PDA

Pogledaj punu verziju : Nesto nije u redu? (leopard gekon ne jede)



IV@N
19.03.09., 21:33
Dakle moj lg nije jeo od decembra! ima 58g i sta da radim odbija i mnogo me nervira! aj mala pomoc da li vam se nekada desilo ovo?moracu da ga :club:
mora da se jede !:p

nenad
19.03.09., 21:48
Dešava se. Ako ne gubi težinu primetno, onda nemaš razloga za brigu. Probaj da mu ponudiš lateralise, ili neku sličnu brzu hranu.

kimo
19.03.09., 22:06
58 gr je sasvim dovoljnoo za leopard gekona. Normalni gekoni, mislim ako nisu Giant ili Supergiant ne treba ni a i ne mogu baš da imaju više od 60gr. Naravno dešava se da su neki od predaka Giant a ti ni ne znaš za svog, pa je jednostavno velik. Dešava se da ne jede zbog vremena, zima je...

IV@N
19.03.09., 22:29
a ok ja vec poceo da se brinem od hrane imam dubie,tenebrije i fobase nece nista.... ali kad tad ce hteti da se omrsi ::D

zarko
19.03.09., 23:16
to je ok ..ide malo na post...

IV@N
19.03.09., 23:47
taman mi se insekti razmnozili ::D

GEKON
20.03.09., 00:05
tvoj lg je bar odrasli, ovaj moj nema ni punu godinu dana a nejede već negde od januara meseca....stalno odbija i neprimećuje lateralise.....a o tenebriji ni da nepričam.....znači gušter ima jedno 13-14cm i rep mu nije debeo kao pre što je imao.
meni je ovde nešto čudno....da li bi bilo baš do zime da neće da jede....ja mu nisam ni spuštao temperaturu danju mu je 30c a noću 20c.
ovo me nervira.jednom sam počeo da se radujem da je pojeo lateralisa kad ono posle sam ga našao iza njegove kučice.....
bojim se da će uginuti.....šta da radim? :(

IV@N
20.03.09., 00:09
ma on ima u glavi bioloski sat tako da kad krene lepo i toplo vreme otvorice mu se apetit ::D tako se ja nadam...

GEKON
20.03.09., 00:10
jesi mu ti spustio temperaturu sada zimi?

IV@N
20.03.09., 00:14
malo,nekih mesec dana ali on ima bioloski sat pa tacno zna kad je zima kad leto bez temp.ja tako mislim kimo,zare?

kimo
20.03.09., 00:21
Ma naravno, to vam je normalno ljudi. Pogotovo ako nije bio u kontaktu sa nekim drugim koji su mu mogli preneti parazite ili preko hrane, ali ako i hranu gajite sami nemate frke, jednostavno je 20 stepeni noću mnogo manje nego kada je toplije pa kada je preko 25 stalno, a pogotovo ako su tako navikli i ako im nije prva godina.

nenad
20.03.09., 01:33
Moj leopard je imao postove i u sred leta. Mislim da nije uvek temperatura to što ih podstakne da poste. Možda samo odmaraju kad su popunili zalihe hrane. Nego, ako ti gekon ima 13-14 cm, a ima skoro godinu dana, mislim da to baš i nije najbolje. Nek me ispravi neko iskusniji sa mladim gekonima, ako grešim, ali čini mi se da bi trebalo da bude dosta veći.

kimo
20.03.09., 01:38
Svakako da bi trebao,ali sve zavisi upravo od hrane, ako je kod nekog od koga je kupljen jeo manje, onda nije stigao brzo da naraste, što i nije za pohvalu. Pitanje je i da li je star koliko je rečeno ili je prodavac rekao starost koja odgovara kupcu :)

nenad
20.03.09., 01:39
Kad sam ja kupio leoparda, imao je 4 meseca, čini mi se, i bio dugačak oko 18cm.

kimo
20.03.09., 02:00
To je isto ne realno. Nema šanse da posle 4 meseca bude 18 cm dugačak...i tebe su slagali, ali pozitivno jer sa 4 meseca bi po mojoj proceni mogao biti oko 15 cm maksimum i to da nije još počeo da se raskrupnjava nego da je vižljast :)

mare_lacerta
20.03.09., 02:02
Ovaj moj gekon,sto sam uzeo od Kima,ima nepunih 9 meseci i ima 19-20cm...jel to ok?

kimo
20.03.09., 11:00
Da, ali zavisi koliko ima gr to jest koliko je ugojen. To nije uopšte problematično toliko, jer kao i kod ljudi neki rastu sporije, neki budu manji, ne možemo očekivati da budu svi podjednako veliki i teški...

nenad
20.03.09., 13:15
To je isto ne realno. Nema šanse da posle 4 meseca bude 18 cm dugačak...i tebe su slagali, ali pozitivno jer sa 4 meseca bi po mojoj proceni mogao biti oko 15 cm maksimum i to da nije još počeo da se raskrupnjava nego da je vižljast :)

Pa taj gekon je bio rođen u junu, a ja sam ga kupio u oktobru, čini mi se. Znači da je imao 4 meseca. Što se tiče dužine, biće da sam ja pogrešio :D Sve mi se čini da je bio 18 cm, ali može biti da sam ga merio koji mesec kasnije, a ne čim je kupljen, zaboravio sam.

GEKON
20.03.09., 16:10
ovaj moj LG je rodjen u julu.sada sam ga merio 13,5cm.kada sam ga kupio imao je 11.a kupio sam ga krajem decembra.
kupio sam od žareta.