PDA

Pogledaj punu verziju : Los poklopac na kriter (kriket) kiperu usmrtio tarantulu



Nemanja
21.04.09., 13:52
Dakle, nocas mi je nesrecnim slucajem uginuo T. gigas. Koliko ja kapiram, pokusao je da podigne poklopac na kiperu, uvukao se izmedju poklopca i kipera, zaglavio se i uginuo :(. Nasao sam ga prikljestenog preko karapaksa i izlomljenih nozica.
Nije onaj cest kiper (ovakav: http://www.pelletlab.com/images/b_live_aq_kritter_07.jpg), vec je onaj sto prodaju u pet centru, sa malo labavijim poklopcem (fotografisacu kad budem mogao).
Pregledajte dobro kipere kad ih kupujete, evo ja nisam i dogodilo se ono najgore.

acak
21.04.09., 14:02
imas sliku nesrecnog slucaja?
to je manja tarantula, nije odrasla?

Nemanja
21.04.09., 14:05
S obzirom da je ovo jedna od manjih vrsta, ova moja je bila skoro pa odrasla zenka (oko 12cm). Sliku nemam, jer sam odmah otvorio kiper u nadi da je jos uvek ziva...

Miroslav
21.04.09., 14:08
Ekakav baksuz! I ti i ona baš nemate sreće. Koja je verovatnoća da se tako nešto desi.

Nemanja
21.04.09., 14:11
Ma ja mislim da je ovo nemoguce, ali ipak se desilo. Evo sad preturam ceo poklopac i izvalio sam da je taj kraj na kome je pokusala da izadje jako slab, mogu da ga podignem olako jednim prstom. Ma i ja budaletina pa mislim da nece nista biti, a znao sam da je poklopac nesto labaviji nego na drugim kiperima.
Nego, polozio sam je na kamen u kiperu i ne znam sta sada da radim sa njom? Jos sam "mlad" terarista, pa nisam jos uvek imao ovakvu situaciju...

boba
21.04.09., 14:16
Nego, polozio sam je na kamen u kiperu i ne znam sta sada da radim sa njom? Jos sam "mlad" terarista, pa nisam jos uvek imao ovakvu situaciju...

Kako mislis "ne znas sta da radis" ?
Da li je t. ziva ili ne??

acak
21.04.09., 14:20
Kako mislis "ne znas sta da radis" ?
Da li je t. ziva ili ne??

kako to sa sigurnoscu mozes da znas?
mislim jel moze biti polu-mrtva, pa da se ozivi, na neki nacin...?

Nemanja
21.04.09., 14:21
E pa to mene bas zanima, da li ona moze da bude polu mrtva kada onako podvije noge ili je to znak da je sigurno mrtva??
Po mom skromnom znanju izgleda da je mrtva, jer je na onaj specifican nacin podvila noge i uopste ne reaguje ni na sta.

boba
21.04.09., 14:24
E pa to mene bas zanima, da li ona moze da bude polu mrtva kada onako podvije noge ili je to znak da je sigurno mrtva??
Po mom skromnom znanju izgleda da je mrtva, jer je na onaj specifican nacin podvila noge i uopste ne reaguje ni na sta.

A ###... Nazalost, to je to. Bas bzvz. :(

Bifrost
21.04.09., 16:57
Meni je tesko da poverujem da je T to uradila da li si siguran da je nisi nesvesno zaklopio... Neke vrste znaju da budu brze... ne znam konkretno za tu ali meni je mala maculata pobegla iz kutijce dok sam dodavao vlagu, a da nisam primetio.

LARYBG
21.04.09., 17:21
meni je to cudno ako je dovoljno lako da je ona mogla da digne onda nije dovoljno tesko da je zgnjeci.

kimo
21.04.09., 18:16
SUmnjivo je svakako, moguće je da je neko hteo da je pogleda i da je pojurila i neko je zaklopio. One su jako,jako brze u rangu su sigurno sa maculatom...

Nemanja
21.04.09., 21:19
Nemam pojma stvarno. Nisam je poklopio sigurno, jer je bila u jazbini kada sam je poslednji put video, a kiper ne otvaram ceo tj. ne skidam ceo poklopac, nego otvaram onaj mali poklopcic na sredini. Nije moguce da je neko otvarao, jer nikoga nije bilo kod kuce.
Poklopac je lako podici na jednom kraju do odredjene visine, a onda ga i ja jedva otvorim.
Nemam nikakvu drugu predstavu sta je moglo da se desi, ali ona vise nije medju zivima.

Nemanja
21.04.09., 21:36
Izgleda da sam nasao krivca, a to sam ja. Kada sam sad podizao kiper, posto se rucka nalazi na poklopcu, poklopac se otvorio bas na tom cosku. I prosli put sam drzao sa rucku, pa se izgleda zavukla tu :(. Pfff, pa bolje prst da mi je ostao tamo nego tarantula.

Bifrost
21.04.09., 22:13
Pa da prstu nista ne bi bilo hehe. Salim se :). ### desava se... Sad znas sta je...

Nemanja
21.04.09., 22:18
Pogresno si shvatio, rekao sam OSTAO, sto znaci odvojen od moje ruke. Samo se kajem sto joj juce nisam davao da jede, nego me mrzelo da idem u podrum po dubije...

IV@N
21.04.09., 23:10
WTF! kazes da bi pre zeleo da si izgubio prst nego sto je uginula tvoja t!

Nemanja
21.04.09., 23:35
Ocigledno smo se i ja i Bifrost salili...

ZeleniMrav
21.04.09., 23:52
Meni se isto tako zavukla jedna T i zaglavila(samo sam na vrijeme primjetio) a geniculata je podigla poklopac koji je bio samo lagano postavljen,provukla se ispod i naso sam je u kutiji sa dubia-ma na dorucku.
Tako da mi nije cudno da je isla "istrazivat" i zaglavila.