PDA

Pogledaj punu verziju : Početnik i B.smithi



Devilish|Je$$uS
31.03.09., 17:43
Ubrzo cu biti vlasnik smithi-je zenke od 5cm pa me interesuje par nekih stvarchica ako ste voljni da mi objasnite


- Do koliko maximum moze da naraste?
- Iako je pisalo da je za nju dovoljan 30x30x30,ja sam napravio veliki(v40xd70xs40) kako bih ga uklopio tamo gdje hocu.jel smeta njoj neka veca povrshina?
- da li su osjetljivi na jache vibracije poput basova jer planiram da je drzim u dnevnoj sobi?
- koja je neka optimalna temperatura sobe u kojoj se drzi i sta se deshava ako je temp. suvise niska ili suvise visoka?
- na koji nacin da znam i kako da odrzavam vlaznost zemljista i zashto da odrzavam vlaznost samo u jednom dijelu terarijuma?

- shta imate josh da mi kazete,neke predloge i slichno...


nemojte da mislite da sam lijen i da mi je muka da chitam i googlujem prosto mislim da je puno bolje chuti iz prve ruke savjete ljudi.


Hvala unaprijed...

rassa
31.03.09., 17:52
au, pa imas 100 tema o Brachypelma smithiju. . .citaj ih

Do koliko maximum moze da naraste? -manje od 20cm

jel smeta njoj neka veca povrshina? -svejedno mada ona nece koristiti ceo ter vec odredjenu povrsinu jer je v40xd70xs40 bas veliko

da li su osjetljivi na jache vibracije poput basova jer planiram da je drzim u dnevnoj sobi? - da, ako su bas jake vibracije, nem pojma

koja je neka optimalna temperatura sobe u kojoj se drzi i sta se deshava ako je temp. suvise niska ili suvise visoka? - nije nesto bitno ako ces je drzati u stanu/kuci, ta im t odgovara

na koji nacin da znam i kako da odrzavam vlaznost zemljista i zashto da odrzavam vlaznost samo u jednom dijelu terarijuma? - samo prskanjem podloge i moze neka posuda s vodom, a zasto samo jedan deo, pa da ima suvi i vlazni deo, pa da ide gde oce

eto toliko na brzinu......imas puno tema

Soulfly
31.03.09., 17:54
Smetaju joj jaki basevi i to treba izbegavati. Temperatura ne treba da ide ispod 18C a za preko nemoj da brines (koliku ti mozes da podneses moze i tarantula). Ne smeta joj toliko povrsina (mada je apsolutno nepotrebna) koliko ta visina. Smithi nije penjac i mogao bi lako da se povredi ako padne sa 40 cm visine. Terarijum ce ti izgledati prazno cak i sa odraslim primerkom. Vlaznost se odrzava odokativno, smithi nije zahtevan i ne moras puno da brines oko toga. Dovoljna je posuda sa vodom i da navlazis treset na svaka 3-4 dana. Vlazi se samo deo terarijuma bas zato da ne bi preterao i da pauk uvek ima da se skloni ukoliko je to potrebno. Za velicinu stvarno nisam niguran :/
Oko 17cm?

Ig0r
31.03.09., 18:04
Veličina terarijuma je po nepisanom pravilu 30x30x30 za ogromnu većinu terestrialnih tarantula. Naravno ni taj tvoj može da odgovara ako ga adekvatno središ. Čak šta više, više prostora u terarijumu znači više prostora za tebe da joj obezbediš stanište što bliže prirodnom. Više podloge, neka lepa pozadina(pritom ne milsim na poster već nešto što zauzima malo više prostora, možeš zasaditi neku finu biljčicu, panj ili kamen(na koje moraš pripaziti kako ih postavljaš da ne bi došlo do povrede...
Možda je najbolje da pregradiš terarijum, i tako dobiješ 2 u 1 i kupiš još jednu taratnulu...
A što se tiče pitanja koje si postavio, možda ti nisi lenj da čitaš ali ja sam sigurno lenj da pišem sve što je već mnogo mnogo puta napisano na forumu. Koristi pretragu, sve su iskustva iz prve ruke....

zarko
31.03.09., 19:22
http://www.gekkogecko.rs/Brachypelma%20smithi.html
izvoli...

