PDA

Pogledaj punu verziju : Najmladji terarista-razvijanje teraristike



Vucko
27.03.09., 00:09
Najmladji terarista se zove Strahinja i ima tri godine!!!Zmije obozava i uvek je prisutan kad se nesto radi oko terarijuma!!!Zanimljivo je sto je u vreme igre sa nasim ljubimcem usao lik sto se fanaticno boji zmija.......Kad je video kako Strahinja strucno drzi zmiju oslobadja se straha i sam pozeli da je uzme....Sve se to odvija u nasoj prodavnici pred desetak ljudi koji posmatraju sta ce se desiti sa likom cije su se ruke tresle poput pruta.......naravno nista se nije desilo sem sto je lik sada odlepio za zmijama i sad pokusava da nabavi nesto-najverovatnije smuka! Odlucili smo nase slike da uvelicamo i uramimo i da ih postavimo pored terarijuma!!!Nadamo se da ce se neki ljudi posle toga oslobodili straha i mozda na drugaciji nacin posmatrati ove prelepe zivotinje........

http://www.imagechicken.com/uploads/1238108564065304700.jpg (http://www.imagechicken.com)

http://www.imagechicken.com/uploads/1238108619035895100.jpg (http://www.imagechicken.com)

Za sada smo uspeli da privucemo paznju!!!Sve je veca radoznalost i interesovanje.......Nek to bude nas mali doprinos za razvijanje teraristike!!!
Drugarski pozdrav VUCKO!!!

markozmaj
27.03.09., 00:28
Svaka cast tako i treba, od malih nogu da se uci da to nije nista strasno!

marko
27.03.09., 01:12
Odlično odlično, svaka čast, samo tako nastavi (nastavite) :)

Stufy
27.03.09., 01:43
Svaka cast i samo napred! Eto covek se oslobodio straha, super. I da pohvalim, ovo je prava tema za kafic na forumu o teraristici, nema sta.

gordond
27.03.09., 01:55
Jos ce neko pomisliti da koristis decu i izlazes ih opasnosti zbog reklame;)
Salim se, naravno. Svaka cast, na mladjima teraristika ostaje;)

Vucko
27.03.09., 22:43
Kako je nastalo vase interesovanje za teraristiku???Ko je zasluzan za to sto ste danas na ovim stranicama???

Prvu zmiju sam dobio pre nesto vise od pet godina!!!kupio mi je otac kao ukras za nas pet-shop!!!U pitanju je bila zenka burmanskog pitona nimalo bezazlena za pocetnika!!!Nisam imao blage veze o zmijama tako da je nisam ni uzimao u ruke a kamoli obezbedio optimalne uslove za zivot....Ubrzo putem interneta upoznajem se sa ovom vrstom i pruzam joj adekvatan zivotni prostor!!!Pri prvom uzimanju u ruke bila je malo nervozna da bi kasnije bila ljubimac za pozeleti....druzenje je trajalo nepune tri god.dok nas nisu posetili inspektori i uz krivicnu prijavu oduzeli zivotinju.....
Eto poceo sam sasvim slucajno i mislim da sam jedini na ovom forumu kojem je otac kupio zmiju i tako naterao da udjem i zavolim svet teraristike.....Eto i Strahinja je poceo uz tatu :D :D
Drugarski pozdrav VUCKO

nenad
27.03.09., 22:54
Da si nabavio ilegalno oružje, bolje bi prošao. O našim inspektorima i njihovim pomoćnicima "stručnjacima" ništa lepo ne može da se kaže. To je najgori šljam.
Nego, zanimljivo da te je otac uveo u teraristiku. Hehe, obično su roditelji protiv.

gordond
27.03.09., 22:58
Ja sam zmije zavoleo iz dokumentaraca. Sanjam o zmiji kao o ljubimcu od prvog srednje, medjutim kevina je bila poslednja da zmija i ona nece pod isti krov... Kad sam poceo da zivim sam, nazvao sam je i rekao: ''Imam svoje pare, kupujem zmiju'':D Jos mi je cak i dodala 50e da kupim triangulum-a a ne getula-u posto joj je bila ''lepse zlo'':DForum sam pronasao dok sam trazio neke podatke po netu...

