PDA

Pogledaj punu verziju : tokaji...



indijanac
26.03.09., 01:36
evo gledam forum i vidim da odavno nisu pominjani ovi gekoni....
pa me interesuje koliki je terarijum potreban za jednog? trazio sam po internetu i sad kao za par je dovoljno 60x40x80,e pa mene zanima koliko je dovoljno za jednog...?


hvala unapred.......

nenad
26.03.09., 01:40
Pa, nešto manje od toga ;) Računaj da oni rastu 30ak cm, i da vole da se penju.

kimo
26.03.09., 01:47
Ja ga ne bih stavio u terarijum manji od 40x40x60cm (dxšxv). Naravno mislim na odraslog.

nenad
26.03.09., 02:07
Slažem se. Budu prilično krupni.

zarko
26.03.09., 02:39
http://www.gekkogecko.rs/Gekko%20gecko.html
pricas o mom najomiljenijem gekonu....bila je tema jos na pocetku foruma.
nema velikog interesovanja za cuvanje ...i ako su ubedljivo najlepsi , sarmantni ,izdrzljivi, pevaju , jedu kol ludi, i ako na prvi pogled svi izgledaju isti svaki je totalno razlicit!

prelepi gusteri i jako me cudi da nenad ima jos u ponudi njih kad bi trebalo svi da ih imate !!!
odmah sad ih nabavite !!! :)

Rizzen
26.03.09., 12:16
Slazem se Zare. Vec 15 dana merkam po sobi gde moze da mi stane 40x40x70, ali nikako da dodjem do racunice :(

zarko
26.03.09., 14:04
pa kako gde? na sred sobe...sad ces videti kako je to bata resio
i to mi je sredjena soba, znas nekada sam i ja imao samo jednog tokaija i onda sam pozeleo da imam vise komada. pa sam hteo da imam i malo zmija i neke tarantulice...pa blu tong skinkove i iguanu od 120cm...agame i jos po nesto.
e kad nesto radis sa puno entuzijazma i strastveno onda te svi razumeju, jer jedes pijes i dises to...na kraju sma sebe isteras iz sobe i spavas na strunjaci.
evo resenja
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/3/26/zarko/f_slikednd020m_5b8158e.jpg

ACO87
26.03.09., 14:15
ovo je moj san.. :(...da imama ovakvu sobu kao ti zare..

Rizzen
26.03.09., 14:18
Ma znam Zare, bio i vid'o, i slazem se donekle... ma nikako da sredim ovu moju hirosimu od sobe, siguran sam da ce se negde naci mesta :). Evo, zaklinjem se svecano pred vama, da cu do kraja sledece nedelje srediti sobu i naci mesto :D

zarko
26.03.09., 14:32
e tako te volim ...
:)
ajde pa polako !
nego da se vratimo temi tokai...
40x40 x70 je sasvim ok ...pogledaj da nabavis neku pozadinu ..mada nemoj od stiropora jer ce propasti....i stavi puno mesta za skirvanje..
moja nova zenka i muzijak su se dosta opustili za samo 7 dana smao zato sto je svako imao bar po 2 steka gde moze potpuno da se zavuce...
dobro funcijonise kutija kartonska od npr miksera za kafu , i samo ostavis bocno da ima otvor i unutra stavis kamen da se ne prevrne ,da bude stabilna i to je to !
ili kutija od viskija samo tvrda

Rizzen
26.03.09., 14:44
Imam stapove bambusa od oko 8 cm precnika, pa cu i to da stavim za stek, ma, smisljao sam vec sta i kako, to ce biti najmanji problem i najlepsi deo posla, cek prvo da napravim mesta :)

zarko
26.03.09., 14:54
super su bambusi prijaju njihovim nogama ...

Rizzen
26.03.09., 15:12
E da, je l se oni "deru" nocu?

nenad
26.03.09., 15:25
Ne, možda mužjaci kad dozivaju ženke. Ali, ženke klikću samo kad ih uznemiravaš i diraš.

indijanac
26.03.09., 15:59
e,pa odlicno,u toku sledece nedelje pocinjem da pravim terarijum....za vikend idem kod dede da nadjem neki stari orman ili tako nesto,pa moze da se iskoristi za pravljenje terarijuma...:)
nego,nenade jos koliko tokai su ti ostala?

zarko
26.03.09., 16:43
e nenade nenade....
vokalizacija je i kod muzijaka i kod zenki. zenke redje se oglasaaju jer muzijaci to rade obicno...
moguce jeda imas zenku i da je nikad ne cujes da peva.
teritorijalne rasprave se resavaju glasom, mada nikada nije dokazano da bilo koji muzijak reaguje na opomene...samo se pretpostavlja.
vokalizacija je moguca jer je njihov aparat tako nacinjen i to je karakteristika jedino gekko sp.
inace moji muzijaci pevaju preko celog dana 24sata dnevno obicno na po 20-30min...
svaka jedinka ima svoj specifican zvuk.
odbranbena vokalizacija je drugacija i to svi ,pa i mali tokaiji rade...
inace usta su im crna iznutra jer sluzokoza ima melanina!!!
zato se moth root cesto previdi u ranoj fazi ...

samo napred sa tokaijima !!!

nenad
26.03.09., 19:11
Eh, pa ja ih nisam čuo da pevaju :D

indijanac
26.03.09., 22:58
nista,pravicu mu 50x50x70,to ce mu biti idealno...
nego ne znam kako cu sa biljkama,to mi nikad nece biti jasno... koje da mu stavim,a da se lako odrzavaju,nemoj mu ubacim nesto otrovno,ili nesto sto ce mi uvenuti za nedelju dana...:) ?

