PDA

Pogledaj punu verziju : L.parahybana ne jede i ne presvlači se 6 meseci?



Iris
17.04.09., 14:20
Da li je normalno da L. parahybana (11-12 cm) ne jede + ne presvlachi se 6 meseci??? :( A inache je sasvim ok (tj izgledom i ponashanjem)? Vlaznost i T su takodje uvek dobre...

boba
17.04.09., 14:32
Normalno je. :)
Ja imam g. roseu velicine 2cm koja se presvukla tek posle7 meseci. :)

dule87
17.04.09., 14:35
Da je normalno, i nije bas.. Al se ne trebas brinuti, nece uginuti od gladi to je sigurno.. Ovo ipak nije cest slucaj kod paraphybane.., i ne mogu se ove dvije vrste porediti.., jer paraphybana spada u prozdrljive vrste koje brzo rastu, sto rosea nikako nije..

marko
17.04.09., 15:40
Kako nije? L.parahybana je ~12cm pa 6 meseci bez presvlačenja zvuči više nego normalno. Što se tiče ishrane, dobro znamo da to ne treba da nas brine ni najmanje. Ako se normalno ponaša i izgleda ok, onda tu nema mesta za bilo kakvu brigu.

boris89
17.04.09., 15:45
kao sto si i ostali pre mene rekli...sasvim je normalno da prodje toliko dok se ne presvuce,i moja parahybana isto nije jela jedno pola godine...samo cekaj :-)

dule87
17.04.09., 15:58
Kako nije? L.parahybana je ~12cm pa 6 meseci bez presvlačenja zvuči više nego normalno. Što se tiče ishrane, dobro znamo da to ne treba da nas brine ni najmanje. Ako se normalno ponaša i izgleda ok, onda tu nema mesta za bilo kakvu brigu.
Ma naravno da je normalno to sto je ne presvlaci tako "dugo", ja sam mislio samo na ishranu kad sam rako da i nije bas sasvim normalno...

Iris
17.04.09., 16:51
hvala puno na odgovorima! smirili ste me :) :) :)

Malacrass
17.04.09., 18:28
Što se tiče presvlačenja 6 mj je još kratko vrijeme. Kad je u pitanju parahybana. Kad se presvuče očekuj da će dosta narast.

Hranu ne znam, moja jede svakih 4-5 dana, ali je upola manja nego tvoja.
Presvukla se prij 4e mj, tj 2-3 dana poslje nove godine i trenutno uopć ne izgleda da ima u planu uskoro presvlačit se.

bubamara
17.04.09., 23:30
kod moje parahibane isti slučaj...kad jede,onda je to nenormalno..a,kad neće,neće po 2 meseca...

ZeleniMrav
05.05.09., 05:01
Moja ne jede vec skoro 2 mj.,samo sta je moja mala,oko 3-4 cm i isto mi je bilo cudno posto sam obicno cuo/citao da je to prozdrljiva vrsta.

Cold_Beer
06.05.09., 00:16
Auuuu,pa ja izgleda ovde imam najalaviju Parahybanu,moja je pocetkom novembra imala oko 7 cm,a sada oko 18 cm i cekam ovih dana da se presvuce:) E to nije normalno:D

ZeleniMrav
06.05.09., 01:51
E to nije normalno:D

Je,kod muskih T!
I moj smithi je expresno narastao pa se uspostavilo da je musko.

Cold_Beer
06.05.09., 06:53
Je,kod muskih T!
I moj smithi je expresno narastao pa se uspostavilo da je musko.

Ali ja imam zenku Parahybane

Iris
06.05.09., 14:46
:))) evo zvanichno se presvukla danas! (i to na moj rodjendan! :)) koliko mi se za sad chini porasla je ZNACHAJNO, al videcemo kad pochne da jede i da se pumpa :)))