PDA

Pogledaj punu verziju : Nesavesno drzanje zivotinja!



Cold_Beer
10.04.09., 02:55
E prijatelji moji,danas sam video coveka u Bg-u,koji ima leopard gekona-muzjaka, koji ce mozda uginuti uskoro!!!:mad: Odem sa jednim drugom u Beograd danas i sasvim slucajno se nadjem kod nekog lika koji poznaje ovog mog druga. I tako pricamo neke gluposti i ja pomenem da imam l. gekone, kad on meni kaze da i on ima jednog,i to muzjaka! Ja rekoh super,daj da ga vidim i on mi pokaze mali prljavi terarijum u uglu sobe:(. U trenutku mi se slosilo!!!U terarijumu je bila mala posudica sa par kapi ustajale vode,vecom kolicinom izmeta i nekom korom od drveta (navodno zaklon za gekona) Kad sam video to malo izmuceno stvorenje,koje bi trebalo da bude bar 20-cm,jer je staro 2 godine,a izgleda kao da ima par meseci. Plasljiv,mrsav,veoma tankog repa,jedva oko 15 cm,ispijenog izgleda i zatvorenih ociju,tek ih na trenutak otvori:mad: Poceo sam da napusavam lika i da se raspravljam sa njim! Hrani ga sa nekim malim bednim tenebrijama samo! Jednostavno lika boli k.... za tu zivotinju! U trenutku sam pomislio da nabodem lika i da izvadim gekona iz terarijuma i da ga donesem kod mene kuci! Sad mi je krivo sto ga nisam uzeo! Ne mogu da verujem da neki ljudi mogu tako da se ponasaju prema zivotinjama! Mozda ce neko od vas pomisliti da gresim ali da ste videli ono sto sam ja,ne bi vam bilo dobro! Morao sam ovo nekome da ispricam!

Miroslav
10.04.09., 03:34
Koliko samo ljudi kupi ljubimce zbog dece, koja samo žele da ih motaju po rukama. Pri tom ti ljudi što ih kupe nemaju poima kako se brinuti o njima ili im prodavci u pet-šopovima (najpametniji ljudi na svetu) savetuju nekakve silne gluposti. I onda se vlasnici čude zašto im uginuo ljubimac!
Klasičan primer za to su crvenouhe kornjačice, koji mnogi drže u maloj posudi sa litar vode, hrane ih samo sa gamarusima, ne daju im vitamine, niti ih sunčaju (UV lampa - čekaj to je ono za kvarcovanje, ma šta će im to O.o), a kao šlag na toru je što u toj vodi ima više izmeta nego same vode. I sve to da bi deca mogla da ih 'maze'.
A da ne zaboravim još i onu varijantu - kupilo mi društvo za rođendan 'ovo'.

Cold_Beer
10.04.09., 08:06
Upravo to sto kazes,neverovatno je to kako se postupa sa zivotinjama,kada ljudi ne bi bili toliko lenji pa de se informisu za svog ljubimca malo vise sta mu je potrebno,ovakve stvari se ne bi dogadjale. Zivotinje malo traze samo malo paznje,a mnogo za uzvrat daju,kada imaju adekvatne uslove:icon_salut:

silwert
10.04.09., 10:45
ma nemas ti pojma kakvih ljudi sve ima dolazi kod mene da kupi ribe za aq i kada ga pitam koliki aq ima on pa veliki skoro 50L
ma nisi video kako ljudi drze papagaje govana u kavezu ko da nije ciscen od kada su ga kupili a lazu da nije ciscen nedelju dan
ja sam video aq od 250l u kojem ima ribica koje se nevide koliko je zelena voda a covek je menja redovno :) svake prestupne godine
treba si da nabodes lika i uzmes tog gekona jer u tome ce sigurno da rikne a i takvi ljudi ce ga pre dati nekom nego da se oni cimaju oko njega da ga hrane i maze

Cold_Beer
10.04.09., 16:12
Razmisljam da odem danas opet do Bg-a i da ga uzmem,pa makar na silu:chainsaw:

Malacrass
10.04.09., 17:45
Pitaj ga nek ti ga proda ak ništa drugo.

StevaNS
10.04.09., 17:46
imas moju podrsku!! A iscimaj i Nenada da ide s tobom, on je spominjao neku motku pre neki dan!:club:

Cold_Beer
10.04.09., 17:53
Hahahaha,ma moze od mene jedino da dobije tepsiju samara na kucnu adresu:) ,a ne pare! Ne treba mi podrska,ja sa svojih 110 kg gde udarim tu ni bakterije vise ne prezive :) Ponudicu mu ponudu koju nece moci da odbije (sto bi reko Marlon Brando u Godfather-u)!

