PDA

Pogledaj punu verziju : dilema: sijalica vs. podni grejač



kidswithaids
23.03.09., 00:46
Bio sam odlučio da kupim podnu foliju za grejanje ali vidim na forumu da savetujete sijalicu.

Razlog zamene sijalice podnim grejačem je taj što se ljubimac redovno vešao za sijalicu (kada je ugašena) pa ju je konačno i odlepio sa plafona.

Iteresuje me kako ste vi fiksirali vaše sijalice za stakleni zid? Ja sam silikonom ali izgleda nije dovoljno.

Postoji varijanta da stavim u ćošak, ali tada je sijalica direktno naslonjena na staklo pa se plašim da će se nešto desiti.

Da li je toliko lošija sijalica?

Savet?

ACO87
23.03.09., 01:45
ja sam to resio tako sto sam uzeo drvenu plocu debljine oko 2 cm i zalepio je lepkom za staklo (OHO lepak) a u tom parcetu drveta sam izbusio rupe i pricvrstio fasung za sijalicu..Ako stignem posttavicu slike sutra

acak
23.03.09., 02:08
sijalica susi vazduh, kolko mi je poznato, i moze biti opasna po ljubimca... folija je po tom pitanju bolja, i mislim da je daleko trajnija....

ACO87
23.03.09., 02:48
da ali kod gustera sijalica je neophodna... koja je zivotinja u pitanju???

nenad
23.03.09., 03:07
Nije kod guštera sijalica neophodna. Potrebna je za dnevne vrste, za noćne nije uopšte potrebna.

kidswithaids
23.03.09., 03:17
Boa Constrictor.

ACO87
23.03.09., 03:28
Nenade mislio sam na dnevne vrste..nisam znao da je u pitanju Boa..ali hvala na ispravci.. :).. Ja mislim da kod boe mozes da stavis podni grejac,ali nek kaze nenad ili neko malo iskusniji..pozzz

nenad
23.03.09., 12:31
Ja nemam nikakvog iskustva sa boama, nikad ih nisam čuvao. Ali, koliko sam primetio, svi kod boa koriste sijalice.

Tomica M
23.03.09., 19:42
ja kod boe imam sijalicu i podni grijač,večinom je na grijaču i žarulja ju uopče ne zanima,možda to ovisi od zmije do zmije al kod mojeg constrictora je tak

Celav
23.03.09., 22:10
Gava je negde napisao da se ne sme drzati podni grejac ispod terarijuma boe. ostavio je i link pa mozes i sam da se uveris ako mu ne verujes. Zato sto podni grejac spusti nivo vlaznosti cak ispod 35%,a potrebno je oko 60%. ja sam moj podni grejac sklonio.takodje imam bou.

Tomica M
24.03.09., 19:02
ja u terariju imam posebno vodu za piće i posebno bazen za kupanje tako da nemam problem s vlagom usprkos podnom grijaču.sve ovisi o veličini i opremljenosti terarija