Vucko
27.03.09., 23:18
Pa jeste neverovatno ali je zaista bilo tako!!!Zaista me je otac uveo u teraristiku mada njega to uopste neinteresuje!!!Svidela mu se zmija i jednostavno odlucio covek da je kupi!!!Kad je doneo rekao je "evo ti ova glista ima svi da odlepe kad je vide" i tako je i bilo.........ubrzo su svi dolazili da je vide i bila je prava maskota nase prodavnice!!!

Nego Nenade,kako si ti poceo???Bas me interesuje!!!Nisam te to nikad pitao!!!

nenad
28.03.09., 00:23
Ja sam oduvek gmizavce voleo više od drugih životinja, i uvek su me zanimali. Na prvom mestu gušteri, a zmije su došle posle, sa nekih 11-12 godina, recimo. Onda sam u par navrata donosio kući neke zmije, i kad je jedna uginula (pobegla i bila zgažena), ja sam rešio da više ne čuvam zmije. Kasnije sam počeo da idem na terene i tražim reptile, jurim literaturu i proučavam, ali ih nisam čuvao, osim kornjača. Tad me je više interesovala herpetologija od teraristike, a sad je obrnuto, jer me je ovaj forum upropastio :D Teraristikom se bavim poslenjih pet godina, ili tako nešto. Ranije sam dosta čuvao kornjače, i vodozemce.

ACO87
28.03.09., 08:58
Nenade moglo bi se reci da smo ti i ja slicni.....:)..i ja sam kuci donosio zmije i gustere..i onda mi je jedna uginula...pa sam prestao a ih hvatam..ali zato sam gustere ovio uvek..a secam se da sam jednom nasao kornjacu i doneo je kuci..drzao sam je na terasi..celu terasu sam napunio zemljom i zasadio travu...joj to je trebalo da se vidi....:D..na kraju sam je pustio...

Shooree
30.03.09., 15:48
Ja sam takođe kao mali uz oca, hvatajući ribe rukama po potocima u Šumadiji, krenuo da hvatam i zmije i žabe. Sve što se ispod kamena nađe, heh... Gomila anegdota tokom godina, naravno.

Jednom, kod Krčedina na Dunavu, tata zaspi (ja imao 10ak godina), a ja sa ostalom decom po plaži, i u flašu od Knjaza "berem" one dunavske ribarice, koje izađu pred obalu i poređaju se jedna do druge. I napunim tako punu flašu (tj jedno 5 zmija), i ostavim pored tate da se okupam...

...a ćale cirkao špricer iz iste takve flajke.... zaspao, okrenuo se na drugu stranu. Probudio se, žmirno, pa nategao flašu pored sebe... a ona izašla na grlić, pa ga gleda i palaca jezikom... kad čovek nije umro tad... hahahah

enivej, svašta sam divno radio sa zmijama kao mali, i sestru i gomilu druge dece naučio da nisu grozne, nego da možeš da ih maziš i sve, napraviš ogrlicu (!) i posle pustiš... i tako.

Jedino mi deda jednom u selu ubio Šarku kad sam doneo i to mi je strašno krivo... divna stvorenja.

Malacrass
30.03.09., 19:33
Ljepo je vidjet da se djetetu pokazuje i uči da u pravim uslovima i postupcima i zmija mož biti ljubimac, ili barem donekle.
Barem kada odraste neće bježat ko lud kada ih vidi i neće govorit fuj.

A što se tiće inspekcija. Danas bolje prođeš ako imaš arsenal oružja i poubijaš par ljudi nego da držiš zmiju.

Situacija je takva kada netko drži oružje da ukučani kažu, pa to je za zaštitu... A kada držiš zmiju ti si odma atikrist, treba te žigosta, protjerat, sotona si...
Joj te seoske babe lol

Vucko
31.03.09., 00:00
Svoju decu od malena ucim kao sto vidite da su zmije zivotinje koje zahtevaju ozbiljniji pristup.....imamo i sedam pasa a prema njima su deca mnogo slobodnija.....Posto tata voli zmije pokusava da prenese to i na svoju porodicu a dalje neka sami odluce :D
Sto se tice inspekcije mnoge stvari mi smetaju ali ne bih o tome!!! Nemate pojma koje sve gluposti moze da smisli neupuceni tuzilac pokusavajuci da ti napakuje nesto:( Uglavnom pogresili su i latinski naziv pitona koji smo kasnije na jedvite jade uspeli da ispravimo.....Strasno!!!

