PDA

Pogledaj punu verziju : Moljci...



Christiaan
17.04.09., 00:20
Da li neko zna kako gajiti ove insekte ?

kimo
17.04.09., 00:26
Bila je tema o uzgoju wax worms, ako je ne nađeš na forumu pogledaj na netu, ima tamo objašnjeno na više mesta.

Christiaan
17.04.09., 00:37
A video sam to ali ovo su mini moljci imaju 1 cm, ako je isto kao ovi veci onda ok

kimo
17.04.09., 01:06
Što ne bi bilo :) Moljac je moljac...probaj ništa te ne košta, mada sam skoro siguran da ćeš uspeti i da su isti uslovi za gajenje. To bi bila super hrana za tvoju Phelsumu, ali bi bilo dobro i da gajiš recimo cvrčke ili čak N.cinarea žohare ako ti je terarijum dobro napravljen pa ne mogu da izlaze nigde, jer se one penju po staklu i svemu pa bi verovatno bili zanimljivi kochiju :)

Miroslav
17.04.09., 01:20
Mislim da su ovo oni moljci što se zapate u brašnu. Nekako mi izgledaju premali za ishranu guštera. Juče sam navatao jednog i ubacio kod Avicularie od 2cm. Tako reći, bio joj je dovoljan za jedan zub.

Christiaan
17.04.09., 01:30
Što ne bi bilo :) Moljac je moljac...probaj ništa te ne košta, mada sam skoro siguran da ćeš uspeti i da su isti uslovi za gajenje. To bi bila super hrana za tvoju Phelsumu, :)

Probacu, ako uspe bice super vise manjih moljaca znaci vise jurnjave po ter...:D:D:D
a sto se tice cvrcaka ne mogu da se cimam, kupovacu ih ...

zarko
17.04.09., 04:37
woskasti moljac zivi u kosnici i jede onaj recept. taj nece uspeti u onoj smesi.

Miroslav
17.04.09., 13:03
Kao što sam rekao. To je običan brašneni moljac, koji je poprilično malen za ishranu guštera, a s obzirom da jede samo brašno, pitanje je i koliko je hranljiv.

Christiaan
17.04.09., 14:26
Evo nasao sam tablicu hranljivih vrednosti crva www.silkwormshop.com/benefits.html

zarko
18.04.09., 00:18
silkworm nema veze sa ovim moljcem, to je moljac od kog se ranije dobijala svila i jako se tesko gaji..
imam recept za njihovu hranu ali nisam se usudio da pravim jer zahteva malo poznavanje hemije, pa me mrzelo .to je zatucano stvorenje!!!

Christiaan
18.04.09., 12:53
Da ali sam tablicu postavio jer po njoj su tenebrijhe hranjivije od waxworm - galleria melonela, ali crvci su ipak najbolji

kimo
18.04.09., 13:15
Najbolja je raznovrsna ishrana...znači neka vrsta žohara, cvrčci i recimo fobasi...nema ništa bolje od toga.