Bluie
27.03.09., 00:07
Slobodno mozes da stavis Scindapsus, nema greske. Raste ko ludo, izdrzljiv je i lepo izgleda.

indijanac
27.03.09., 00:18
i da li mu je ta jedna biljka dovoljna? el ovo neka loza? ili da idem u cvecaru i da kazem dajte mi jedan Scindapsus? :D
e,da,moram da budem siguran,citao sam nesto,ali bi mi znacili i vasi komentari...
ovako: kolika temperatura je potrebna tokaiu,kolika vlaznosti kakva ishrana? i da, da li je potrebna uvb lampa?

zarko
27.03.09., 00:36
brate be pa citaj
http://www.gekkogecko.rs/Gekko%20gecko.html

Rizzen
27.03.09., 01:13
Pa ako me kreten(ka) bude budio(la) nocu j......u mu(joj) mater, ima da ga(je) ubacim kod agame pa nek' vidi da l mu je do dranja jer ova moja bestija ima pola metra i pola kila, a ni godinu dana.

marko
27.03.09., 01:17
brate be pa citaj
http://www.gekkogecko.rs/Gekko%20gecko.htmlDžabe Žare, džabe. Može li ona jedina stiki tema u gušterima pod nazivom "Tokai" da ne bude više stiki. Koji đavo da stoji na vrhu kad je niko ne čita?

zarko
27.03.09., 01:52
znaci sad meje stvarno iznerviralo...pa dobro be ljudi citajte stvari koje se pisu!!!
ako nekom napsujem kevu verovatno niko osim admina nece da se uvredi jer jedino oni citaju sve!

inace zenke ja nikad nisam cuo ali sma procitao da i one mogu da se deru! jer i one imaju isti glasovni aparat ;)

indijanac
27.03.09., 15:17
pa bre procitao sam ja sve to...!!
nego sam lepo reko da hocu da bduem siguran...

zarko
27.03.09., 16:42
sta nisis siguran?
ako ne verujes onda nemoj ni da pitas nego odi pa sam nadji info na engleskom.

slobo kv
30.03.09., 23:52
moze li mi neko od prisutnih reci najminimalnije mere tearijuma za odraslog primerka tokaji gekona

dule87
31.03.09., 00:14
Pa ja ti mogu reci da od gore spomenuth dimenzija nebi trebao puno da odskaces, sumnjam da tebi znaci par centi menje, a njemu ce sigurno znaciti..
A velicinu imas na zarkovom sajtu, a mislim i u temi o ovim gusterima..

marko
31.03.09., 00:38
Slobo samo strpljivo, ovo je forum a ne čet :)
Dobićeš odgovor u rekordno kratkom roku, siguran sam. Strpljenje je vrlina :)

Dobrodošao!

mang
31.03.09., 00:45
Ako nekome nije problem da slika Tokay-a terrarium.Muchim muku kako vrata,jer je ter 40x40x70(duzhina,shirina,visina).I naravno,pozdrav svima. :)

Stufy
31.03.09., 00:48
Evo citata iz teme http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=5996


Ja ga ne bih stavio u terarijum manji od 40x40x60cm (dxšxv). Naravno mislim na odraslog.

mang
06.04.09., 13:49
Zar niko ? Tu sam malo zaglavio,ne znam kako da napravmi,jer ipak iz jednog komada je prveveliko,40x70.Hvala,poz svima. :)

tina
27.10.09., 12:01
pozdrav imama jedno pitanje, osim sto bi i ja voliula da netko stavi sliku trarija kako bi trebao biti za tokaia. nego nisam znala da se oni glasaju, zaista dali to rade i po noci? ono oce li me buditi? ili to rade samo ponekada? i sada ono najteze pitanje od svih dali je itko , ma ono itko sa ovovg foruma ko ima tokaia ga-ju, uspio pripitomiti, ono da se moze uzeti u ruku, pomaziti, pocistit terarij bez napada i tako to, ne sada neznams to, da ga razvlacim po sobi ali barem malo pripitomiti, moj decko je inace strucnjak za to, bas ima zicu za pripitomljavanje, svi moji gusteri i zmija su dosli, divlji, iz jako losih uvijeta, ja inace udomljavam zivotinje iz losih uvijeta, i on ih je za par mjesec pripitomio, ali sa tokajcem jos nisam cula da je itko uspio, pa pitam, dali je uz puno ljubavi, brige, i vremena i to moguce? ili je on stvarno sam za ukras, jer ne da je predivna, nego jedan od ljepsih gustera, samo mi je moja phelsuma ljepsa, dobro mozda zato sto je moja, pa mi je zato najljepsa, hehe.

hvala na odgovru, e da i dali bi terarij i dali su oni slicni nesto kao p.m grandisi, jer ako jesu, nju vec imam, i nije tesko se brinuti , takod a nebi bio problem, ima ko u hrvatskoj da prodaje tokajce, naravno da su zdravi i da su sto maldi

zarko
27.10.09., 20:59
http://www.gekkogecko.rs/Kako%20napraviti%20terarijum.html
nesto ovako samo malo vece dimenzije...
od stakla je sasvim ok...
npr sirina 50 visina 70cm i dubina 35-40 je odlican za jednog ili par