ACO87
31.03.09., 00:58
Ljudska glupost nema granice....Njima je vazno samo da te #####u....mislim u cemu je problem imati kucnog ljubimca...pa opasniji su ljubimci psi nego zmije..koliko se puta samo desilo da je neciji pas napao prolaznika..a ne verujem da sam igde procitao da je Tigrasti piton zadavio penzionera u parku... :D

nenad
31.03.09., 01:05
Pa, penzioneri i nisu baš dobri za konzumaciju. Mislim da su previše žilavi :D
A nije piton ni jednog zadavio zato što ih nema u parkovima. Da ih ima, možda i ne bi bilo baš tako :D
Inače se slažem. Sve je bolje nego imati životinju sa CITESa. A po zakonu ne bi smeli ni da oduzimaju životinje sa te liste, jer nisu zaveli nulto stanje kad su uveli CITES. Mentoli, men-to-li!

ACO87
31.03.09., 01:14
Ma to je cista zavist...u stvari oni nemaju pojma o teraristici,ali oni zele da se pokazu kako rade nesto "korisno",umesto da se bave nekim pametnijim stvarima oni jedu g...a i oduzimaju ljudima zivotinje..

nenad
31.03.09., 01:19
Jedna moja prijateljica je pričala nekim studentima Ekologije da ja držim zmije, i tu se našlo par ORCA-pametnjakovića, koji su odmah pitali - "Ima li on potrebne papire za te životinje?" Mislim, kreteni, oni su organizaciju za zaštitu kuca i maca nazvali organizacijom za zaštitu životinja, i prave se pametni, a o drugim životinjama pojma nemaju. Niti žele da nauče. Nikako da shvate da nisu ugroženi psi i mačke, nego mnoge druge životinje, za koje njih zabole uvo.

ACO87
31.03.09., 01:26
Proci ce dosta vremena dok teraristika ne postane normalna pojava u srbiji..Za sad smo jos uvek "obelezeni" :D

Vucko
31.03.09., 01:44
Pa psi i macke definitivno nisu ugrozeni cak ih ima i viska:D:D:D
Profil takvih osoba koji se navodno bave zastitom zivotinja je ~usamljena osoba odbacena od drustva,bez prijatelja i daljeg cilja u zivotu...Sklapa se sa grupom u kojoj se oseca potrebnim i prati tudje ciljeve da bi sebe uzdigla kao osobu......Takve su sve osobe koje sam ja upoznao.....Cudne ideje o zabrani kupiranja pasa kako kazu narusavanja prirode a sa druge strane podrzavanja sterilizacije???Pitajte psa sta bi pre da mu seku usi ili m..a???Nazalost sve je vise ljudi koji se krije iza dobrobiti zivotinja!!! to postaje vise detektivska agencija sa agentima na terenu koji samo cekaju da cuju negde nesto kao u Nenadovom slucaju............

ACO87
31.03.09., 01:50
Ma..da...stvarno je strasno...nadma se da postoji jedan od tih da je stvarno zabrunut za te zivotinje koje "stiti"

nenad
31.03.09., 04:10
Pa psi i macke definitivno nisu ugrozeni cak ih ima i viska:D:D:D
Profil takvih osoba koji se navodno bave zastitom zivotinja je ~usamljena osoba odbacena od drustva,bez prijatelja i daljeg cilja u zivotu...Sklapa se sa grupom u kojoj se oseca potrebnim i prati tudje ciljeve da bi sebe uzdigla kao osobu......Takve su sve osobe koje sam ja upoznao.....Cudne ideje o zabrani kupiranja pasa kako kazu narusavanja prirode a sa druge strane podrzavanja sterilizacije???Pitajte psa sta bi pre da mu seku usi ili m..a???Nazalost sve je vise ljudi koji se krije iza dobrobiti zivotinja!!! to postaje vise detektivska agencija sa agentima na terenu koji samo cekaju da cuju negde nesto kao u Nenadovom slucaju............

Vrlo lepo objašjeno. Slažem se u potpunosti.

