PDA

Pogledaj punu verziju : Dve biljke u jednoj saksiji?



gordond
19.03.09., 19:18
Posto na dnu terarijuma imam stiropor debljine 3cm, u njemu sam napravio rupu, stavio alu foliju i tako napravio ''saksiju''. Tu sam posadio H.helix i jos jednu biljku (ne mogu da se setim naziva) pa me interesuje da li ce moci da uspeju zajedno u toj improvizovanoj saksiji tj. da li ce smetati jedna drugoj?

LARYBG
19.03.09., 19:21
po mom skromnom znanju mislim da ne mogu dve biljke u istu saksiju.

mare
19.03.09., 21:44
možeš imati više različitih biljaka u istoj saksiji, ali onda moraš da uzmeš u obzir da će potreba za hranljivim materijama biti povećana. Bršljan (H. Helix) nije mnogo zahtevan po pitanju hranljivih materija i nema mnogo jak koren pa ga možeš kombinovati sa drugim vrstama koje podnose veću vlažnost koja je neophodna za bršljan. ako možeš stavi sliku ili kaži koja je to druga biljka.

gordond
19.03.09., 23:00
Slika je u mom poslednjem postu na ovoj stranici:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=86223#post86223

U pitanju je ta roza biljka, zaista sam zaboravio kako se zove...

Bogica1985
22.03.09., 10:53
Koliko mogu da vidim na slici to je fitonija, i možda će biti problem usklađivanje zalivanja jer je fitonija zahtevnija po pitanju zalivanja od h. helix.

gordond
24.03.09., 12:45
Vratio sam fitoniju u prvobitnu saksiju i stavio je u tu zemlju u kojoj je Hedera posto moj triangulum obozava da se ukopava po saksijama i humusu. Nisam bio tu par dana i kad sam se vratio nigde ga nije bilo. Na kraju sam ga pronasao u toj zemlji...
Mislim da ce ovako moci da se razvijaju a i bice manje unistene od tog ukopavanja...