PDA

Pogledaj punu verziju : Koja je ovo vrsta?



Vipera_Ammodytes
12.04.09., 14:21
Pozdrav za sve, novi sam na forumu, nisam bas iskusan kad su u pitanju gmizavci, ali ih zato obozavam, zmije pogotovo, vise nego ista. Prije neki dan sam uhvatio ovog gustera na balkonu (na zidu je stojao), nije uopste bjezao, i bas je fino pozirao, pa me zanima tacno koja je ovo vrsta, gdje se mogu naci (u prirodi naravno), sta jedu itd.. moje misljenje da je to neka vrsta gecko-a

http://fc02.deviantart.com/fs43/i/2009/097/b/9/gecko01_by_StevaNN.jpg

zarko
12.04.09., 15:10
lici na nekog house gecko

kimo
12.04.09., 15:15
Slika celog guštera bi pomogla, sigurno je neki house gecko, ali nije ti bitno za uslove toliko, jer svi vole toplo kamenito područje i hrane se insektima. Povremeno blago poprskaš terarijum tj. kamenje i oni će lizati kapljice i tako unositi tečnost.

Cold_Beer
12.04.09., 15:44
Ja sam pre par godina na crnogorskom primorju uhvatio jednog takvog slicnog,ako ne i istog gekona,nasao sam ga na zidu hotela,nije bio mnogo plasljiv i jedva da je imao 6-7 cm. Veoma su lepi! ;)

zarko
12.04.09., 15:58
tarentola su gekoni u CG

nenad
12.04.09., 16:46
To je Hemidactylus turcicus

Vipera_Ammodytes
12.04.09., 21:44
To je Hemidactylus turcicus

dobro kazes, evo sam kucao na google, isti takav je ovaj, original isti, ovaj je oko 10ak cm (od glave do repa)

nenad
13.04.09., 02:24
Ovaj gekon je čest u CG. Ima ga svuda. Pored ove vrste, postoji još jedna vrsta - Mediodactylus kotschyi, koja je invazivna vrsta, a verovatno i Tarentola mauritanica, koja bi trebalo da može da se nađe na primorju, na granici sa HR.

Vipera_Ammodytes
13.04.09., 02:41
ovaj na slici je nazalost uginuo. Ne znam zasto, stojao u zardinjeri 3 dana, nije se pomjerao sa mjesta, osim kad ga ja taknem, pa naparavi par koraka.. Nije izgledao povrijedjen, potpuno normalno sve. Kad ga uzmem u ruku, setao je, sasvim ok.. i jedno jutro ..... :(

kosta87
04.05.09., 14:00
ja na moru po gajbi cesto srecem neke male providno bele sa crnim tufnama, a imam ih takodje u betonskoj cisterni sto znaci da vole vlagu predpostavljam... mnogo su slatki, ali nije ni jedan od gore navedenih pogledao sam slike.

spiderboy
04.05.09., 21:38
ovaj na slici je nazalost uginuo. Ne znam zasto, stojao u zardinjeri 3 dana, nije se pomjerao sa mjesta, osim kad ga ja taknem, pa naparavi par koraka.. Nije izgledao povrijedjen, potpuno normalno sve. Kad ga uzmem u ruku, setao je, sasvim ok.. i jedno jutro ..... :(

eto primera zašto ne bi trebalo da se uzimaju životinje iz prirode,pod tim podrazumevam i držanje na odredjeno vreme tipa čuvaću ga par nedelja pa ću da ga pustim

Vipera_Ammodytes
08.05.09., 12:23
eto primera zašto ne bi trebalo da se uzimaju životinje iz prirode,pod tim podrazumevam i držanje na odredjeno vreme tipa čuvaću ga par nedelja pa ću da ga pustim

pogresno si shvatio, nisam ga ja drzao, samo sam ga nasao na balkonu, uzeo sam ga u ruke, malo pogledao, uhvatio koju fotku i vratio na isto mjesto..

spiderboy
08.05.09., 22:11
nisam nikog hteo sa tim da vredjam ili sl. možda sam i pogrešno protumačio ali ostajem pri tom stavu da ne treba uzimati životinje iz prirode,sorry za gugija:(

Vipera_Ammodytes
10.05.09., 14:23
nisam pametan da provalim uzrok njegove smrti.... :(

StevaNS
10.05.09., 14:45
nisam strucnjak, ali iz mog iskustva, ako si ga ti uzeo i spustio a on nije pobegao nego ostao tamo i uginuo, kontam da je bio bolestan ili povredjen..

Vipera_Ammodytes
10.05.09., 15:48
povrijedjen nije sigurno, jer je bas fino setao po ruci, nisam primjetio nikakvu povredu, nikakvu infekciju, nista sto bi mogao biti uzrok..

Cold_Beer
10.05.09., 16:05
Mozda je uginuo od shoka,uplasio se....

spiderboy
10.05.09., 17:36
pa moguće su milion razloga to je ovako teško da se ustanovi,maltene nemoguće

StevaNS
11.05.09., 00:08
ali oci su mu ekstrra! kao one scene u filmovima kada gledas sta se desava i onda kamera odzumira (ili kako se vec kaze) i skontas da u stvari gledas odraz u necijem oku... tako i ovde.. sve gledam da li cu uspeti da skonta odraz necega.. :shock: