PDA

Pogledaj punu verziju : Kukuruzna zmija postala agresivna



dragon
15.04.09., 20:26
Dal ima ko ideju zakaj mi je kukuruzna zmija od jedanputa postala agresivna? Sve do prije dva tjedna je bila super sad čim stavim ruku u terarij ona napada. Čim ju izvadim iz terarija opet više nije agresivna, pustim ju nazad u terarij i odma grize. Temperatura je idealna, vlaga je super, jede svaku subotu jedan do dva mala štakora. Hranim ju u posebnoj posudi i iz te posude ju ne mogu izvaditi, nego ju pustim dok pojede da isplazi van onda ju uhvatim. Presvlači se normalno svaki mjesec.

NecrovoX
15.04.09., 20:31
Pa koliko je stara? Koliko si je pre cesto vadio? Da nisi mozda malo zanemario zmiju (sto se tice vadjenja i "igranja" sa njom) pa da je navikla da se vadi samo prilikom jela itd tj da se malo odvikla od kontakta sa ljudima?

dragon
15.04.09., 20:39
Zmija je stara 8 mjeseci kod mene je od 26,01,2009 zanemarena nije sigurno vađena je van par puta tjedno. Vadil sam ju ja žena, i curica 8godina, i nikad nije bilo problema, jedan dan me ugriznula, i od onda grize stalno.

npetrovic
15.04.09., 22:21
Desava se jednostavno ponekad da zmija bude agresivna dok je u terarijumu i kad se izvadi u ruci se smiri. Ova pojava se moze dovesti i sa tim da je otvor u terarijumu sa gornje strane pa joj ruka dolazi odozgore umesto sa strane kao sto je slucaj sa otvorom spreda, mada ovo su samo neke hipoteze iz mog iskustva.... Ako je vec tako zmiju vadis tako sto joj nekom kukicom sklonis glavu u stranu dok je ne izvadis a kada je napolju ona se uglavnom smiri i sve bude u redu... Izcitaj malo bilo je prica ranije na ovu temu....

Chobi
15.04.09., 22:25
:) Osetila krv... ja ne znam kako da pomognem.
Nesto joj smeta, Ili mozda mirises na stakora, mislim ruka, ali ne mirises svaki put, u kukuruzne se ama bas ne razumem. Siguran sam da ce ti se uskoro javiti neko ko ima iskustva s kukuruznim pa je mozda i imao takav slucaj.

Pocetak teme "Uzimanje zmije u ruku" ima veze s ovim

dragon
15.04.09., 22:37
Po štakoru ne mogu nikak mirišati jer nemam doticaja sa njim, čak i kad hranim hranim isključivo sa dugom pincetom.

spiderboy
16.04.09., 08:30
ako je mlada zmija proćiće je vremenom to ponašanje,kao što si sam rekao,kad je već u ruci smiri se,nemaš razloga za brigu ,a i ako te gricne koji put ,neće ti otpasti ruka.
a to sa češćim vadjenjem da ne bi bile agresivne ne verujem da kod kukuruznih smukova pali jer oni neće da ostanu u mestu,ja moje zmije relativno retko vadim i mogu da kažem da nijedan moj smuk nije agresivan,što ne znači da nije bilo prilike kad me gricnula pa sam još živ:12n:

dragon
16.04.09., 17:56
Eto skužil sam da ju trebam odma uzet i onda ne grize čim malo okljevam odma grize.