PDA

Pogledaj punu verziju : Leopard gekon kopač?!



Cold_Beer
16.04.09., 20:44
Imam 2 zenke L. gekona,jedna od njih,koja je stara oko 2 godine, je pocela cudno da se ponasa. Ide po terarijumu i razbacuje podlogu (podloga je posip za ptice),prednjim,pa zadnjim nogama,i to radi vec poslednjih nedelju dana. Malo slabije jede,ali nista znacajno,debela je prilicno. Nervira me to sto stalno kad kopa ubaci dosta podloge u posudu sa vodom,pa vodu moram da menjam par puta na dan. Evo i sad kopa! Da li neko zna zbog cega se ovako ponasa?:confused:

IV@N
16.04.09., 20:53
tako i moja zenka lg-a samo kopa ne znam zasto podloga je kokosov treset i izgleda da joj je dosadno pa nesto hoce da radi ::D

Cold_Beer
16.04.09., 20:56
Pa ako je to u pitanju onda je ok,ali da joj ne fali nesto

zarko
16.04.09., 21:00
izgleda da ima jaja i ako je nisi pario oni mogu da ih nacine.
stavi joj mesto za polaganje jaja (ak oznas na sta mislim ako en idi na http://www.gekkogecko.rs/Parenje%20leopard%20gekona.html )
pa vidi

pogledja joj stomak odozdo moguce je da se naziru!

kimo
16.04.09., 21:22
Najbolje je da ako već nemaš kutiju od nekog sladoleda sa tresetom samo joj ubaci i navlaži, pa ko ima jaja poleće ih tu.

Cold_Beer
16.04.09., 21:22
Nisam je pario nikad,a i ne izgleda mi naduveno,ne vidim joj kroz stomak nista,ipak cu joj staviti neku kutiju sa zemljom. Hvala na savetu!

zarko
16.04.09., 21:28
pa pade mi na pamet..evo ove godine odmaram neke moje zenke i jedna je snela jedno neoplodjeno jaje!!!
cisto im dodje nekad...

nema na cemu :)

kimo
16.04.09., 21:34
Pa izgleda da je to moguće kod svih vrsta...mada nije baš često, ko zna kako joj je navijen biološki sat :)

IV@N
16.04.09., 21:42
http://img300.imageshack.us/img300/4544/160420091395.th.jpg (http://img300.imageshack.us/my.php?image=160420091395.jpg)
jelo ovo normalno :icon_scratch:

Cold_Beer
16.04.09., 21:42
Pazi kad je moja keva rekla da ce mozda da polaze jaja! Ja reko ma daj,nije moguce jer se nije parila,i ja se onda setim da sam imao papagaja tigricu koja je nosila jaja s vremena na vreme,naravno neoplodjena. A mislili smo da je papagaj musko,kad ono jednog dana jaje u kavezu:lol:

StevaNS
16.04.09., 21:50
izgleda da ima jaja i ako je nisi pario oni mogu da ih nacine.
stavi joj mesto za polaganje jaja (ak oznas na sta mislim ako en idi na http://www.gekkogecko.rs/Parenje%20leopard%20gekona.html )
pa vidi

pogledja joj stomak odozdo moguce je da se naziru!

Da li je to mozda zaostalo jaje od parenja prosle godine ili bas pouzdano znas da recimo i tek polno zrela jedinka koja se nikada nije parila moze da nosi jaja?

spiderboy
16.04.09., 21:58
ako imaju mogućnost leopard gekoni hoće da kopaju podlogu što uopšte nije nikakvo čudo,i u prirodi sami sebi izkopaju skloništa,hehe,pa nema terarista da im postavlja skloništa.
ne moraju da se pare da bi polegle neoplodjeno jaje

kimo
16.04.09., 22:29
Ne mora da se pari da bi polegla jaje i nije to od prošle godine,mada mogu dugo da zadrže spermu,ali ne verujem ako ih hiberniraš da će opet proizvesti od preostale sperme od prethodne sezone...

zarko
16.04.09., 23:54
mislimda su ti to jaja..tj ne tvoja vec da se vide,,,nije skroz jasno ali zagledaj ispod lampw treba dva d se vidi..meni se cini ovo levo da je jaje..bude malo i na rozikato

cinmi se da je to u pitanju

IV@N
17.04.09., 01:33
zagledao sam ispod neonke i mamu mu njegovu ima jedno jaje...stavio sam mu posudu sa vlaznom zemljom i videcu da li ce da ga ostavi...malo me brine jaje jer gubi na kilazi da ga "napravi" sad ima 57g...

kimo
17.04.09., 02:18
Ma to je više nego dovoljno za gekona, ako nije neki giant, onda je predebeo sa tolikom težinom :) Nemoj da se brineš zasad, mada bi trebao da jede bar malo, ako je ranije bio halav i teži,tj. deblji...

zarko
17.04.09., 04:36
vidis kad zivis sa gusterima u istoj sobi kako ih upoznas u dusu.sva sreca pa svi se isto ponasaju ko klonovi ...zato sam i naslutio jaja ..ponasanje sam to video puno puta. nece oni pod zemlju tek tako ;)

Cold_Beer
17.04.09., 06:47
Napravio sam joj leglo od kutije neke,sad jos samo da polozi jajce :)

Cold_Beer
07.05.09., 13:50
Proslo je tri nedelje,a moj gekon i dalje kopa iako sam mu stavio kutiju sa vlaznim tresetom,povremeno lezi u njoj,ali kopa jos uvek.Malo je i smrsala,ne jede kao pre,ne znam sta se desava?!