Devilish|Je$$uS
01.04.09., 12:18
pitam mozda zato shto ne nalazim neke stvari koje me interesuju :D

josh neka pitanja su mi pala na pamet pa da pucam :)

- moze li da se lijepi,tj da sheta po staklu? ja sam razmishljao dda ispunim terarijum u visini do max 15cm zemljom kako bih mogao da napravim sklonishte i shto raznolikije da bude unutra...naravno,ne bih pravio nekakve ozbiljnije prepreke koje bi dovele do povrede samo me interesuje ako moze da se shetka zalijepljen za staklo...to me malo plasi :p

marko
01.04.09., 12:55
Može smithi da se penje po glatkim površinama, kao i sve ostale vrste.
Iz tog razloga poklopac na terarijumu je obavezan.

Devilish|Je$$uS
06.04.09., 10:42
izvinjavam se na davljenju samo imam josh jedno pitanje...koliko ima veze shta se stavlja "ispod" tarantule....da li je treset dovoljan?

Miroslav
06.04.09., 11:21
Treset će joj biti sasvim dovoljan. Možeš ubaciti neki panj čisto zbog dekoracije i da bi ona imala gde da se krije, tj. mesto gde će iskopati rupu (ako bude htela).

Devilish|Je$$uS
07.04.09., 18:53
evo prije nego uspete drvlje i kamene oko velichine terarijuma,cisto da kazem da mi je nekako bzvz da bude mali...mozda ga i jesam napravio suvishe velikog al eto,vidjecemo kako ce sve izaci.pocetnik sam pa ne zamjerite...nekako imam svoje vidjenje u vezi ovoga.naravno poklopac nisam zbog slikanja stavljao

ispod su slike,tek je zapochet ima tu josh par idejica i nekih cuda da se ubaci pa da vidim samo ima li kakvih predloga.najvishe me je zemlja interesovala.ne znam dal da je ostavim onako rastresitu il da je sabijem shto vishe ili pola pola...koji dio bi najbolje bilo da odrzavam vlaznim u terarijumu i da li smijem da mu dajem vodu iz ljuske puza ili da nadjem neshto vece :)


lijevi panj je shupalj i moze lagano da prolazi ispod i ima bash dosta prostora dok lijevi ima nesto manje ali je isto shupalj.ako imate nekih predloga volio bih da cujem...ona dolazi sjutra pa da mi ne zamjeri ako sam josh sto bezveze uradio :D

StevaNS
07.04.09., 19:54
lep je ter. samo pazi na panjeve. Koliko ja znam trebali bi da budu na cvrstom, jer ako je na tresetu a T bude kopala ispod, moze panj da padne na nju.
Ja bi stavio nesto bilja da ide u visinu, da malo razbije prostor.. ali to je stvar licnog ukusa.
Sve najbolje sa novim ljubimcem!

acak
07.04.09., 19:56
lepa je ideja :)
sto se tice terarijuma, manji terarijum je bolji zbog tebe...
zasto ovo kazem...
u manjem lakse ulovi plen, manje ima prostora plen da se sakrije...
neka moja iskustva sa dekoracijom su, da to uglavnom iskoriste zohari kao skloniste a na sama T, znaci vestacko bilje, suplji panjevi, ma bre najmanje moguce rupe, za koje nisam ni znao da postoje... one se tu zavuku i umeju tako da bleje danima...
narocito dubie, ta stvorenja me izludjuju, ukopaju se i ne mrdaju po 10 dana...
kad je manji terarijum i manje dekorisan, imas kolku tolku kontrolu nad tim stvarima.
druga stvar zasto je bolji manji, pa lakse ga je zagrejati, ako za tim ima potrebe.....
manje zauzme prostora u kuci, ako imas problem sa prostorom...
cak se lepse i uklopi...
a sama T ce prvih par dana da upoznaje okolinu, dok ne pronadje zgodan cosak ili zaklon, a onda ce se nastani tu i koristice odprilike samo taj deo terarijuma, dok u ostale delove, retko da ce i zalaziti, narocito ako je ubacis tako malu unutra....

ovo su neka moja iskustva, a ti odluci za dalje :)

