PDA

Pogledaj punu verziju : Mačak ulovio zelembaca.



Dahaka
06.04.09., 17:45
Evo moj mačak od 2 godine ulovio ovog zelembaća pa sam to snimio...

Evo snimak na youtube-u:

http://www.youtube.com/watch?v=8MAxRkfYhWc

Imam i neke fotografije ali treba to uploadovati svaka je po 12.3mpx...
Tako da cu samo neke psotaviti:

http://woophy.com/photo/760145

http://woophy.com/photo/760147

nenad
06.04.09., 19:03
Šta ovo radi ovde?! Ovo je forum LJUBITELJA GUŠTERA između ostalog. Ako već hoćeš ovakav klip da podeliš sa nama, postavi ga u Kafić, a ne ovde. Ovde ljudi VOLE guštere, a NE VOLE da gledaju kako ih mačke jedu. Ja na forumu ljubitelja mačaka ne bih postavio klip pitona koji jede mačku.

Dahaka
06.04.09., 19:17
Pa dobro, izvinjavam se za pogresan forum.
Mislio sam ako je rijec o gusteru da stavim odje, posto macke nijesu nesto posebno...

I to je lanac ishrane u prirodi i sve je ok.
Nijesam mu ja uhvatio zelembaca i niti bih.

nenad
06.04.09., 19:18
Naravno da je ok, i normalno i prirodno. Nemam ništa protiv. Ali, nije mu mesto ovde. Treba da ide u Kafić, pa će ga Geni prebaciti.

Bifrost
06.04.09., 23:56
Kakva je maca, stvarno slatko jede :D hehe pravi namcor. A najace su fore kad tako donesu gustera, misa... i stave ti ih pred vrata da se pohvale :)

Miroslav
07.04.09., 00:01
Meni je bilo najsmešnije kad je sijamska mačka mog druga uhvatila vrapca na terasi i on je opalio za kaznu jednom po dupetu, a posle došao njegov ćele i počeo maziti i nagrađivati mačku zbog uspešnog ulova. Na kraju je mačka imala ovakvu facu O.o

nenad
07.04.09., 00:09
Ja baš nisam ljubitelj mačaka, ni ovih kućnih, ni divljnih mačaka. Dok sam imao dvorište, stalno sam gledao mačke kako na jednom zidu čekaju guštere da izađu iz rupe, i onda ih love. Jednom mi je prekipelo, pa sam kupio profesionalnu praćku kako bih rasterao mačke. Nisam smeo da koristim olovne kuglice (koje definitivno mogu da ubiju mačku), ne zato što mi je bilo žao mačaka, nego iz straha od rikošeta. Siguran sam da bih slupao neki prozor. :D Zato sam koristio kamenčiće. U svakom slučaju, mačke su sve ređe dolazile ;) tako da sam bar malo pomogao gušterima, koji su tu očajnički pokušavali da naprave koloniju.

Bluie
07.04.09., 01:40
Sledeci put zajmim ti lagere, jest' da rikosetiraju al' je merak :p

nenad
07.04.09., 01:43
Pa, da znaš. Ali ne živim više tamo, znaš da nemam dvorište ;) Jednom sam pogodio mačka u testise. Slučajno, naravno, nisam baš toliko surov, ni precizan. Taj se više nije pojavljivao u bašti... A terao sam ih, ne samo zbog guštera, nego zato što sam tamo imao i starog vučijaka, koji je ludeo zbog mačaka, a nije mogao da ih stigne (14-15 godina je imao), pa se lomio po stepenicama zbog njih.

Soulfly
07.04.09., 01:46
Haha ovo sa testisima.... :D
Podsetilo me je kada je deda ranije terao nase kokoske iz baste vazdusnom puskom.
Jednom je opalio a kokoska se samo izvrnula....pravo u oko :D

nenad
07.04.09., 02:10
Eh, ovog sam momentalno kastrirao. A bilo mi ga je žao posle. Ali, vrlo umereno :D A šta da mu radim kad je lovio guštere.

Miroslav
07.04.09., 02:22
Ja sam praćku koristio samo za ljude i jednom dobio batine zbog toga.

Najsmešnije su mačke kad im viri najilon od salame iz dupeta :)Z

Nenade, dao si dobar predlog za kastraciju. Uštedi se na vremenu, materijalu i novcu ::D

Ig0r
07.04.09., 03:02
Najsmešnije su mačke kad im viri najilon od salame iz dupeta :)Z



Ovo me podseti na jednog psa kod burazera na selu kojeg je prignječio traktor i iskrivio mu kičmu, ali poenta je da mu je onemogućio da kenja sa namerom, već su mu stalno visila govna iz bulje. Valjda kako se punio tako mu ispadalo, nemam pojma. Pošto nisam mogao da se načudim prvo kako je preživeo situaciju sa traktorom, a drugo to kako mu stalno vire govna iz dupeta, burazer me cimao da uzmem kombinirke i da mu pomognem...

A druga stvar, ova tema kako je krenula samo još fali da neko spomene šiptarsku decu :)Z

nenad
07.04.09., 03:13
Jadan pas. Prvi put čujem za tako nešto.

Dahaka
07.04.09., 09:39
Kakva je maca, stvarno slatko jede :D hehe pravi namcor. A najace su fore kad tako donesu gustera, misa... i stave ti ih pred vrata da se pohvale :)

I taj macak je donio ispred ulaza zelembaca tog.
:D

ACO87
07.04.09., 14:30
Ja baš nisam ljubitelj mačaka, ni ovih kućnih, ni divljnih mačaka. Dok sam imao dvorište, stalno sam gledao mačke kako na jednom zidu čekaju guštere da izađu iz rupe, i onda ih love. Jednom mi je prekipelo, pa sam kupio profesionalnu praćku kako bih rasterao mačke. Nisam smeo da koristim olovne kuglice (koje definitivno mogu da ubiju mačku), ne zato što mi je bilo žao mačaka, nego iz straha od rikošeta. Siguran sam da bih slupao neki prozor. :D Zato sam koristio kamenčiće. U svakom slučaju, mačke su sve ređe dolazile ;) tako da sam bar malo pomogao gušterima, koji su tu očajnički pokušavali da naprave koloniju.


Moj si covek Nenade..ni ja ne podnosim macke :D

nenad
07.04.09., 14:51
Meni je samo žao što mi zmije nisu dovoljno velike da jedu mačke. Inače ne bih morao da im kupujem hranu ;) Ima ih baš dosta oko zgrade.

Geni
07.04.09., 15:15
Ova tema je otišla u ******. Prvo je postavljen onakav klip na forum gde se okupljaju ljubitelji guštera i to je izazvalo opravdano negativne reakcije. Niko ne spori da je to normalno u prirodi ali ne mora baš da se veliča na ovakvom forumu. Onda su gorepomenuti ljubitelji guštera izrazili svoje nezadovoljstvo tako što su umesto da čisto negoduju zbog konkretnog snimka, krenuli da iskazuju svoje negativne emocije prema mačkama. Em u pravilima foruma jasno stoji da ne kritikujete životinje koje neko drži (a sigurno ima nekog ko drži mačke) em mi je nejasno da ljubitelji životinja i ljudi koji poštuju prirodni tok stvari i lanac ishrane mogu ovako da reaguju na ovo. Temu zaključavam i uskoro (u dogovoru sa ostalim moderatorima) brišem.