IV@N
07.05.09., 15:19
da nebude ista sudbina kao i sa mojom :(

Cold_Beer
07.05.09., 16:58
da nebude ista sudbina kao i sa mojom :(

Sta je bilo sa tvojom?:confused:

IV@N
07.05.09., 17:35
iznenada samo uginula...

Cold_Beer
07.05.09., 17:38
iznenada samo uginula...

Pa jel se isto ponasala kao ova moja,razbacivala podlogu,nije jela,smrsala....?

IV@N
07.05.09., 17:48
moja je razbacivala podlogu,nije jela cesto,i bila debela u stomaku...u repu onako.bila sve lenja i lenja i imala je 3dana pre nego sto je uginula upale oci i onda je uginula...

Rokerka
07.05.09., 17:57
Kad moje zenke nose jaja, uglavnom se prvo "najedu", a posle neko vreme miruju, onako gebele...:) Obicno kad izbace jaja, opet pocnu da jedu i vrate se u normalu. Normalno je da za to vreme kopaju, jedino me brine to sto kazes da je smrsala. Bitno je da si postavio kutiju sa zemljom, a sad prati situaciju; ne znam sta drugo da ti kazem... konsultuj se sa jos nekim... Nadam se da ce sve biti ok.;)

Proka
11.05.09., 22:51
@ROKERKA
eh olako si napisala sve ovo :D ..
valjda si mislila da ih prvo ti natovish sa hranom i CA ..
pa tek onda da se pare...
ovako moze da dodje do mali milion problema . ako zenka nije dovoljno nahranjena ..
evo moja devojka upravo cuva jednu zenku , koju sam ja uzeo od miijanceta pre jedno
1god .. koja ima problem sa kretanjem i kicmom .. .
sad posle duze terapije sa CA i dosta hrane malo se vratila u normalu i lakshe se krece
ali je kicma i dalje u istom stanju ...
nazalost to se nikada nece vratiti u normalu ..

@Cold_Beer
a sad jedino cekaj da vidish da li ima neke razlike u izmetu ...
i probaj svaki dan da joj ponudish hranu ..

Rokerka
12.05.09., 15:39
Naravno da ih "natovim" pre parenja, a kalcijum imaju non-stop, tako da uzimaju koliko im je potrebno. A posle parenja jedu poprilicno, sve dok se ne ugoje i priblize terminu polaganja jaja; tek tad prestanu da jedu... bar moje zenke. Verujem da je to razlicito od gustera do gustera i odgajivaca.

Cold_Beer
12.05.09., 17:50
Evo prekjuce mi je pojela dubiu,ali i dalje kopa ko luda,svu podlogu nagomilava na jednu stranu,haos pravi u terarijumu.

Rokerka
28.05.09., 14:21
Sta bi na kraju? Jel ok ili jos pravi haos?

Cold_Beer
28.05.09., 17:16
Sad se smirila,jede povremeno. Koliko dugo treba da nosi jaja neoplodjena dok ih ne polozi? Da se slucajno ne desi kao tvojoj da ne moze da ih izbaci?:confused:

Rokerka
29.05.09., 09:41
Nemam pojma, moja nista vise ne izbacuje, pa sam odlucila da sacekam sa uljem jer je moguce da je to u stomaku kasnije zaceto, pa jos nije spremna da polozi, obzirom da se opire, a ja necu da joj radim nista na silu. Ostaje mi samo da pratim stanje i pokusavam da je "standardno" masiram... Ako tvoja ima problema sa jedenjem, savetovala bih ti da pokusas da joj s vremena na vreme uhvatis nekog manjeg nocnog leptira i ponudis, ludi su za njima!:)

Cold_Beer
29.05.09., 12:56
Bice valjda u redu! Znam za leptira,moji polude kad im bacim nekog i to veceg da jedva moze da ga pojede :)

Rokerka
29.05.09., 14:14
A jesi probao i s onim velikim nogatim komarcima? :D
Moji odmah pocnu da se otimaju, pa svakom po jedna noga...:D

Cold_Beer
29.05.09., 14:19
Moje ne interesuje mrsav plen :) jedu samo debele insekte ;)

kosta87
29.05.09., 14:34
jel ih prethodno dobro otresete od one njihove prasine???

Cold_Beer
29.05.09., 14:39
Ja im otkinem krila,pa ih onda izbrisem vlaznim wc papirom,tako da jako malo ostane tog praha

Rokerka
29.05.09., 15:06
Ja im otkinem krila,pa ih onda izbrisem vlaznim wc papirom,tako da jako malo ostane tog praha
:D :D :D


jel ih prethodno dobro otresete od one njihove prasine???

-Mislim da im bas taj prah daje posebnu aromu!:)

kosta87
29.05.09., 15:10
ok. moracu da probam.