Cold_Beer
07.04.09., 20:36
evo prije nego uspete drvlje i kamene oko velichine terarijuma,cisto da kazem da mi je nekako bzvz da bude mali...mozda ga i jesam napravio suvishe velikog al eto,vidjecemo kako ce sve izaci.pocetnik sam pa ne zamjerite...nekako imam svoje vidjenje u vezi ovoga.naravno poklopac nisam zbog slikanja stavljao

ispod su slike,tek je zapochet ima tu josh par idejica i nekih cuda da se ubaci pa da vidim samo ima li kakvih predloga.najvishe me je zemlja interesovala.ne znam dal da je ostavim onako rastresitu il da je sabijem shto vishe ili pola pola...koji dio bi najbolje bilo da odrzavam vlaznim u terarijumu i da li smijem da mu dajem vodu iz ljuske puza ili da nadjem neshto vece :)


lijevi panj je shupalj i moze lagano da prolazi ispod i ima bash dosta prostora dok lijevi ima nesto manje ali je isto shupalj.ako imate nekih predloga volio bih da cujem...ona dolazi sjutra pa da mi ne zamjeri ako sam josh sto bezveze uradio :D

Ja bih ti preporucio manji terarijum za pocetak,sacekaj da naraste T. jos malo pa je onda prebaci u taj,mozda ce joj u vecem terarijumu trebati vise vremena dok ne nadje svoj plen.;)

Devilish|Je$$uS
07.04.09., 22:13
Ja bih ti preporucio manji terarijum za pocetak,sacekaj da naraste T. jos malo pa je onda prebaci u taj,mozda ce joj u vecem terarijumu trebati vise vremena dok ne nadje svoj plen.;)


pa ja sam chitao po forumima i na vecini su rekli za manje tarantule da im u pocetku ja pokusavam davati hranu sa pincetom...zato sam se odluchio za ovo....




a recite mi koji dio bih treba da odrzavam vlaznim i jel joj dovoljno vode iz one male shkoljkice ili da nadjem vecu?

Cold_Beer
07.04.09., 22:42
pa ja sam chitao po forumima i na vecini su rekli za manje tarantule da im u pocetku ja pokusavam davati hranu sa pincetom...zato sam se odluchio za ovo....




a recite mi koji dio bih treba da odrzavam vlaznim i jel joj dovoljno vode iz one male shkoljkice ili da nadjem vecu?

navlazi joj jedan deo terarijuma,otprilike cetvtinu i u taj deo joj stavi neku malu pocudicu precnika 3-4 cm,smithi ne trazi veliku vlaznost jer potice iz suvljih predela,vlaznost se treba podici samo kad se presvlaci:)

marko
08.04.09., 12:03
pa ja sam chitao po forumima i na vecini su rekli za manje tarantule da im u pocetku ja pokusavam davati hranu sa pincetom...zato sam se odluchio za ovo....Možeš li da pojasniš ovo? Rekli su ti da tarantula treba da jede iz pincete direktno?

Devilish|Je$$uS
08.04.09., 14:49
Možeš li da pojasniš ovo? Rekli su ti da tarantula treba da jede iz pincete direktno?


ne nego prochitao negdje da je na pochetku najbolje pincetom da probam da mu dajem crve...dok je mala...mozda sam pogreshno prochitao :)

Miroslav
08.04.09., 17:13
Nije možda, već si sigurno pogrešno pročitao. Najverovatnije je neko rekao da se samo poncetom ubaci crv, mada to nema nikakve prednosti od bilo kog drugog načina ubacivanja.

Devilish|Je$$uS
11.04.09., 10:41
evo je stigla sa srecom :)

Devilish|Je$$uS
12.04.09., 21:32
evo odnosa nje i terarijuma


interesuje me je li ovo dovoljno rupa za vazduh ili josh da postavim?

