PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa mladuncima zeceva



ACO87
24.03.09., 02:11
jedna moja drugarica ima one zeceve sa spustenim usim,ima par-muzjaka i zenku,imali su vec dva okota ali su mladunci uginuli da li bi neko mogao da keaze malo vise o odgajanju mladunaca..hvala

kimo
24.03.09., 02:18
Stavi malo precizniji naslov sledeći put, tj. napiši o čemu se radi(koji je problem) i koja je vrsta u pitanju.

Miroslav
24.03.09., 02:27
Svašta može biti kao razlog. Kržljavi mladunci, nerazvijen materinski instikt kod ženke, agalakcija (nema mleka), intrauterine infekcije, infekcije nastale posle okota, incest...
Stvarno ima mnogo razloga zašto. Otklanjaj jedan po jedan, pa ćeš možda doći do onog pravog razloga.

ACO87
24.03.09., 03:33
ne znam tacan naziv sorry.. :(

Lady A.
24.03.09., 09:16
Naziv je ovnoliki zecevi.

purple_pumpkin
24.03.09., 19:24
Pošto nisi napisao više detalja, može biti mnogo toga u pitanju.
Ako su mladi, moguće da se bebe nisu lepo razvile, da ih majka odbija po okotu, da nema materinski instinkt i da ih sama povredi (zgazi, udari, legne na njih...)...
Kao što je Miroslav rekao možda i incest, ako su i mužijak i ženka iz istog legla.
A drugi okot je možda bio vremenski blizu prvog okota, te joj reci da ih razdvoji ili da kastrira/steriliše jedno od njih, jer svaka sledeća trudnoća može da prođe kobno i po mamu i po bebe

ACO87
25.03.09., 01:44
hvala vam ljudi..puno...potrudicu se da nabavim sto vise informacija pa vam javljam..hvala..

Marcco
10.05.09., 18:39
ako ih drzi na terasi najobicniji ujed komarca moze da ih ubije,to se meni desilo sa jednim okotom...kao mali nemaju razvijen imuni sistem...takodje ako je majka pod stresom hoce da ih udavi,cesto se desava to