PDA

Pogledaj punu verziju : Bgd ZOO vrt



kiza
12.04.09., 14:12
Pozdrav svima,

mozda tema bas ne pripada ovde (Nenade prebacuj ako ti je na volji :D), vise je za kafic, al' opet radi se o zmijama :).

Daklem, isao sam za vikend do Beo ZOO vrta i vidim da su lepo sredili onaj deo sa zmijama, barem u odnosu na ranije. Imaju znatno vise vrsta. Ima Boa constrictor, ima nekoliko molurus-a, koliko se secam, samo jedna (ali vredna) Zelena anakonda (E. murinus) i nekoliko manjih zmija.
E ono sto je zanimljivo je da mi se cini da na pojedinim mestima stavljaju potpuno pogresne nazive. Da li oni menjaju mesta zmijama, a nazive ne diraju ili ih uopste ne zanima, nemam pojma. Uglavnom ovo je njima Elaphe longossimus (cak nije ni noviji naziv vrste, a o tome da bi to mogao biti recimo Prugasti smuk nema veze).

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00661m_b1eec30.jpg



No dobro, bar su uslovi bolji nego ranije. Ionako vecina ljudi bezi odatle glavom bez ozbira.

Inace koje su ovo vrste, s obzirom da nema nikakvih natpisa, a ja ne znam:

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00659m_71890ce.jpg

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00658m_8279cbd.jpg

Ova prva je mozda Elaphe taeniura?

Za ovo pise da je getula, ali mi ne lici. Sta bi to moglo da bude? A inace je bolesna, ima neku budzu na vratu i sva je nikakva:

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00654m_247d2ed.jpg

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00655m_5e09a77.jpg


Za kraj jedan L. triangulum:

http://img15.picoodle.com/img/img15/3/4/12/kiza/f_DSC00643m_54fce8c.jpg

ACO87
12.04.09., 14:37
Ove dve zadnje zmije su u tako losem stanju da je to strasno... :(.. ja ne mogu da verujem..pa sto ih drze ako ne znaju...

Bifrost
12.04.09., 14:50
Moram i ja neznalica ovde nesto da probam da kazem :). Ja mislim da to jeste getula pred presvlacenje. Pa ako sam pogodio dobicu plusic od Nenada xD

I da jako lose izgleda ta getula.

zarko
12.04.09., 15:11
i podloga je katastrofa....zasto ih jednostavn ne daju krokodilima i da #####u da cuvaju zmije ?

kiza
12.04.09., 18:00
Moram i ja neznalica ovde nesto da probam da kazem :). Ja mislim da to jeste getula pred presvlacenje. Pa ako sam pogodio dobicu plusic od Nenada xD

I da jako lose izgleda ta getula.

Mozda i jeste getula. Nenade?
U svakom slucaju je pred presvlacenjem. Verovatno poslednji put, jer ovako tesko da ce doziveti sledeci :(

LARYBG
12.04.09., 18:09
ja bio u petak u zoloskom video sam sve zmije i nekog gustera drze. sve zivotinje im deluju tako bolesno i bedno jedino mi pitoni i anakonda deluju tu i tamo normalno boa je bas u ocajnom stanju kao i ostale zmije, najvise mi je bilo zao iguane koja stoji kao exponat u onoj zgradici gde prodaju ribice itd drze je u ter malo vecem od nje ima lampu koja je na 10cm od poda tako da ne znam cemu sluzi. sve u svemu egzoticne zivotinje im treba oduzeti.

Chobi
12.04.09., 18:31
Sta kazete za konacno jednu PETiciju???

kiza
12.04.09., 18:49
Da, bila je je jedna agama tamo kod zmija. Takodje u jadnom stanju.
Kada sam rekao da je sredjenije nego ranije mislio sam samo na prostor gde se te zmije nalaze, ne i terarijume. Nekada je tu bilo bas odvratno, sada je manje vise ok, ali po pitanju uslova gde drze zmije tu se nista nije promenilo osim sto imaju vise vrsta. Pitoni ne izgledaju tako lose, zasada. Ovo ostalo je :club: Cak i ovaj triangulum, (mislim da ih ima dva) ima nikakve boje i izvesno je da je bolestan.
Slazem se za peticiju, ali cisto sumnjam da ce imati vajde. Uostalom i mnoge druge zivotinje nisu u dobrim uslovima. Tu mora postojati pritisak javnosti. A ne verujem da ikoga zanima u kakvim su uslovima zmije. Ko se jos time bavi. Ali ako se pokrene, moj potpis je tu :)

LARYBG
12.04.09., 20:25
bole vuka rac za nasu peticiju, vuk je cobanin.

IV@N
12.04.09., 22:13
vec je bilo peticija i peticija...nista od toga....

ExigE
12.04.09., 23:06
Da bar ljudi imaju vremena a i da u tom ZOO-u organizuju volontiranje bilo bi super. Da se pomogne tim zivotinjama. Stvarno ruzno vidjeti...

