PDA

Pogledaj punu verziju : L. parahybana ne jede



StevaNS
21.03.09., 01:44
Cesto ovih dana zivotinje nece da jedu. Sto bi rekla moja baba- ima nesto u vazduhu, sigurno od svih ovih aviona sto lete..:D

Ostale su mi jos 3 tarantule, sve nabavljene od Kimo-a. To sto ne jedu cu resiti sa njim :club:, ali pomislio sam da ce biti od opsteg znacaja da postujem.

Dakle sve 3 T su jedna do druge, bez nekog posebnog osvetljenja i bez grejanja, na sobnoj temperaturi.
A. geniculata zdere ko luda. Pojede po 2-3 tenebrije na dan (ne hranim je inace tako cesto ali zadnja dva dana stoji u cosku i gleda me svojim tuznim puppy ocima i ne mogu da odolim da joj ne ubacim crvica i verovali ili ne ona ih hvata u letu! A i kako mi nestalo fobasa, reko ovo i nije tako puno..)

N. chromatus je po obicaju skriven ispod panja mangrove i ne mrda, ali deluje kao da ce da pukne pa mislim da ce da se presvlaci uskoro. A i ima nesto paucine sa strane.

Ali L. parahybana mi nije jasna. Po njoj ne vidim bas da ce skoro da se presvlaci. Na nekoliko mesta sam procitao da je ona jako prozdrljiva. Kod mene ne jede vec nedeljama i stalno se zavlaci pod panj. Plasljiva je i kad ubacim crva ona bezi od njega ko da je sugav. Neki dan sam ostavio tenebriju i dnas vidim da jepocela da jede (bar tako izgleda- glavu nema a okolo neka belicasta masa kao pljuvacka)
Da li T imaju obicaj da pojedu obrok do pola ili je neki problem u pitanju? Da je ogrejem malo?

Ig0r
21.03.09., 01:50
Izgleda da samo preteruješ sa hranom. Dešava se da tarantula pojede obrok samo do pola ili ga samo ubije jer joj smeta, ali samo ako je pred presvlačenje ili ako je baš sita. Takođe se dešava da se zagradi paučinom ako ne želi da napada plen. Prosto se ogradi da joj ne smeta. Dosta se priča u poslednje vreme o tome koliko često treba hraniti tarantule, a zanemaruje se da su taratnule najnezahtevniji ljubimci po tom pitanju. Stvar je vlasnika kako će je hraniti a o posledicama različitih režima ishrane već je mnogo pisano.
Predlažem da je iskuliraš par nedelja ili više i ako se ne presvuče nastaviće redovno da jede. Nemaš razlog za brigu...

StevaNS
21.03.09., 01:58
Ok.
Pratim temu o power feedingu i nisam pristalica. To sa geniculatom je vise trenutacni hir nego praksa :)
Verovatno ce i L parahybana da se presvlaci, jer nije jela vec nedeljama (osim glave tog jednog crvica) tako da sigurno nije prejedena. Nego ranije je bila bas aktivna i agresivnija a posto su se sve presvukle osim N chromatusa, nisam ocekivao da ce ona opet da se presvuce. Ali obzirom da je naraste bas velika pretpostavljam i da se cesce presvlaci, jel?

kimo
21.03.09., 02:05
Ne mora da znači, moguće je samo da neće da jede...probaj za 7 dana pa vidi, a i kada budeš dolazio da mi doneseš, konačno, hranu za pse, daću ti par lateralisa pa će ih pojesti. Smore ih često tenebrije i neće da ih jedu.

Malacrass
21.03.09., 06:05
Meni parahybana je iskopala ispod skrovišta veliki tune, zemlju nabacala na ulaz.
kako padne mrak ona izađe malo na tu izrovanu zemlju, stoji tu i ništa ne radi. Unutra je po površini isplela i kada j hranim bacim na tu baučinu i uvjek uhvati pljen, tj čim ga osjeti.

DozyNoiseEcocamp
11.05.09., 16:21
ja mojoj dajem lateralise ali odbija da jede,a ima oko 4cm.

Miroslav
11.05.09., 17:46
Možda joj je vrene presvlačenju ili je možda sita (zato što ju možda prečesto hraniš). Dakle ima mnogo možda.
Moraš više detalja da izneseš. Ako joj je abdomen velik i taman (pogotovo na mestu gde su skinute iritacione dlačice), onda je u pitanju presvlačenje. Slika tarantule bi pomogla.

marko
11.05.09., 18:02
Ne mora da iznosi još detalja. Parahybana neće da jede, ok, ješće kad bude gladna i kraj priče. ;)

Miroslav
11.05.09., 19:09
Parahybana neće da jede, ok, ješće kad bude gladna i kraj priče.

:th_clap::icon_thumright: