PDA

Pogledaj punu verziju : Sajt Teraristika.org



acak
10.04.09., 18:47
Kad ce zvanicno proraditi ovaj sajt, da li se nesto zna....?
vidim da je i dalje u fazi izrade...

Geni
10.04.09., 18:59
Hmmm, ajde do ponedeljka cu smisliti neki dobar razlog zasto nema sajta pa cu ga napisati ::D

acak
10.04.09., 20:10
doce i taj ponedeljak.... :)

marko
11.04.09., 00:17
Srećom Geni nisi precizirao koji ponedeljak i koje godine ::D

markozmaj
11.04.09., 00:24
Ja sam ovo pitao pre 100 godina :D
Ali nebi bilo lose da se napravi neki portal sa bazom zivotinja :D

IV@N
11.04.09., 01:18
da pa da barem izgleda da ste nesto radili ::D salim se nego slazem se sa markom...

markozmaj
11.04.09., 13:40
Ali cekamo ponedeljek ::D

Liman
11.04.09., 21:15
cekajuci Godoa? ::D :lol:

Bifrost
12.04.09., 02:03
a sta ce vam sajt?

Malacrass
13.04.09., 15:25
a sta ce vam sajt?

Bilo bi odlićno imat site.
Kad bi postojala baza podataka na našem jeziku bilo bi ljepo.

acak
13.04.09., 15:46
a sta ce vam sajt?

zato sto je ovo sajt teraristike, i bilo bi lepo da postoji...

zato sto se na sajtu mogu naci mnogi tekstovi na srpskom, nije svakom engleski jezik poznat.... (mislim, valjda ce biti, ja bar tako zamisljam, jos nisam video sajt :) )

zato sto bi se na taj nacin smanjio broj istih pitanja na forumu, narocito za pocetnike, bilo bi i slikovito i lakse za pretragu od samog foruma (ovo poslednje, ustvari najvise zavisi od samih administratora i web dizajnera, koji budu radili sajt, i kako ga oni budu koncipirali :D )...

mislim da sam forum vec ima mnogo informacija, i kad bi se to zaokruzilo u jedan lepo sredjen sajt, mislim da bi to bio pun pogodak...

ima jos razloga, ali ovo su osnovni....

marko
13.04.09., 15:52
Ma šta se grudvate bez potrebe, biće sajta, ali blagovremeno. :)

Geni
13.04.09., 15:58
Pa treba to napraviti a nikako ne pomaže činjenica da ja namam neko visoko mišljenje o sajtovima generalno. Mnogo više cenim forum kao aktivni medij i njegovu mogućnost da se dele mišljenja a ne da se čita mišljenje jednog autora bez mogućnosti da se komentariše. Sajt će se napraviti jer je nekako 'red' da ga bude ali po meni, forum bi trebao da bude u centru pažnje. Zato sam i svo svoje vreme ovde posvetio a sajt čeka bolja vremena.

U stvari, čekamo Miljančeta ::D

markozmaj
13.04.09., 16:20
Geni ja sam voljan da pomognem ako treba bilo kako...
Ja nisam mislio na klasican sajt nego kao neki portal sa artiklima ili tako nesto :rolleyes:

acak
14.04.09., 14:55
Pa treba to napraviti a nikako ne pomaže činjenica da ja namam neko visoko mišljenje o sajtovima generalno. Mnogo više cenim forum kao aktivni medij i njegovu mogućnost da se dele mišljenja a ne da se čita mišljenje jednog autora bez mogućnosti da se komentariše. Sajt će se napraviti jer je nekako 'red' da ga bude ali po meni, forum bi trebao da bude u centru pažnje. Zato sam i svo svoje vreme ovde posvetio a sajt čeka bolja vremena.

U stvari, čekamo Miljančeta ::D

drugim recima, nista u skorije vreme? ili bar ove godine :D

Bifrost
14.04.09., 17:55
Oooooo napravili ste sajt najzad, cestitam Gorane mislio sam da necete nikad :D

acak
14.04.09., 19:56
Oooooo napravili ste sajt najzad, cestitam Gorane mislio sam da necete nikad :D

bre, kako mi se zezno :th_Rage2:. ja otiso da vidim, a tamo nista.... sve po starom :mad:

Bifrost
14.04.09., 22:09
zakasnela aprilska sala. :D

Geni
23.04.09., 15:38
Geni ja sam voljan da pomognem ako treba bilo kako...
Ja nisam mislio na klasican sajt nego kao neki portal sa artiklima ili tako nesto :rolleyes:

Krenulo u šalu pa sam preskočio da odgovorim na ovo...

Poenta je što se meni ne dopada portal kao varijanta. Probao sam i ne dopada mi se. Portali su samo proširenja funkcionalnosti foruma i prividno koriste postove kao članke. Nije to pravi sajt. Isto bi se dobilo kada bi se napravilo par stiki tema koje bi bile zaključane, nije to to.

Igrao sam se idejom dodavanje neke vrste bloga forumu pa bi tekstovi išli kao blog. Možda se to i primeni ali uporedo sa sajtom.