LARYBG
12.04.09., 21:38
dovoljno je rupa za vazduh, samo pusti jedan deo treseta da se isusi a drugi deo prskaj.

acak
12.04.09., 22:31
jel ti to posuda sa vodom na sredini?
ako jeste, nemas potrebe da prskas?
mozes je drzati na suvom tresetu, ne voli ona vlagu...
ako ti je posuda malo dublja, ubaci samo neki kamencic unutra, da ne upadne slucajno....

sto se tice otvora za vazduh, on je obicno 1/3 od samog poklopca terarijuma...
ali ovaj tvoj je ogroman, pa su verovatno ove rupe dovoljne, mada iskreno ne mogu bas najbolje da procenim....
videces i sam, ako krene da se kondenzuje, ili da ti se stvaraju grinje po terarijumu, izbusi jos rupa :)

rassa
12.04.09., 22:35
ja bih stavio jos mnogo rupica, ili mrezu

LARYBG
13.04.09., 12:03
acak neslazem se sa tobom mislim da mora da jo prska treset, tesko da ce sa malom posudicom da odrzi vlaznost u ovolikom terarijumu.

acak
13.04.09., 12:52
pa ako zafali vlaznosti, T ce prici posudi i bice kod nje, tako ce najbolje znati....
opet je lakse dodati nego oduzimati vlaznost iz terarijuma....
ja brachypelme drzim na barut suvom kokosovom tresetu, sa uvek punom posudom za vodu....
cim krenem da kvasim deo treseta one pocnu da beze na drugu stranu... nisu ljubitelj vlage...

pa i kad kopaju, i to sam primetio, kopaju dok ne naidju na vlazan deo, a onda stanu, cekaju da se isusi par dana, pa kopaju opet....

mislim da sam procitao ranije (dal ovde ili na nekom drugom mestu), da ih preterana vlaga moze cak i ubiti, dok su manje ne toliko, ali kad porastu, prevelika vlaga im jos vise smeta....

LARYBG
13.04.09., 12:57
zato sam mu i rekao da isusi jedan deo treseta znam da nevole da borave na vlaznoj podlozi ali ne verujem da ce vlaznost vazduha podici na 60-70% sa ovom posudicom to je sigurno.

acak
13.04.09., 13:03
dobro, i to moze da se resi....
ubaci se posuda veceg precnika, samim tim je i povrsina vode u njoj veca i vise ce isparavati....
moze i tako...
al opet je lakse nego kvasiti treset pa preterati, pa cekati da se osusi...

Ig0r
13.04.09., 13:04
zato sam mu i rekao da isusi jedan deo treseta znam da nevole da borave na vlaznoj podlozi ali ne verujem da ce vlaznost vazduha podici na 60-70% sa ovom posudicom to je sigurno.


To je ono što ljudi često zanemare kod nas. Vlažnost vazduha koji mi udišemo je inače oko 60%. Sasvim je dovoljna posuda za vodu kod Brachypelme. Naravno ako se oroši s vremena na vreme neće da smeta.
Stvarno treba biti majstor da bi se nedostatkom vlage ubila bilo koja Brachypelma. Izuzetak jsu možda samo vagans i albopilosum koji vole malo vlažnije ali ništa preterano....

Devilish|Je$$uS
13.04.09., 13:39
pa ako zafali vlaznosti, T ce prici posudi i bice kod nje, tako ce najbolje znati....
opet je lakse dodati nego oduzimati vlaznost iz terarijuma....
ja brachypelme drzim na barut suvom kokosovom tresetu, sa uvek punom posudom za vodu....
cim krenem da kvasim deo treseta one pocnu da beze na drugu stranu... nisu ljubitelj vlage...

pa i kad kopaju, i to sam primetio, kopaju dok ne naidju na vlazan deo, a onda stanu, cekaju da se isusi par dana, pa kopaju opet....

mislim da sam procitao ranije (dal ovde ili na nekom drugom mestu), da ih preterana vlaga moze cak i ubiti, dok su manje ne toliko, ali kad porastu, prevelika vlaga im jos vise smeta....

e htjedoh te pitati....sinoc je u gordnji desni ugao kopala i ostalo joj dupe da joj viri.i evo sad bas mi zena rece da je josh u tom polozaju...inache mi momak od kojeg sam kupio reche da treba da se presvlaci uskoro pa mozete li po boji da zakljuchite koliko ce joj otp trebati vremena za to???

acak
13.04.09., 14:36
to se gleda po "dupetu", ako je skroz pocrnelo, znaci bas tamno... znaci da je presvlacenje na pomolu, recimo u narednih 7 dana, mada se moze desiti vec za dan dva....
ja kod mojih primecujem da to rade, ili nocu, ili kad ja nisam tu :)
znaci bas me ne vole :)
drugim recima, rade to kad se osecaju najsigurnije....
mada ih i sam nagon tera na presvlacenje, pa ne mogu to doveka da odlazu...

