PDA

Pogledaj punu verziju : male nimfe dubie se ukopavaju



acak
17.03.09., 17:47
da li vam se desava da kad ubacite malu nimfu u terarijum kod T, da ona pocne odma da se ukopava, i to toliko da ja vise ne znam gde je...
nervira me to, zato sto ne znam da li je T posle 2-3 dana pojela dubiu, ili je jos uvek negde pod tresetom... a sto je najgore, kad se ukopaju negde jedva da se krecu, pa nemam pojma da li su tu.... bice mi glupo ako posle 15 dana shvatim da imam 5 malih dubia tu nedge po terarijumu ukopanih...
ne znam kolko su one opasne kad se T presvlaci....:confused:

LARYBG
17.03.09., 17:52
meni se desava suprotno odrasle mi se ukopavaju a nimfe bas slabo. par puta sam mislio da su ih tarantule pojele pa nadjem po dva tri komada u zemlji. mada sada znam da dok tarantula ne izbaci ostatke dubie iz steka nije je pojela! a koliko su opasne dok se t presvlaci i mene bas zanima!?

StevaNS
17.03.09., 17:52
nisam imao iskustva sa dubiama, ali jedna tenebrija (buba) mi je ubila tarantulu prilikom presvlacenja. Pisao sam vec o tome. Ja praktikujem da crvima (bube vise ne dajem) zdrobim glavu pre davanja. Oni su zivi jos dugo posle, a ako ga T ne pojede do sutra, bacam ga. Bolje spreciti nego leciti...

kimo
17.03.09., 18:30
To je sasvim normalno ponašanje dubija, one se u većini slučajeva ukopavaju i kada su male i kada su odrasle. Zato je bolje koristiti neke druge vrste za hranu, sem u slučaju da je odmah pojede pauk.

acak
17.03.09., 18:57
e super, sad cu da bockam treset redom, dok ih ne izvucem.... a kad se setim da su me lateralisi nervirali zato sto su brzi, pa ne mogu lepo da ih uhvatim.... :) sad u ovom momentu mi zvuce super, bar znam gde su u svakom trenutku...:D

kimo
17.03.09., 19:34
Najbolje je davati cvrčke, ali ko još njih gaji za tarantule :)

homer
17.03.09., 20:26
@kimo: ima ko gaji cvrcke za tarantule ::D

Za sada nisam imao slucaj da dubia povredi tarantulu za vreme presvlacenja,a puno puta mi se desilo da se ukopa u treset.

Ne daj boze da se cvrcak nadje u blizini tarantule dok se presvlaci..

acak
17.03.09., 20:34
da jedino me to tesi, sto su plasljive, i sto ce verovatno ostati tu pitaj boga koliko, a ako primetim presvlacenje, ubacicu u jedan cosak terarijuma neku vocku.... jel bese jabuke obozavaju? sad mi pade nesto na pamet :D.. sto ja njih da jurim? sad cu probam odma jabukom da ih namamim da izadju... :D:D:D

kimo
17.03.09., 20:47
Vole bilo šta, pogotovo ako je suvlje u terarijumu...možeš da staviš nešto voće ili povrće da izađu, ali tek će noću...

Hehe i ja sam gajio te crne i sve pobacao paukovima :) Sada gajim samo braon, ali njih ne dajem paukovima, ima ovde drugih gladnih usta :)

acak
17.03.09., 20:48
Vole bilo šta, pogotovo ako je suvlje u terarijumu...možeš da staviš nešto voće ili povrće da izađu, ali tek će noću...

Hehe i ja sam gajio te crne i sve pobacao paukovima :) Sada gajim samo braon, ali njih ne dajem paukovima, ima ovde drugih gladnih usta :)

cime hranis tarantule sad ?

kimo
17.03.09., 21:11
Pa svačim, sve što pohvatam po kutijama u bubarniku :) Tu spada: N.cinarea, B.lateralis, B.dubia, E.distanti, B.craniifer, Z.morio, T.molitor i retko G.assimilis.

acak
17.03.09., 21:33
lepo, vidim da si svasta probao...
sta bi mi preporucio od sve te "hrane", a da ispunjava ove uslove:

1. ne ukopava se
2. hranljiva je
3. nije brza
.....:)

zarko
17.03.09., 21:52
cinarea je odlicna za T
sto bi cranifer davao kimo??????
nesreco :)

kimo
17.03.09., 22:19
Nisam jos njih davao, cuvam ih da porastu da se malo nakote, naveo sam sta sve imam od hrane, a sve ostale sam probao.

