PDA

Pogledaj punu verziju : gatalinka



IV@N
13.03.09., 23:32
evo danas sam naisao na gatalinku na adi smrzao se i jedva se kretao... doneo sam ga kuci i za sad zivnuo je...ima crn vrat pa je muzjak...i ne znam sta da radim...stavio samga u kriket kiper i prskam ga vodom na svakih 5-6sati posto je bila kisa pa izasao...vidim da mu prija i najace od svega poceo da krekece :cool: nece da prestane :club: aj plz malo vise o zatocenistvu...citao sam topin text nego koje biljke velicina vivarijuma i to.... velika je 5cm.... debela drtima :p

silwert
14.03.09., 00:50
daj fotku da ga vidimo :)

kimo
14.03.09., 01:21
Nema nekih posebnih zahteva, ako već hoćeš stavi ga u nešto tipa 30x30x30cm i stavi neku Guzmania-u od biljaka ili neke sa većim listovima, može i neka puzavica. Neke grane po čemu može da se kreće, dole deblji sloj treseta, neka veća i dublja posuda uvek puna sveće vode, reda veličine kao od margarina. Temperatura sobna i to je to. Zimi niža, a inače oko 25-27 je ok. Prskanje svaki dan pomalo uveče i ujutru možeš nekada, mada su tada sakrivene.

nenad
14.03.09., 03:58
Zanimljivo da je izašao po ovoj temperaturi. Potraži na netu Hyla arborea care sheets.

gordond
14.03.09., 11:30
Moj savet ti je da je cuvas samo dok ne otopli i da je posle vratis tamo gde si je nasao, jer ces joj samo tako zaista pomoci. Zamisli kakav ce biti sok za nju kad je posle tolikog prostora i toliko slobode, zatvoris u vivarijum.
Apsolutno se protivim uzimanju zivotinja iz prirode!

nenad
14.03.09., 12:29
Slažem se, kad otopli vrati je u prirodu, to je najbolje.

IV@N
14.03.09., 18:42
evo narucio sam stakla 30x30x20 toliko mogu u maju je pustam a posle cu da nabavim neku drugu frogaru...najbolji je kad krekece :icon_cheers: i jeo je kod mene pojeo 2 tenebrije ala je alav i vec se navikao! zivotinje koje sam pre uzimao tako privremeno nisu jele 10-15dana mnogo mi se svidja zabac ::D

kimo
14.03.09., 18:57
Nemoj puno da ga hraniš, jako su sklone pregojavanju i nemoj da daješ tenebriju, nađi nele lateralise ili tek presvučene tenebrije.