PDA

Pogledaj punu verziju : Boa constrictor - gde nabaviti



NecrovoX
21.03.09., 13:57
Zeleo bih da nabavim bou constrictor..
Trenutno radim na tome da napravim terarijum. Bio sam se raspitivao o tim zmijama,gledao gomilu you tube clipova o njima,nalazio informacije na netu itd..
Ali me naravno zanimaju iskustva ljudi koji ih imaju.Pa me zanima ko u srbiji ima ovakve zmije,sta mi jos moze reci o njima i gde mogu nabaviti jednu?

freepartyman
21.03.09., 16:33
Ja sam imao bou,i mogu ti reci sve najbolje:)
Ako si pocetnik najbolje je da uzmes muzijaka,jer su oni manji od zenki,mada dok ti zenka naraste nacekaces se,tako da mozes i zenku;)
Jede i zivo i mrtvo,nije zahtevna sto se tice uslova,ako je cesto vadis i motas po rukama, imaces veoma pitomu zmiju, ja sam svoju razmazio:)Imas boe kod Pedje;)Poslacu ti njegov broj na pp;) Pitaj ako ti nesto zanima;)

Duleslash
21.03.09., 21:07
mislim da pedja ima boe u ponudi pogledaj...
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5503

NecrovoX
22.03.09., 15:09
Znam da sam dosadan i pun pitanja ali...
Planiram terarijum sirine 120 cm dubine 70 cm i visine 100 cm...Da li je to dovoljno?

nenad
22.03.09., 15:12
Nisi dosadan, forum i služi da se postavljaju pitanja i odgovara na njih.
Mislim da će taj terarijum biti dovoljan za bou, bar prvih par godina. A posle, ne znam, zavisi koliko će da poraste boa.

freepartyman
22.03.09., 16:52
Taj terarijum ti je dovoljan i za odraslog muzijaka;) Tako da ako uzmes muzijaka nemoras uopste da menjas;)

Chobi
22.03.09., 17:19
Po mom misljenju, sasvim ok dimenzije. Ja bi eventualno smanjio visinu a povecao sirinu ili duzinu...ali ok je i za odraslu zenku

NecrovoX
22.03.09., 20:14
Pa ne mogu bas da povecavam nesto sirinu ili duzinu jer ce mi i ovako jedva stati u sobu...Jedino me visina brine..Da li je to dovoljno da mogu da postavim lampe a da ne budu preblizu njoj da se ne opece i ako povecam hocu li to moci zagrejati sa jednom ili dve lampe na tih 30 stepeni...
Video sam tu negde da je covek napravio rupu na vrhu terarijuma prekrio je nekom resetkom a na nju stavio saksiju od cveca koju je okrenuo naopacke i u nju montirao sijalicu.
Meni se to cini kao najbolje resenje..Jer saksija izoluje toplotu i manje vise sve ode dole u terarijum,lepo ulazi i dosta svetla a da nije bas presvetlo itd..

I jos nesto..
Ja bih voleo da uzmem zenku..El bas jako velika razlika u ponasanju zenke i muzijaka i kolika je razlika u rastu?

Celav
22.03.09., 20:28
Javi se pedji sa foruma,trebalo bi da ih ima u ponudi. Ja sam uzeo od Pedje pre 15ak dana:D. Ove nedelje cu joj napraviti terarijum 180*90*125:D

NecrovoX
22.03.09., 20:59
Evo bas sam malopre pricao sa njim.
Pa sam nesto pricao sa njim da bi mozda bilo najbolje u pocetku da je drzim u necemu manje.A i to mi je lakse zbog finansija.. Jer terarijum te velicine i zmija bi me izaslo fina parica.Tako da u pocetku mali terarijum i zmija,pa kada poraste za godinu dana uzmem onaj veliki..

freepartyman
23.03.09., 01:27
Malu zmiju je uvek bolje drzati u manjem terarijumu jer se zmija oseca sigurnije;)
Za naprimer godinu ipo dana mozes da joj uzmes veci terarijum;) Razlika izmedju zenke i muzijaka je u rastu i u obimu;) Mislim da nema nikakve razlike u ponasanju..Visina ti je vise nego dovoljna,a sto se tice grejanja terarijuma,sve zavisi kolika ti je temperatura u sobi;)