StevaNS
01.04.09., 01:03
Ljudska glupost nema granice....Njima je vazno samo da te #####u....mislim u cemu je problem imati kucnog ljubimca...pa opasniji su ljubimci psi nego zmije..koliko se puta samo desilo da je neciji pas napao prolaznika..a ne verujem da sam igde procitao da je Tigrasti piton zadavio penzionera u parku... :D


ne radi se o tome da su opasni, nego da su zasticeni. Cites je konvencija koja sprovodi KONTROLU (ne zabranu , osim za ekstremno ugrozene vrste) trgovine zasticenim zivotinjama, i ja to potpuno podrzavam. ALI, kao sto Nenad kaze, ne mozes da oduzimas zivotinje a da nisi napravio nulto stanje. To je skroz glupo. Ali, onda se setis da si u zemlji u kojoj si i onda ti sve nekako bude jasno... Kada sve ostalo ide na vrat na nos, zasto ne bi i ovo?

nenad
01.04.09., 01:55
A trebaju li da oduzimaju morfe, kao što je albino morfa, na primer? Albino piton, pa to nema šanse da je donešeno iz prirode, mislim ima šanse, ali vrlo male šanse. Kao da oni ne znaju da je to iz odgoja. Samo se prave ludi, a ako se ne prave ludi, onda su glupi ko noć.

ACO87
01.04.09., 06:41
Najgore je sto mi malo sta povodm toga mozemo da uradimo :(

nenad
01.04.09., 13:31
Pa i nije baš tako. Sačekaš ih negde, sa fantomkom na glavi, šipkom u rukama, i rešiš stvar na civilizovan način :D :D

Malacrass
01.04.09., 15:54
Pa i nije baš tako. Sačekaš ih negde, sa fantomkom na glavi, šipkom u rukama, i rešiš stvar na civilizovan način :D :D

A bolja je ona...
Ljepom riječi i pištoljem sve se da riješiti...

gordond
01.04.09., 19:03
A trebaju li da oduzimaju morfe, kao što je albino morfa, na primer? Albino piton, pa to nema šanse da je donešeno iz prirode, mislim ima šanse, ali vrlo male šanse. Kao da oni ne znaju da je to iz odgoja. Samo se prave ludi, a ako se ne prave ludi, onda su glupi ko noć.

Vidis, o tome nisam nikad razmisljao... Sta je sa morfovima, jel se i oni svrstavaju na CITES ili kako to ide?

ACO87
01.04.09., 19:15
Pa i nije baš tako. Sačekaš ih negde, sa fantomkom na glavi, šipkom u rukama, i rešiš stvar na civilizovan način :D :D

Hehehe...kako sam ja neobavesten..nisam se setio tog nacina..aj pokusacu pa ti javljam... :)

mare
01.04.09., 21:40
A bolja je ona...
Ljepom riječi i pištoljem sve se da riješiti...

pištolj pravi buku, bolja je šipka kao što kaže Nenad :D.
Ili zatvoriš inspektora u sobu sa povećim pitonom da se suoči sa CITES "problemom" lice u lice :D

nenad
02.04.09., 00:16
Tako je, šipka je tiha ;) A veruj mi da se čovek više uplaši kad te vidi sa šipkom, nego sa pištoljem u ruci, jer većina ljudi zna da nećeš pucati na njih. Nije da ja ovo pričam iz iskustva, nego mi je tako nekako logično ;)

kimo
02.04.09., 03:00
Vidis, o tome nisam nikad razmisljao... Sta je sa morfovima, jel se i oni svrstavaju na CITES ili kako to ide?

CITES se odnosi na vrste, a morfovi nisu vrste, tako da spadaju pod CITES pravilnik. Inače to nema veze da li je iz odgoja ili nije, vidiš da su iguane na CITES-u a ima ih više nego cvrčaka u hobiju :)

dragon
02.04.09., 08:02
Ima još malih terarista nije najmlađa ali je mala .

http://img218.imageshack.us/img218/7389/dora.jpg

ACO87
02.04.09., 13:08
Ima još malih terarista nije najmlađa ali je mala .

http://img218.imageshack.us/img218/7389/dora.jpg


Dusa mala,ako..srce mi se otvori kad vidim decu koja imaju normalan odnos prema egzoticnim zivotiinjama,a ne panican strah i gadjenje..

Vucko
03.04.09., 23:16
Slika je fantasticna!!!Trebalo bi da bude vise ovakvih sllika sa decom........Da svako pomalo zainteresuje nekog svog rodjaka,prijatelja,komsiju...bilo bi mnogo vise terarista......Kazu kad se odmalena pocne ulazi u krv za ceo zivot.................

Vucko
03.04.09., 23:31
http://www.imagechicken.com/uploads/1238794209070044700.jpg (http://www.imagechicken.com)

Evo jos jednog terariste!!!Eto cele porodice koja voli zmije!!! ups fali stariji sin-slike uskoro :club:
Ko jos moze time da se pohvali :cool: