PDA

Pogledaj punu verziju : Dezinfekcija grana za terarijum (Izdvojeno iz Zmija za početnika)



NecrovoX
24.03.09., 18:33
E pa polako se spremam za dolazak moje male boe :) :) :)
pa da vas pitam jos par sitnica...
nasao sam granu od vinove loze.To je od proletos,tako da se fino osusila.Skinuo sam kore koliko sam mogao..DA li sada treba da je jos i prokuvam i osusim pre stavljanja unutra?
Mislim citao sam da treba,ali ovo mi ne deluje kao da je potrebno ciniti tako nesto..Ili je prosto organizam zmija toliko osetljiv da ne treba rizikovati?
Takodje sam prirpemio jednu staru saksiju od cveca za skroviste..Odsekao joj dno da ne bude prevelika,odlomio parce sa strane da ima vrata i sada cu gore staviti parce crepa za krov..
Takodje jedno parce stene ide u terarijum..
da li sve to treba prokuvati? Ili da samo dobro izuljam zicanom cetkom? I hoce li biti problem ako taj krovni crep zalepim nekim blatom za dodnji deo crepa?

Jos jedno pitanje i gotovo sam :)
Sta mogu koristiti kao ciniju za vodu? I koliko vode treba da bude unutra? Dublje ili taman koliko je i ona debela?

Bas sam pun pitanja...Ali ###,zelim da joj sve lepo pripremim pre nego dodje.
Hvala vam unapred na pomoci! Ovo je stvarno super mesto za ovakve stvari,i stvarno ima extra ljudi koji su spremni pomoci! Hvala vam svima jos jednom!

spiderboy
24.03.09., 20:49
predmeti namenjeni za dekoraciju terarijuma je najbolje ispeći u rerni pošto u pukotinama vinove loze uvek mogu neki paraziti da se uvuku,rub crepa,saksije možeš obraditi turpijom da ne bi bili oštre ivice,crep možeš lepiti silikonom mani se blata,za činiju možeš koristiti bilo šta što je dovoljno veliko da zmija može skroz da stane unutra

NecrovoX
24.03.09., 20:53
Ali ako budem stavio vinovu lozu u rernu,i roknem to na nekim 100stepeni,zar nece ona izgoreti?
A hoce li ista manje ubiti parazite?

nenad
24.03.09., 21:31
Neće izgoreti. Ja panjeve i grane pečem na većim temperaturama od 100 stepeni. Obično na 150-200, nikad nisam imao problema sa tim.

gordond
24.03.09., 22:57
Ja sam vinovu lozu pekao na 200-250 stepeni 20ak min. i nije joj se nista desilo. Pre nego sto je stavis u rernu predlazem ti da je dobro isperes pod tusem vrelom vodom da bi odstranio sve zivotinjice koje se u nju zavuku kao i samo blato.

NecrovoX
24.03.09., 23:03
Pa u sustini ova je poprilicno cista..Blata nije bilo,a koru sa poskidao koliko sam mogao..
Ali svakako cu je oprati prvo pa u rernu!

Chobi
25.03.09., 11:23
Moja je bila prevelika za rernu pa sam je samo tusirao i osurio s dva lonac vrele vode, a kamenje sam prokuvao 10-ak min.
Za posudu gledaj da ne stavljas nesto plitko sto moze da prevrne, bolje neku dublju, pa je manje napuni

NecrovoX
25.03.09., 19:47
Evo sve sam oprao,i ispekao u rerni..
Grana je malo potamnila sa jedne strane,tako da kontam da sam joj bas #### mamu :)
Ps.Kada pecete stene i crepove uzmite rukavice kada ih vadite..Ne budite debili i da pokusate golim rukama! Ne ohlade se za 5 min!! ;) :)

gordond
25.03.09., 20:11
Da li treba da predpostavimo da si ti upravo to pokusao i da nam to govoris iz licnog iskustva;)

NecrovoX
25.03.09., 21:10
Nazalost da...
Zato i prenosim iskustvo!
Kontam brzo cu to da izvucem napolje,ali ono malo pecka :) Ahahhahahaha,hteo sam da se kurcim pa se ####### :)