ne znam kako da ti docaram, kako to izgleda kod smithi, zato sto je i ona samo po prirodi, dosta tamna na "dupetu", ja to najbolje vidim kroz kameru, koja ima nigtvision, tad se bas ocrta linija oko dupeta, gde se vidi jasno kolko je potamnela na gornjoj polovini, pokusacu da ti ubacim sliku.

a za sad pogledaj ovaj link:
http://www.beccastarantulas.com/tarantulas/husbandry/molting.htm

videces tu poredjenje jedne druge vrste, kako izgleda kad potamni pred
presvlacenje....

marko
13.04.09., 15:23
...ako ti je posuda malo dublja, ubaci samo neki kamencic unutra, da ne upadne slucajno....I da dodam, kamenčići se ubacuju da plen (buba) ne bi upala u vodu a ne zbog same tarantule, njoj neće biti ništa ako upadne u posudu.



ja brachypelme drzim na barut suvom kokosovom tresetu, sa uvek punom posudom za vodu....
cim krenem da kvasim deo treseta one pocnu da beze na drugu stranu... nisu ljubitelj vlage...Moram još jednom da dodam iako je Grof već odgovorio, NE važi generalno za sve Brachypelme pravilo "ne vole povišenu vlagu". Dovoljno je da postoji samo jedan primerak, kao npr. vagans, zbog kojeg ne može da se priča generalno.

Devilish|Je$$uS
13.04.09., 20:34
narode on se ne miche is ugla :( bash me nervira heheheheh samo se zakopala evo cijelu noc i dan....

acak
13.04.09., 21:45
evo da ti "docaram" nesto:

http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_HPIM2109.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=HPIM2109.jpg) http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_HPIM2110.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=HPIM2110.jpg) http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_HPIM2111.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=HPIM2111.jpg)

kad je mali, smithi voli da se ukopa :(
###, takav je, sta da mu radis....
vremenom prestaje da se ukopava, predpostavljam kad predje nekih 10cm...
ako mu das mogucnost da kopa, on ce da kopa, i ume da kopa do nekih 20 cm u treset... to su neke informacije koje sam pronaso na net-u...
kod mene konkretno, tu gde je kopala, ima oko 10cm treseta, ulaz je na vrhu, ispod drveta, i sam tunel je pod nekim uglom od 60 stepeni, i primecujem da na samom dnu, pravi kao neku jazbinu, znaci prosiruje dno...

da se nije igrom slucaja desilo da prokopa ovaj prozor, bas na ovom mestu, tesko i da bih je vidjao, zna da bleji tako dole i po 10 dana....

kimo
13.04.09., 22:45
To je ono što ljudi često zanemare kod nas. Vlažnost vazduha koji mi udišemo je inače oko 60%. Sasvim je dovoljna posuda za vodu kod Brachypelme. Naravno ako se oroši s vremena na vreme neće da smeta.
Stvarno treba biti majstor da bi se nedostatkom vlage ubila bilo koja Brachypelma. Izuzetak jsu možda samo vagans i albopilosum koji vole malo vlažnije ali ništa preterano....

Trenutno je vlažnost tek oko 30% u stanovima i napolju čak, nije ni blizu 60%,ali upravu si da ljudi to zanemaruju, smithiju je svakako dovoljna posuda samo,ali ovaj terarijum je ektremno velik čak i za nekoliko odraslih smithija, tako da mislim da je neophodno da ima malo češće i prskanja dela u kom boravi.

Devilish|Je$$uS
17.04.09., 23:23
narode ja sam se malo uplasio....

ona se josh ne presvlachi....dosta dlaka sa dOOpeta joj nema,dobio sam je vrlo vrlo tamnu i receno mi je da bi uskoro trebala....odrzavam joj i vlaznost i toplotu i to bash pazim na to ali ona samo kulira na jedno mjesto po jedan dan ili vishe pas e prebaci na drugo....ne znam shta da radim...jel ima neshto na shta ne obracam paznju?

evo i malo vece fotke sad uhvacene

LARYBG
17.04.09., 23:29
nemoj uopste da obracas paznju sto je vise cackas gledas itd ona ce sve vise odlagati presvlacenje,stavi je u neki tamnji i tisi deo kuce,stana,sobe gde god da je drzis i povecaj malo vlaznos ostalo ce ona sama da odradi.