Sajt treba da bude isključivo za tekstove i tu mi je Joomla najprimamljivija ali pošto ne mislim da sajt, kao jedan nedinamičan i neinteraktivan medij, može da kvalitetno zameni forum niti da ga značajnije unapredi. Sajt ima funkciju da privuče nove članove, nezainteresovane da se udube u priču, koji će doći, pročitati par tekstova koji se predstavljaju kao aksiomi (a to nisu) i misliće da su saznali sve što im treba o toj zivotinji. Ta priča mene ne privlači i ne mislim da tako treba da se ovo razvija.

Još jedan varijanta je da se sačeka VB4 koji će imati neku vrstu CMS dodatka koji može da prima statične tekstove, nezavisne od foruma. Ukoliko se do tada ništa ne uradi, ovo deluje kao najrealnija varijanta.

Nemanja
23.04.09., 17:47
Nekako se moje misljenje tokom perioda promenilo, prvo sam mislio da treba da postoji sajt koji ce sadrzati tzv care sheetove, ali sad mislim da bi trebala da postoji samo baza zivotinja. Vise bih voleo da pri forumu postoji sajt udruzenja terarista, nego sajt o teraristici. Trebao bi da bude takav da privlaci ljude da posete forum. Da se biraju najbolje slike na forumu i da se postavljaju u galeriji na sajtu. To sve bi trebalo da sluzi da privuce ljude da se uclane na forum, a ne da im pruzi informacije, jer kao sto je rekao geni, ljudi bi mislili da je to sve sto im je potrebno i ne bi se trudili da saznaju nesto vise.

acak
23.04.09., 18:31
ne slazem se sa ovim, covek koji je voljan da uci, trazice i druge izvore informacija... nece stati samo na sajtu... znaci to je stvar do samog coveka, osobe....
i sam forum je primer, da neki ljudi naprosto ne citaju ili ne prate teme, nego samo banu...
sajt bi pruzio osnovne informacije i zivotinjama, i njihovom cuvanju i ponasanju, dovoljno za vecinu pocetnika...
i mislim da je vecini ljudi laksi za snalazenje od foruma...
i opet napominjem ne znaju svi ljudi engleski, pa bi lokalizovana verzija pomogla u tom slucaju....

Geni
23.04.09., 19:04
Pa nije stvar slaganja ili ne slaganja. Ovde je pitanje bilo zasto teraristika.org nema sajt a to zavisi od mog stava a moj stav je jasan ;). Ostali imaju drugacija misljenja pa su pravili sajtove (poput zarka i kima).

zarko
23.04.09., 19:24
ja nemam drugacije misljenje, sto me prozivas?
ja ne umem da drzim forum inace bih ga imao verovatno .sajt mi je lakse pa eto...

marko
23.04.09., 19:31
Hehehe Žare, nije to prozivka bre jesi lud. Krenuli su neki predlozi u vezi sajta teraristike, Geni je samo hteo da kaže da mu predlozi ne trebaju jer on već zna kako će sajt da izgleda (i kako neće da izgleda), a tebe i Kima je spomenuo usput. :)

acak
23.04.09., 19:33
zasto teraristika.org nema sajt a to zavisi od mog stava a moj stav je jasan...

buuu, dole vlast!!! :D

zarko
23.04.09., 21:17
zelim da kazem da ja ne mislim da treba to da radi...a prozivka u ovom slucaju bi trebalo da ide ovako -prozivka :)
tkao da bude jasan ton mog komnetara

marko
23.04.09., 21:53
A pa taj smajli puno znači :D

acak
23.04.09., 22:08
ljudi, otisli ste u off, ovo nije mesto za prozivanje...
hajde da se vratimo temi...
stvarno mislim da sajt treba da zazivi...

evo neka, zarko i kimo pomognu geniju da napravi sajt, a geni ce njima pomoci oko foruma....
i svi sretni... :)

marko
23.04.09., 22:10
Hahaha nema offtopic-a niti prozivke, Žare se malo sprdao i zaboravio da stavi smajli.

Što se tiče sajta, reći će vam Geni kao što je već rekao, biće kad bude šta ste zapeli :D

jelchica
07.05.09., 00:33
Evo ja se, kao student engleskog, nudim da pomognem koliko mogu kad se ideja krene realizovati :D - prevod tekstova, editovanje tekstova na srpskom (provera gramatike i pravopisa, koherentnosti itd.)... ;) Inache, mislim da je to vishe nego dobra ideja (sajt) pod uslovom da uredno pokrije sve aspekte teraristike. Dobro organizovan sajt sa kvalitetnim i preglednim informacijama bi svakako pomogao srpsku teraristiku u povoju ;)

E, da, kada sam krenula da chitam o teraristici po internetu znam da sam dosta sajtova posetila, shto na engleskom shto na srpskom, a nigde nisam nashla sve na jednom mestu, pa znam koliko bi pochetnicima znachilo imati takvo neshto. Jeste da bi trebalo uloziti prilichno vremena, ali valjalo bi k'o lebac :P