unutra :(

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/aversiotvorenkokon.jpg

Nisam mogao da verujem da je unutra takav haos bio...pola jaja je bilo trulo i crno, bilo je unutra tekućine neke, bilo je jaja koja su doslovno eksplodirala, bilo je mladunaca u L2 stadiumu koji su bili zgusnuti oko tog lošeg klupčeta jaja koji su bili mrtvi, izgleda su se udavili u toj tekućini ili nešto treće, a čak je ta loša jaja i trula napala i grupa grinja i to skroz velikih. Izdvojio sam oko 40-50 mladih koji deluju ok i koju su mrdali nogicama pomalo. Stavljeni su u inkubator(posuda sa vlažnim ubrusom kao i obično) i nadam se da će bar ovi biti ok. Videćemo za 3 nedelje.

Miroslav
19.06.09., 21:42
Kakva šteta. Znači da bi bilo bolje ranije vaditi kokon. Najbolje kad ima L1 stadijuma.

zarko
19.06.09., 21:51
pa ako si izvuko 50 nije ni toliko lose..to bi bilo super za pocetak...
samo polako nemoj da te obeshrabri to .
ta tekucina je od jaja koja su izcurela tako ej bilo i sa mojim blondiima...sranje lepljivo!!
drzim ti palceve za preostale mace ..pa 50 je super spram slike koja izgleda grozno...

kimo
19.06.09., 22:18
Pa oko 40 komada, odokativno, ali sam ih dosta vadio iz nekih grudvica i nekih tekućina tako da ko zna šta će biti sa njima, nekih 20ak komada su bila odgore i bili su ok, ali čim sam par izvadio skontao sam da se dole krije čudo...uglavnom bilo bi super koliko god da ih je, s' obzirom da je ženkica mala.

Miroslav
19.06.09., 22:24
Trebao si da odvojiš te što su bili na površini i te što su bili u toj tekućini. Tako bi znao šta će se desiti sa te dve grupice i sprečio bi širenje ko zna kakvih sve srj što su se nalazila u toj tečnosti na one sa površine.

zarko
19.06.09., 22:25
odgore :) ... haha ti ko ja samo bacas reci :)
ako ako
ma smao napred bre ...ekstra je i 40 kom

marko
20.06.09., 01:47
@Kimo - uh stvarno loš prizor, daj i drugu sliku, sliku onih malaca koje si odvojio.

Što kaže Žare, super za početak, koliko toliko, samo da se izvuku. A ta tečnost jeste iscurela iz jaja, znam iz iskustva. Video/izazvao sam prolivanje jednog jajeta kad sam odvajao one chromatuse ::D (ovo baš i nije pohvalno). :shy:

kimo
20.06.09., 13:45
Hehe, ma i sa chromatusima sam imao je...e, morao sam da ih odvajam sada kada su L2 u novu posudu jer se od onih loših jaja stvorila buđ i neki brlog,ali nadam se da će biti do kraja ok. Danas ću možda da izvadim i parahybani kokon, a i aureostriata izgleda da pravi nešto :)

marko
20.06.09., 14:20
Pa da ali sa chromatusima je bilo planirano da će neka jaja propasti usput jer smo u startu odvojili i neka potencijalno loša jaja. A mogao bi već polako da ih odvajaš u posebne posude jer će da proradi kanibalizam kad tad. Šta je to aureostriata? ::D

I daj ne skreći sa teme već okači slike ovih zdravih versija :p

Bifrost
20.06.09., 14:35
Ma kimo uvek zezne te kokone... ::D

kimo
21.06.09., 20:04
Evo slika ovih što su ostali, nisu sve tu ok,ali su ipak odvojeni ako se neko čudo desi...recimo da ih se pola mrda,tj mrda nogicama i nadam se da će oni biti ok. Ono žuto su neki koji su doslovno pukli, tj abdomeni su im procureli, a to sam čitao da se nekome još desilo i da nemaju pojma šta je to...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/aversicolorl2.jpg