PDA

Pogledaj punu verziju : Nesto cudno na kozi boe



NecrovoX
21.04.09., 21:42
Danas nakon hranjenja svoje boe constrictor sam primetio nesto cudno na njenoj kozi.
Nakon sto je jela (mrtvog misa) sam je gledao kako lezi i odmara. I tada sam primetio na jednom delu,tipa 1 kvadratni cm ili manje,da joj je koza sva naborana kao kada ustinete suvu kozu i ona se ne vrati na mesto.Prvo sam pomislio da se tripujem (a mozda to i jeste slucaj) pa da se samo savila i da se normalno koza savija i nabora,ali ovo je bas na delu koji nije bio savijen.
Presvlacila se pre nedelju dana,vlaznost terarijuma je od min45% do max70% u toku dana i nocu mi je 80%..Temp je danju 32 Stepena,a nocu 22-24 stepena.
Ne mogu da slikam jer kao sto sam rekao hranio sam je pa necu da je diram,a i pitanje da li bi se to videlo na slici posto je jedva primetno.
Praticu to ovih dana i prekosutra cim je izvadim iz ter prekontrolisati cu je da vidim sta je.
Ima li neko slicnih iskustava i da li da se brinem preterano?

zarko
21.04.09., 21:45
slika
moze da bude nista a moze da bude i dehidratacija..da li imas ciniju za vodu ?
da li si je skoro kupao?

NecrovoX
21.04.09., 21:57
slika
moze da bude nista a moze da bude i dehidratacija..da li imas ciniju za vodu ?
da li si je skoro kupao?


Imam ciniju za vodu,ali joj ona nikada (makar za ove dve nedelje koliko je kod mene) ne prilazi.Barem nisam video.
Ja sam je ,pre 6 dana, bio nabedjivao da udje u nju kada sam nasuo mlaku vodu i nakon par min je pristala da ostane unutra,pa se brckala 5 min.
Juce sam je izneo u dvoriste gde je gmizala po travi,drvecu...I onda sam je opet pokusao kupati u nekom lavoru.Ali ovaj put nikako nije htela ostati unutra,Jedva je malo bila sa zadnjim delom tela u vodi,dok je sa prednjim bila obmotana oko moje ruke.To je bio jedini nacin da je nekako nabedim da makar malo bude unutra.

spiderboy
22.04.09., 08:24
a da se nije koža samo naborala kako je zmija savijena,hoće to i tako

NecrovoX
22.04.09., 10:16
To sam i ja pomislio! Ali kazem da je to bukvalno bilo na delu koji uopste nije bio savijen,vec je lepo opruzen bio..
Mislim normalna stvar da se nabora kada se savije,a ovo je bilo na mestu na kojem ne bi trebalo nista da bude u tom polozaju.
U svakom slucaju videcu sutra kada je izvadim.Nadam se da je ovo samo moje tripovanje i nista vise...

davco
22.04.09., 14:55
stavi sliku da vidimo...ovako ne mozemo pomoci...

NecrovoX
22.04.09., 18:19
Sutra je vadim iz terarijuma i nakon detaljnog pregleda cu slikati sve neuobicajno i postaviti fotke.
Nadam se da nista necu naci i da ce ispasti da sam se tripovao celo vreme!

spiderboy
23.04.09., 10:46
uslikaj da vidimo,ovako je to čisto nagadjanje

NecrovoX
23.04.09., 18:10
Nema sta da se slika..Danas sam je izvadio i detaljno pregledao,nema ama bas nikakvih abnormalnosti! Mozda joj se onda krljust nekako cudno namestila i da me je to uzbunilo,u svakom slucaju sada nema nicega..
Soory na laznoj uzbuni!
Neka ovo bude za nauk drugima da se ne trzaju na svaku sitnicu :)