PDA

Pogledaj punu verziju : Problem ili ne? (Neaktivnost kukuruznog smuka)



Laki90
16.03.09., 20:14
Pozdrav svima.Imam kukuruznog smuka oko pola metra velicine.U pitdanju je sledeca stvar:Do pre nekih mesec dana izlazila je nocu svakog i cunjala po terarijumu.Pre nekih nedelju dana pocela je da ne izlazi da cunja po terarijumu.Juce kad sam je vadio iz terarijuma (bila je noc) kada sam je hvatao u ruke nije se opirala uopste cak je bila ''ukocena''tj nije se pomerala sve dok nisam krenuo malo da je razdrmavam.Da li je to normalno ili nije?

StevaNS
16.03.09., 20:25
Verovatno treba da se presvuce. Ako je promenila boju, kao da pobeli i oci joj se zamagle- znaci da ce da se presvlaci i nemoj puno da je diras.

malo strucnije pogledaj ovde- http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5386

Ako ti je opala temperatura u ter-u moguce da je zbog toga smanjila aktivnost, ali ako je na sobnoj temperaturi- ne verujem.

Inace, nedavno je jednom prijatelju uginuo smuk, verovatno zato sto nije dovoljno odmrzavao pinkije. Obrati paznju i na to..

Laki90
16.03.09., 20:49
Sto se pinkija tice stavim ga u vrelu vodu na par min i to je to!

temperatura danju je oko 25 a nocu 19-20 c

spiderboy
16.03.09., 21:05
pogledaj da ti nije opala temperatura,na koliko ga držiš?
ako se smanji temperatura oni se dosta uspore,ako je temperatura ok onda će se verovatno presvlačiti,pred presvlačenje isto danima kunjaju u nekom skrovištu,ne bi ih trebalo uznemiravati i hraniti u tom periodu.
aha sad videh temperaturu,možeš preko dana slobodno da digneš na 27,inače je ok,verovatno presvlačenje

gordond
16.03.09., 23:01
Sto se pinkija tice stavim ga u vrelu vodu na par min i to je to!

To nije dovoljno. Za tako kratko vreme mis se odledi spolja ali iznutra je jos uvek zaledjen. Ili ga drzi duze u vodi ili ga odledi na vazduhu. Pisano je vec o tome negde.

Kao sto su ti ostali vec rekli, najverovatnije se presvlaci.

Laki90
17.03.09., 03:38
O.K. Jela je pre 7 dana a ako ce da se presvlaci nece nista da joj skodi da ne jede jos par dana?Sta ako ne treba da se presvlaci a ne jede jos 2-3 dana (mada trebala bih)?

spiderboy
17.03.09., 08:18
neće joj ništa škoditi ako ne jede malo duže vreme,postovi od 2 nedelje oni bez daljnjeg brebrode bez ikakvih posledica

nenad
17.03.09., 12:14
Pre nego što uzmeš ljubimca treba što više da naučiš o njemu. Zmiji 10 dana posta neće nimalo smetati, pa čak ni mnogo više od toga. Iščitaj sticky teme na ovom forumu, tu bi trebalo da nađeš odgovore na ova pitanja ;)

Laki90
17.03.09., 17:05
Citao sam!Gledao sam je i treba da se presvlaci.Oci su joj poblelel tako da bi trebala.Sad cekam....

nenad
17.03.09., 17:11
To je sigurno to. Obrati pažnju na to da dovoljno odmrzneš pinkija, ali da ne bude prevruć, ako ga već otapaš u vreloj vodi.

spiderboy
18.03.09., 01:00
e sad nemoj onda ni da nudiš hranu,kad se bude presvukla posle 2-3 dana ponudi i videćeš da će da jede ko ludo,usput nemoj da zaboraviš da presvlačenje može nekad da se oduži

Laki90
18.03.09., 04:43
Presvukla se danas ali delimicno.Na par mesta je ostalo malo.Da li da joj dam misa ili da cekam da se 100 % presvuce?

spiderboy
18.03.09., 07:45
ako se samo delimično presvukla to nije dobro,možda ti je ter. bio malo suv,sad je nemoj hraniti nego uzmi je okupaj je u mlakoj vodi da omekša preostali deo kože i pažljivo to onda skini posle toga je pusti da se odmori koji dan pa onda nahrani

Laki90
18.03.09., 15:41
Kupanje onda pada danas!Javljam sta je bilo do kraja.

Laki90
18.03.09., 21:55
Malo pre sam je kupao i bas sam je pregledao detaljno i nije nigde bilo stare kosuljice.Juce sam u terarijumu nasao parcice ali danas nema nista od toga na sebi.Da li da je ostavim dan dva da se iskulira ili da joj dam misa veceras?

nenad
18.03.09., 21:58
Apsolutno sve jedno. Kako god hoćeš ;)

Laki90
19.03.09., 22:48
Danas je dobio klopu tj malopre.Ipak sam sacekao jedan dan posle kupanja (iako nije imalo sta da se skine)1