Soulfly
10.04.09., 18:42
Peace, love, tolerance? O.o
Cemu takve price...

silwert
10.04.09., 19:23
posto vidim da ti snage ne manjka ja se javljam da snimim akciju spasavanja ako ti ne dozvole da ga prinudno iselis :)

Cold_Beer
10.04.09., 19:36
Ma salim se,nisam ja neki agresivan lik! Sigurno ce mi ga dati za dzabe! Jer ga boli k... za zivotinju.

acak
10.04.09., 20:13
odlicno, uzmi zivotinju, slikaj je i napisi: "Pre".... a onda posle par meseci ili kolko ti vec vremena treba, napravi novu sliku i napisi: "Posle".... :)

IV@N
10.04.09., 20:19
evo ja cu da budem dobrovoljac ::D ako ga uzmete da probam da ga oporavim i taman da opari moju zenku ::D mozemo da se dogovorimo i oko cene ako ga pokupite....:)Z

bubamara
10.04.09., 22:13
Drinu još niko nije ispravio!!!

Miroslav
10.04.09., 23:35
Drinu još niko nije ispravio!!!

Ovo si potpuno u pravu. Ostane li taj gekon tamo, neće dugo poživeti. Zato je najbolje uzeti ga.

IV@N
11.04.09., 01:17
a ja sam tu da ga primim ako ga nebude zeleo Cold_Beer :)Z

Cold_Beer
12.04.09., 15:56
GEKON JE SPASEN! :21n: Uzeo sam ga juce i odneo ga kod svoje drugarice (ona vec ima par godina jednu zenku,koja u fenomenalnom stanju,a i kako ne bi bila kad mi je drugarica veterinarka) Uzeo sam ga pod izgovorom da mi treba taj muzjak za parenje i ovaj mi je poverovao,i rekao mi je da moze da ostane kod mene koliko hocu jer i ovako nema cime da ga hrani! Budala :eek: Malisa sad ima novi terarijum,cist,sa cistom vodom,3-4 vrste hrane,vitamine,kalcijum i pojeo je odraslog lateralisa (verovatno prvog u svom zivotu), dobar pocetak :th_clap: Sutra-prekosutra cu ici da ga posetim,da vidim kako napreduje i kako jede! Bice mu dobro u novom domu! Uffff sad mi je lakse :icon_salut:

zarko
12.04.09., 16:01
neka slika bi pomogla/
vala ovo je prvi put da cujem da je napravljen korak napred ...SVAKA TI CAST

Cold_Beer
12.04.09., 16:10
Slikacu ga uskoro,ne radi mi digialni fotoaparat,bio sam previse okupiran oko njegovog smestaja da bih razmisljao o slikanju. Voleo bih da svi koji vide neku izmucenu zivotinju u zatocenistvu pomognu nekako. Morao sam nesto da preduzmem povodom ovog malise,odoh na jedno hladno pivo :th_Wave: :21n:

DozyNoiseEcocamp
22.04.09., 21:28
Ja gajim cvrcke i slobodno mozes da uzmes od mene 20 kom. besplatno mislim nista licno,ali za gustera :D.

DozyNoiseEcocamp
22.04.09., 21:38
Jao boze :eek:,isao sam danas u neku prodavnicu ljubimaca i u dva akvarijuma gde su kornjace i ribe,vidim da su pola ribica mrtve,sa njima i jedna kornjacica.Sigurno im se nisu prodavale pa nisu hteli da trose hranu na njih...
KRETENI!! ima bre da ih tuzim!!!! :bash:

IV@N
24.04.09., 13:39
Optimista..... :icon_ohmygod:

pilis
27.04.09., 00:51
Ne bi ste verovali kako izgledaju ptice u pet centru na novom bg-u..TUGA

LARYBG
27.04.09., 16:46
ja sam prisustvovao kada je jedan fisher( papagaj) krenuo da se koci i prevrce verovatno je pred samrt,jadan pokusavao je da poleti ali mu nije uspevalo, pa se prvrtao na ledja, kada je jedna od radnica videla da to gledamo otrca do one "satro" veterinarke koja je brzo dosla i odnela papagaja. 100% sam siguran da ga nije odnela da ga leci, nego da mi ne bi videli u kakvom su im stanju ptice i 1000% je bio na samrti. tamo moze samo ludak da kupi bilo koju pticu, jel se na prvi pogled vidi da su u ocajnom stanju.mada ni ostale zivotinje im nisu u boljem stanju.