PDA

Pogledaj punu verziju : B.Smithi napala Dubiu, pa ostavila je?



acak
19.04.09., 23:57
meni jako cudna situacija...
ovako... T se presvukla pre jedno 9 dana...
kolko vidim sve proslo ok, lepo se izvukla...
nudio sam joj hranu posle 7 dana, nije htela, pustala je dubie da joj prolaze ispod nogu...
dubiu koju sam joj nudio taj dan, izvukao sam iz terarijuma, nisam je ostavio...

ona je danas sama iskopalu neku zaostalu dubio, od pitaj boga kad, mozda ima i vise od 20 dana, predpostavljam da je to poslednja pre presvlacenja za koju sam mislio da je pojela.... a ona je bila celo vreme zakopana ispod nekog kamena....

i sad reko super, pocela je da jede...

http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_HPIM2135.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=HPIM2135.jpg)

medjutim...

ona je dubiu, kolko sam ja shvatio ili pustila ili "bacila" u posudu za vodu.... zato sto sam posle jedno 15-ak minuta zapazio dubiu u vodi do grla, kako pokusava da se izvuce iz posude....
moram priznati da mi je u tom trenutku bilo zao te dubie, bas se namucila u zivotu :(

a evo je i sledeca scena, nakon sto se dubia izvukla iz vode...

http://i418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/th_HPIM2137.jpg (http://s418.photobucket.com/albums/pp270/acak23/?action=view&current=HPIM2137.jpg)

nakon svog tog pretrpljenog stresa i straha, jadna dubia se popela na vrh plasticne biljke, i jos se trese gore... polu-zagrizena... vide se tragovi zuba na njoj...

mene sad plasi, da nesto nije uredu sa T...
da se nije na neki nacin lose presvukla pa ne moze da jede...
sto je pustila plen, nije mi se to ranije desavalo, ili ja to nisam primecivao do sad....

nemam pojma.... ali bas mi je neobicno....

boba
20.04.09., 00:10
Mozda je dubia uspela da pobegne. :D
A mozda, nadam se da nije to u pitanju, smithi nije dovoljno "ojacala" i povredila se prilikom napada na dubiu. Da li su joj "zubi" u redu, celi?

marko
20.04.09., 00:34
Tebi je žao ove dubije? Pa one su stvorene da prežive nuklearni rat ::D
Ja sam imao slučaj da je tarantula ugrizla dubiu za zadnji deo tako da se dubia ubrzo prepolovila. Polovina sa glavom je pobegla dok je tarantula spokojno jela njenu zadnjicu (da tako kažem). Ono pola "žive" bube je sutra dan umrlo.

acak
20.04.09., 00:47
znaci da zakljucim da je pobegla?
sad jos vise mrzim dubie :mad:
ukopavaju se, beze iz usta... pa dokle bre...? :D

marko
20.04.09., 01:07
Pa ne znam da li je to zaključak ali šta god da se desilo ne treba da brineš :)

homer
20.04.09., 01:37
Veruj mi da ja jos nisam imao priliku da vidim da je dubia uspela da pobegne tarantuli:confused:

Hornet
20.04.09., 01:48
Veruj mi da ja jos nisam imao priliku da vidim da je dubia uspela da pobegne tarantuli:confused:

Dodji da vidis moju roseu :D uhvati dubiu i pusti je, samo je namesti nogama i kad treba da je probode zubima prosto stane i dubia ode :confused: a nekad je samo "lupa" prednjim nogama :confused: odlucio sam da je ne pokusavam hraniti jedno mesec dana uopste pa da vidim sta ce da bude

homer
20.04.09., 01:57
Rosea je sasvim druga prica.. ::D

kimo
20.04.09., 02:08
Nije rosea druga priča, nego ta rosea nije gladna :) Kada je gladan pauk svaki je potpuno isti i napada plen pre nego što padne ako je jako gladan,a ako nije baš jako onda čeka u zasedi.

Miroslav
20.04.09., 02:19
Na gornjoj slici se da primetiti da je smiti loše uhvatila dubiu, tako da joj je sigurno pobegla. Dešava se to!

Cold_Beer
20.04.09., 02:55
Moj smithi napadne dubiu kao da ce da je probode i onda je ostavi. Ali posle sat,dva je pojede,a nekada joj je u terarijumu i po dva dana pa je onda pojede,to se desava kada nije puno gladna,ali kad ne jede po dve nedelje prica je sasvim drugacija,dubia ili neki drugi plen,bude odmah istrebljen:)

toncek
20.04.09., 16:16
ja sam dubiju odraslom mužjaku slučajno utkinuo glavu i stavio ga u jednu kutijicu...nakon pet dana sam ga isao bacit u smece i kad sam stresao kutijicu počo je trčat po nutra...nisam mogao vjerovat...

acak
20.04.09., 19:06
scepala je dubiu iz drugog puta izgleda...
kazem "izgleda", zato sto je vise ne vidjam :confused:

a bice stvarno fora ako je pronadjem posle jedno 7 dana u terarijum, onako obogaljenu, kako u dalje tumara :D

acak
22.04.09., 21:38
danas sam naleteo na ovaj snimak na youtubu: http://www.youtube.com/watch?v=Lci1hHOxnWE

u pitanju je borba izmedju B. vagansa i dubie...
traje dobrih 7 minuta, i na kraju dubia pobegne.... bre!! :mad:

nisam verovao dok ovo nisam video, kolko su to izdrzljiva stvorenja...
sad mi je mnogo jasnije sta se desilo kod mene...
jadan smithi :(

razmisljam od sad da malo :club: dubiu pre ubacivanja.... cisto da malo pomognem... :D

ZeleniMrav
05.05.09., 06:12
ja sam dubiju odraslom mužjaku slučajno utkinuo glavu i stavio ga u jednu kutijicu...nakon pet dana sam ga isao bacit u smece i kad sam stresao kutijicu počo je trčat po nutra...nisam mogao vjerovat...

Navodno mogu zivjeti i do mj. dana bez glave!
Disu kroz otvore na segmentima tijela.
Nece iskrvarit ako im se odsjece glava.
Kao poikilotherm ili hladokrvna zivotinja ne treba puno hrane pa moze zivjeti i bez glave neko vrijeme,sa time da nece biti bas aktivna.

Miroslav
05.05.09., 11:35
Ne uginjava ona zbog nedostatka hrane, već zbog dehidratacije.

dule87
05.05.09., 11:59
Ne uginjava ona zbog nedostatka hrane, već zbog dehidratacije.
Heheh uginjava :) valjda ugiba...hehe

Miroslav
05.05.09., 13:02
Uzmi knjigu i pročitaćeš 'uginjava' O.o

ZeleniMrav
05.05.09., 15:52
Ne uginjava ona zbog nedostatka hrane, već zbog dehidratacije.

Nisam to ni rekao,samo sam nabrojao zasto joj ne "smeta" da nema glave a sta bi nama bio problem.