PDA

Pogledaj punu verziju : dolina reke pcinje



SpiderInsomnia
22.04.09., 17:36
Uskoro idem u juzni deo Srbije, pa planiram da svratim do manastira (Prohor Pcinjski), i zadrzim se po okolini nekoliko sati. Nije kao pravi izlet, ali planiram da u tom periodu prodjem okolni pejzaž i uslikam ponešto, ako uspem bilo šta da nađem. Da li možete da mi preporučite na šta da obratim pažnju, možda je neko bio, pa ima predlog, možda postoji neki "hot spot" ...koliko sam itao, dole može da se vidi svasta nešto (citao sam o onim eko-kampovima drustva josifa pancica), mada sam svestan da za to treba imati mnogo srece ali i znanja/iskustva. Pa ako neko ima neki koristan predlog, ideju, mozda tu oko manastira ? Eh kada bih uspeo da "ulovim" (fotoaparatom) zmiju silac (Platyceps najadum) ili prugastog smuka (Elaphe quatuorlineata) ...eto, nadam se da nije mnogo glupo pitanje?!

nenad
22.04.09., 17:53
Što dve iste teme? Inače, pitanje je dobro. Ali, ja tamo nisam bio, pa ne mogu da ti pomognem. Tamo postoje te vrste, kao i još par drugih kojih inače u SR nema. Ali, to ne znači da ih ima na svakom koraku, i moraš da se pomučiš uglavnom da dođeš do njih. Idi na sreću, šta da ti kažem :D A ako hoćeš da nađeš te dve vrste, najbolje da ih tražiš u CG na primorju. Tamo ih ima mnooogo više.

SpiderInsomnia
23.04.09., 00:01
Što dve iste teme? Inače, pitanje je dobro. Ali, ja tamo nisam bio, pa ne mogu da ti pomognem. Tamo postoje te vrste, kao i još par drugih kojih inače u SR nema. Ali, to ne znači da ih ima na svakom koraku, i moraš da se pomučiš uglavnom da dođeš do njih. Idi na sreću, šta da ti kažem :D A ako hoćeš da nađeš te dve vrste, najbolje da ih tražiš u CG na primorju. Tamo ih ima mnooogo više.

Greska oko dve iste teme, ali vidim da jje reseno ... Sto se obilaska tice, nadam se da cu uspeti da uhvatim bar nesto, makar to ne bile ove dve vrste (silac i prugasti), ali mozda me i sreca posluzi ... Problem je sto ostajem kratko jako, prakticno par sati jedno popodne, pa mi je sreca preko potrebna ... A ako neko slucajno ima neki "hint", tipa tu od manastira pa gore levo deluje kao da ima nesto, :) pa i to je od koristi. Pokusacu, ako iko od mestana dole zna, da se raspitam gde je bio eko-kamp, pa ako me vreme posluzi, mozda obidjem okolinu, ko zna ... Nego, da li slucajno dole ima nekih vipera? Ne bih da bas neopremljen dubokom obucom rizikujem ?? Hvala Nenade jos jednom i pozelite mi srecu ... a slike saljem, pa makar panorame. :)