Devilish|Je$$uS
17.04.09., 23:32
nemoj uopste da obracas paznju sto je vise cackas gledas itd ona ce sve vise odlagati presvlacenje,stavi je u neki tamnji i tisi deo kuce,stana,sobe gde god da je drzis i povecaj malo vlaznos ostalo ce ona sama da odradi.

postavih sad sliku....pazi...ja udjem 2 put dnevno da je vidim samo gdje je,znachi nit je diram nit je maltretiram...samo je provjerim...ne znam....

LARYBG
17.04.09., 23:36
ma sve je to ok nije nista sa tarantulom,presvuci ce se ona nemoj ti nista da brines.

marko
17.04.09., 23:46
Nije još potamnela, neće presvlačenje skoro. Videćeš kada potamni ta koža bez dlake, taj ćelavi deo na abdomenu.

kimo
18.04.09., 15:13
Ne da će da potamni nego će da bude crno skroz, to je jedina prednost paukova koji bacaju dlaku :) Lako možeš da vidiš kada će se presvući :)

Devilish|Je$$uS
26.05.09., 00:19
vo je pocela sa srecom da se presvlachi :) jedva dochekah skoro dva mjeseca :D

acak
26.05.09., 09:10
da ovo stvarno lici na presvlacenje... jel znas mozda kad je posledenji put jela? meni se obicno presvuce 20-ak dana posle poslednjeg obroka....

Devilish|Je$$uS
26.05.09., 13:23
da ovo stvarno lici na presvlacenje... jel znas mozda kad je posledenji put jela? meni se obicno presvuce 20-ak dana posle poslednjeg obroka....


pa nisam siguran iskreno....mislim da je jela jednom ili nijednom za ove 2 mjeseca...jer jedog lateralisa ne mogu da nadjem a bukvalno sam prekopao cijeli terarijum a "izgubio" sam ga taman nedje prije 2-3 nedelje ja mislim....

kad da joj dam da jede kad se presvuche? jel posle 7-8 dana dovoljno?

acak
26.05.09., 13:51
pa tako 7-8 dana nakon presvlacenja, mozes da joj ponudis hranu...

kimo
26.05.09., 16:44
Ostavi malo duže slobodno da se sigurno skroz stvrdne, može i 14 dana slobodno.

Devilish|Je$$uS
01.06.09., 16:32
Presvukla se sa srecom...evo i slika...chuvate li vi ili bacate "staru robu" ???

Cold_Beer
01.06.09., 16:42
Bas mi je drago sto ti se presvukla T :) Ja cuvam sve presvlake u jednoj velikoj kutiji :p

LARYBG
01.06.09., 16:43
moje su sve zavrsile u wc solji

acak
01.06.09., 17:04
sacuvo sam sve kosuljice, tako mogu lepo da uporedim, kako napreduje....

koliko Ljubinka sad ima u precniku?

D@nijel
01.06.09., 17:58
Ekstra najzad se presvukla.Ja sam kosuljice davao prijateljima,bilo im super zanimljivo.

Devilish|Je$$uS
01.06.09., 19:51
sacuvo sam sve kosuljice, tako mogu lepo da uporedim, kako napreduje....

koliko Ljubinka sad ima u precniku?

hahahaha josh uvijek mi je smijeshno to ime kad ga chujem od nekog drugog...al shta cu...Andariel je pravo,zena je krstila Ljubinka i to ti je to... :)

Iskreno nisam mjerio a i ne mogu da kazem jer se ne pomjera puno...odokativno noge su joj za bar 2 put deblje nego prije(kad sam uz staklo prislonio staru koshuljicu...)a za duzinu dok se ne ispravi lijepo ne znam :) al rekao bih da je porasla bar za 30% mozda i vishe...chini mi se duplo veca nego prije....