Chobi
13.04.09., 01:38
Pa ili to....
Zar ne postiji neka inspekcija, neki drzavni organ koji se bavi zastitom zivotinja i koji je i "iznad" Vuka, koji moze da mu oduzme ili zabrani drzanje pojedinih vrsta za koje ocigledno nema uslove, m?

:) Ili da ga prijavimo nekim inostranim, ako vec postoji Cites

nenad
13.04.09., 02:19
Vuk je kriminalac. Jedan od najvećih evropskih trgovaca ugroženim životinjama. Zavod i ministarstvo su podnosili na desetine prijava protiv njega, ali, koliko ja znam, on se nikad na sudu nije pojavio. Ima jaka leđa ;) na žalost.

Ne treba njima oduzeti samo te bolesne reptile, nego i mnoge druge životinje. Ja znam samo da je ranije inspektorima bilo zabranjeno da ulaze u zoovrt. Da u kućici u kojoj se prodaju karte stoje slike nepoželjnih osoba. To mi je jedna inspektorka pričala. Ona ne može da uđe u zoo vrt.

Inače, na slici stvarno jeste Orhtriophis taeniurus, kao i getula. Triangulum može da ima razne boje, u zavisnosti od podvrste i morfe, a njegova boja ne ukazuje na bolest. Međutim ovaj deluje loše.

... A i volontiranje postoji u zoo vrtu, naravno. Ali to ne može ništa da promeni.

smeshko lepushko
13.04.09., 02:44
Volontiranje postoji u vrtu,ali mislim da ti ljudi zaista ne mogu puno toga da promene...Nisu samo zmije u losem stanju, generalno gledano svi gmizavci u vrtu zive u uzasnim uslovima i posledica toga su vidljive na njima...ali ni ostale zivotinje nisu u boljem polozaju, zirafa ima uzasno deformisanu, mozda cak i prelomljenu jednu zadnju nogu, a simpanze i onog jadnog orangutana bolje da i ne spominjem...

kiza
13.04.09., 10:13
Thanks Nenade na identifikaciji. Znaci jeste Getula... A koja je ona druga zmija?
Trianguluma ima raznih ali ovaj je sigurno bolestan. Pored njega je drugi koji je nesto bolji, ali i on nije dobro.

Sto se volontiranja tice, cini mi se da ima dosta volontera. Uglavnom su to klinci koji vole da rade oko zivotinja i to je zaista za svaku pohvalu. Oni ne mogu nista promeniti i uprava ZOO vrta ih koristi samo kao jeftini radnu snagu, tj. da za dz sljakaju.

NecrovoX
13.04.09., 15:31
Ta Getula sa budzom je to jos imala i pre nekih mesec i po dana kada sam ja prvi put bio u tom zoo vrtu.Samo sto mi se cini da je tada bilo jos vece! Delovalo je kao da ce da pukne svakog momenta..Mozda sada prolazi..

D@nijel
13.04.09., 19:31
Ja kada sam im slao mail da im kazem da su im uslovi nikakvi i da trebaju da povedu racuna o zivotinjama rekli su mi da procitam neku knjigu i da nisam u pravu.Zamislite kretene koji izgovor su imali za kritike.A smem da se kladim da sam vise clanaka i knjiga od njih procitao.I onda lepo dignes ruke od kritikovanja i pricanja jer njih jednostavno boli uvo za zivotinje.Vazno da se ima i da se pokazuje narodu.A u kakvim uslovima to je nebitno.

varan
27.04.09., 23:22
Tacno je to sto pricate za Vuka,nazalost interesuju ga samo pare,boli ga ##### za reptile i ostale zivotinje...to je jasno kao dan. A za anakondu ne znam kako moze da bude u dobrom stanju kad jadnica ne moze da se pomeri u onolickom terarijumu....ali ima ih jos pored Vuka koji drze u istom stanju reptile.Eno Srba koji hrani varane gulasom npr....i jos neki sa foruma,da ih ne imenujemo:)

kosta87
28.04.09., 00:56
ima neka baba iz ja mislim iz austrije koja je zatvorila kako sam ja cuo jedan prvatni zoo otkupila je neke zivotine i poklonila onima koji hoce i umeju da se brinu o njima...
i ja sam u nedelju bio u nasem zoo vrtu i stvarno nema smisla to sto rade zivotine su totalno nezainteresovane i samo leze retko koje zivotinje su bile pokretnre... jedan gepard je sepao na zadnju nogicu, zmije su stvarno katastrofa mada se i ne razumem bas u njihov izgled ali mi nisu izgledale dobro. jedino su mi malo mrki medvedi bili zanimljivi jer su se nesto gurkali i izvodili neke kerefeke stajali i hodali na 2 noge... mali lavici su isto bili preslatki. ne znam stvarno je tuzno i tmurno a da ne pricam koliko ima onih koji vole da zacikavaju zivotinje.

zarko
28.04.09., 02:29
to sto mrki ide na dve noge znaci samo da je do sad ziveo kod cigana i uz tamburicu igrao na dve noge...
stare navike tesko umiru :)

varan
28.04.09., 11:27
Daj da i mi nadjemo tu babu da otvori ona nama zoo vrt!!!