Uglavnom pukove koji su u plasticnim kutijicama hranim od skoro sa N.cinarea. Neke male hranim sa malim tenebrijama i fobasima. Velike terestrijalne dobijaju dubije, a velike arborealne cinareu i lateralise i ponekad fobase velike polu mrtve u mrezu. One ogromne tipa G.pulchra,V.wacketi,L.parahybana,N.carapoensis,A.g eniculata, N.chromatus, G.inheringi i tako neke dobijaju distantije,jer je sve ostalo premalo :)

Sve vrste zohara su jako hranljive, ali dosta njih se ukopava, mislim na velike vrste, a posto je tvoj pauk mali njemu mozes da das B.lateralis ili cvrcka da se ne ukopa ili popne kao cinarea, a sve ostalo samo ako ces ih ubijati ili trpeti njihove sisteme prezivljavanja :)

Fazon i jeste imati puno vrsta hrane, pa onda mozes da nadjes svakome sta ti treba u bilo kom momentu...mislim da nemam sta vise da ubacim da gajim a da nije po nekoj osobini slicno ovim gore vrstama sto imam, sada sam treba napraviti sto veci broj svih tih :)

acak
17.03.09., 23:45
da, slazem se, mislim da sam pogresio sa nimfama, prerano sam poceo da ih koristim, potrosicu ovu manju zalihu, nema ih puno manje od 20.... vraticu se na lateralise, dok T ne dostigne nekih 10+ cm, mislim da bih onda mogao glat da predjem na odrasle dubie, i mislim da ih je lakse uvatiti, trebace im vise vremena da se ukopaju :D

Zarko je predlozio cinare-e, ali mi se nesvidja ovo sto je napisao ranije:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2852&highlight=cinarea

tenebrije umeju da smrde posle nekog vremena, za lateralise nisam primetio da imaju neki smrad, miris, a dubie pocinju da mi smrde poslednjih par dana :icon_puke_l:, ne znam da li je do njih samih, ili je u pitanju plazma koju sam ubacio... nisam mnogo ubacio, mozda 1.5 supena kasika, na njih 20, i to preko mekinja, koje su vec tu bile, i neka sargarepica..... :|:exclamation:

kimo
18.03.09., 00:53
Ma nije to tako baš...tj. nije uopšte, evo pitaj Mirka,Marka,Igora koji su ih njakali i gnjavili kod mene baš da bi ispustili smard i neće...kod mene ih i gekoni i bradate jedu bez ikakvih problema, jedino što nije pametno ostavljati višak u terarijumu ako ima nekih proreza jer će da izađu ako ih pronađu :) To je meni dobro za plastične kutije koje su dobro zatvorene...

Geni
18.03.09., 09:00
Male cinaree neće da puštaju smrad (mada mislim da mogu), samo odrasle to rade.

Dubie se zakopavaju ali zato sigurno neće povrediti taratnulu prilikom presvlačenja. Cinarea će se isto zakopati (mada je to manje izraženo nego kod dubija) ali od njih preti veća opasnost za tarantulu koja se presvlači. Cvrčci su najgori po tom pitanju i njih nikako ne treba ostaviti u terarijumu sa tarantulom.

kimo
18.03.09., 10:57
Ma da, meni si ti govorio da neće da ih jede gekon, a čak ih je i tvoja jela :) Meni su one super, jer su mekane i krupnije od lateralisa, krila su im isto mekana i mala, jedino što beže svuda to je problem, ukoliko ih ne pojede odmah gušter...

Geni
18.03.09., 11:58
Neće odraslu provereno. Ova koja je kod mene ih uhvati i pljune uz zgrožen izraz na licu.

StevaNS
18.03.09., 16:10
Neće odraslu provereno. Ova koja je kod mene ih uhvati i pljune uz zgrožen izraz na licu.

E to bih voleo da vidim!!! Ajd probaj to da slikas, garant ce zavrsit na onom kalendaru! :D