Devilish|Je$$uS
15.06.09., 15:48
spasavajte..........


ljubinka je pobjegla dok smo bili u BG ovih 2 dana i nema je ni za lijek....ne znam dal vole da se kriju il budu na otvorenom...sobu gdje je bila sam svu pregledao jer nema puno mjesta gdje bi se sakrila al bez uspjeha....

da li one vole da se kriju ili su na tvorenom da kuliraju...jedino je mgla da prodje kroz kuhinju i eventualnio dodje do glavnioh vrata medjutim ne znam koliko je bila avaturistichki nastrojena.....


Ako vas interesuje kako :) gore na vrhu je pleksiglas koji svaki dan obcem jer se nadme...e sad kako dva dana nisam bio tu izgleda da je proshla kroz taj odtvor...a najchudnije je shto je nikad nisa vidio posle prvih nedelju dana sto sam je dobio da se uopste penjala na staklo....

Miroslav
15.06.09., 18:33
Najbolje je da ništa ne diraš. Izaći će ona sama, što zbog potrage za hranom, što zbog potrebe za vodom.

Ako se kod tebe stalno skrivala, skrivaće se i sada. Ako je mala, takođe je veća verovatnoća da će se skrivati.

Dakle pusti ju da sam izađe.

P.S. - i meni je juče (ili preksinoć) pobegla škorpija, ali sam ju već sinoć našao na zidu. Nisam ni znao da se penju po zidovima.

Devilish|Je$$uS
15.06.09., 19:14
Najbolje je da ništa ne diraš. Izaći će ona sama, što zbog potrage za hranom, što zbog potrebe za vodom.

Ako se kod tebe stalno skrivala, skrivaće se i sada. Ako je mala, takođe je veća verovatnoća da će se skrivati.

Dakle pusti ju da sam izađe.

P.S. - i meni je juče (ili preksinoć) pobegla škorpija, ali sam ju već sinoć našao na zidu. Nisam ni znao da se penju po zidovima.


ma bilo bi to super kad bih ja znao da je sigurno u sobi gdje je ali je cijela kuca otvorena bila....gledao sam kroz dnevnu kuhinju i trpezariju...to je ono otprilike dje bi mogla da se sakrije i nishta


medjutim zena mi je problem...frka joj je,ne mogu joj objasniti da tarantule nisu ljudozderi i da ne cekaju kad ce da zaskoche ljude....

Ig0r
15.06.09., 19:28
Nemoj da čekaš da se pojavi. Možda nećeš dočekati, pogotovo sad kad je jako toplo jer može da se desi da dehidrira(možda se javi Moma sa svojim iskustvom).

Pažljivo pregledaj sva mesta gde je mogla da se zavuče. Ne samo ćoškove, već i ormane, cipele, gardrobu, gde god je mogla da se provuče. Bez obzira na veličinu, tarantule mogu da prođu kroz veoma male i tanke otvore... Budi uporan.

Ako je imala načina da izađe iz stana, moguće da je i to uradila, a nije isključeno ni da se sama pojavi još večeras...

Srećno

Miroslav
15.06.09., 20:41
Ako će da ju traži, onda neka bude uporan, kao što si rekao, ali jako, jako oprezan.

Pažljivo pomeraj stvari, da ti se ne desi kao mom drugu koji je napravio fleku od ljubimca, dok ga je tražio.

Devilish|Je$$uS
21.06.09., 13:23
zaboravih da kazem da smo je nashli 2 dana posle...bila je u koshari dje su bili krompiri :D

i imam jedno pitanje...juce ujutru sam joj dao bubu i odmah ju je zgrabila....uvece sam probao chisto da vidim oce li jesti i opet ju je smazala...jutros josh jednu....jel treba da batalim malo sa davanjem :D znam da se hrani ono jednom nedeljno...al izgleda da je bash velika izjelica :D

evo slika od juche

Miroslav
21.06.09., 14:39
Hrani ju kao do sada, nema potrebe za nekom pojačanom ishranom.
Ako nastaviš tako da ju hraniš, brzo će se zasititi i onda će napraviti pauzu. Vrati se na stari režim. To što je šmugnula nema veze sa apetitom. Moglo bi imati samo sa žeđi.

D@nijel
21.06.09., 14:39
Eeee drago mi je da si je nasao.Pa u sustini njoj to nece da smeta,ali pazi da je ne pregojis jer moze da dodje do koplikacija kad se sledeci put bude presvlacila(da ne moze da odbaci kosuljicu).