PDA

Pogledaj punu verziju : problem sa burmanskim pitonom



Djom
02.04.09., 14:24
Ovako pitona sam dobi na poklon od BG zoo vrta pre jedno tri nedelje, naravno cim sam ga smestio kroz koji dan sam ga nahranio, i evo probema negde treci cetvrti dan kod mene zmija je povratila nesto malo, vise je licilo da je pljunula, to je pre nego sto je jela, pa je onda pre koji dan imala neki dosta redak izmet, i sada evo opet ispljuvava nesto. neznam sta joj je, dali mozda neko imama ovako iskustvo i sta mi je ciniti

zarko
02.04.09., 19:02
idi kod veterinara...to nije dobro.ako ima proliv verovatno ima neke parazite pa bi trebalo to da se odnese na analizu i onda da se tretira lekovima

Djom
02.04.09., 20:29
ok, imali neko broj od onog veterinara za reptile iz subotice

kimo
02.04.09., 21:17
Evo brojeva sa vizit karte:

024/ 533 138 i 064/ 2221137

Djom
03.04.09., 02:35
nadam se da ce naci staje.Hvala

kimo
03.04.09., 03:15
Nije to tako jednostavno, ali neka ti je sa srećom,ja sam izgubio nekih 4-5 guštera usled crevnih parazita, čak i nekog koji je bio lečen. Neki paraziti se jednostavno jako teško izbacuju i skoro da nema spasa životinji, ali nemoj to da te obeshrabri, ne znam da li je tako i sa zmijama.

zarko
03.04.09., 03:53
u glavnom problem sa parazitima je sto oslabljuju jedinku ,nisu oni glavni krivac smrti,ali kod reptila to nekako je mnogo nizbrdo cim krene...valjda zato sto su toliko podlozni stresu i sto su hladnokvni

kimo
03.04.09., 13:12
Upravo to. Dok ima parazite životinja, ti ne možeš to nekada ni da vidiš, jer ona i dalje jede i sve normalno radi i ponaša se i odjednom prestane da jede, ti pomisliš najela se pa malo pauzira i samo krene da mršavi i tu je kraj, nema joj spasa. Bar je uvek kod mene tako bilo, zato se mora paziti od koga se kupuju životinje. I obavezan je karantin kako ne bi zarazili ostale iz svoje kolekcije.

nenad
03.04.09., 15:53
Ovde je olakšavajuća okolnost to što je u pitanju piton, i to ne baš mali. Što je veća životinja, lakše se leči, bolje se određuje doza antibiotika (ukoliko su potrebni). Male guštere i slično je dosta teže lečiti. Kad zmija povrati obrok par dana posle jela, to može da znači da je bolesna. Nekad se desi da to uradi usled stresa, ili preniske/previsoke temperature. Ali, ukoliko se ovi faktori uklone, ona sledeći obrok neće povratiti. Ako povrati i sledeći obrok, onda mora da se kontaktira veterinar.