PDA

Pogledaj punu verziju : p.irminia



twilight
22.04.09., 21:13
Upravo sam kupio p.irminiu od kimoa,...jako jako je mala,mozda nema ni 2 cm pa posto je ovo moja prva tarantula koja ima manje od 5cm i bojim se da ne pobegne...e sad ja kad joj dajem da jede bojim se da ne zbriase pa sam mislio da probusim rupu na teglici i da napravim kao neka vratanca kroz koja mogu i da je vidim i da joj bacam hranu.....ako ima neko neki bolji sistem ili nesto nek kaze...
e problem je takodje sto je teglica (plasticna je u pitanju) pri dnu mutna i ne bih mogao da vidim da li je pojela tenebriju....ako neko ima ideju kako da prebacim u teglu gde se lepse vidi neka kaze hvala u napred....
da li mislite da je pametno hraniti je dok se ne presvuce?

PS kimo respect

ZeleniMrav
22.04.09., 22:27
Upravo sam kupio p.irminiu od kimoa,...jako jako je mala,mozda nema ni 2 cm pa posto je ovo moja prva tarantula koja ima manje od 5cm i bojim se da ne pobegne...e sad ja kad joj dajem da jede bojim se da ne zbriase pa sam mislio da probusim rupu na teglici i da napravim kao neka vratanca kroz koja mogu i da je vidim i da joj bacam hranu.....ako ima neko neki bolji sistem ili nesto nek kaze...
e problem je takodje sto je teglica (plasticna je u pitanju) pri dnu mutna i ne bih mogao da vidim da li je pojela tenebriju....ako neko ima ideju kako da prebacim u teglu gde se lepse vidi neka kaze hvala u napred....
da li mislite da je pametno hraniti je dok se ne presvuce?

PS kimo respect

Uopce ne razumijem anketu?!Da li dati hranu p.irminiji dok se ne presvuce?
U svakom slucaju se mora presvuc a i moras je hranit!
Mozes probusiti rupice kako da ne ali ipak ne neke gdje bi se mogla presvuc.
Uvijek mozes cep podignut samo malo pa pincetom stavit ispod cime je vec hranis.Naravno ako ti T ne visi na cepu.
Cuj,ja bi malim T mada su arborealne uvijek stavio nesto podloge,ne samo zbog vlage nego i zato jer dosta njih pocinje zivot blizu tla a onda kako rastu se penju gore.....a i zato jer im treset moze posluziti kao materijal za gradjenje njihovih "gnjezda".
Zato mozes onaj mutni do na teglici prekrit tresetom.Mozes koristit i staklenu teglicu.To imas!
Prebacivanje pomalo,negdje na tepihu ako si pocetnik da ti ne padne T ili teglica sa T,uzmi neki stapic(kist) ili nesto i lagano je tjeraj.

twilight
22.04.09., 22:31
probo sam ali je ona toliko brza da se samo sto se ne teleportira...e sad mutni deo teglice je takoreci skoro do vrha...uskoro cu postaviti sliku

rassa
22.04.09., 22:32
ne razumem anketu!

sto je ne bi hranio! 'mora' da jede da bi se posle odredjenog perioda presvukla

twilight
22.04.09., 22:33
pa ne bi je hranio jer ne vidim da li ona jede ili ne i ja nju ne vidim u opste jer je teglica zamagljena...
ne znam ni kad ju je kimo hranio....

rassa
22.04.09., 22:36
axa, a kad se presvuce onda ces je videti!?!?... ne mora da znaci

twilight
22.04.09., 22:38
plasi me sto je brza...
ne ne razumes nego kad se presvuce onda ce biti veca i moci cu lakse da je prebacim kontas?

rassa
22.04.09., 22:50
prebaci je odma, ima tema o prebacivanju i ima dobrih nacina kako to da uradis najbolje

twilight
22.04.09., 23:18
evo teglica i usudio sam se da otvorim malo da je slikam mislim da nece bas biti potrebe da je prebacujem jer cu moci da vidim sve sta se desava....

http://img512.imageshack.us/my.php?image=teglica.jpg&via=yfrog
uskoro stize i pauk
http://yfrog.com/e8teglicaj
http://yfrog.com/e8irminia1qj
http://yfrog.com/e8irminia1qj

marko
23.04.09., 00:13
Ma nema još potrebe da je prebacuješ, i nemoj se puno cimati u vezi ishrane, otvoriš tako malo posudu i ubaciš crva, živog ili mrtvog. Jeste malo mutna posudica, video sam je uživo, ali vidi se sasvim dovoljno. Zapravo nema tu još ništa da se gleda jer je irminia mala :) A da, anketa nema nikakvog smisla ali ipak sam glasao (ponuđeno mi je pa rekoh da glasam), treba hraniti tarantulu tu nema dileme.

twilight
23.04.09., 08:45
aha ok...ja se samo za nju bojim sto je jako mala...ja sma je danas video sad ujutro kad sam ustao i ona je sad na plafonu i cini mi se da je pojela pola crva nisam siguran

spiderboy
23.04.09., 09:43
možeš joj davati lateralisa odgovarajuće veličine,oni neće da se zakopaju,naravno da treba da hraniš,kad joj dodje vreme presvlačenja ona će svakako prestati da jede,mada to kod mali tarantula ide dosta brzo

twilight
23.04.09., 10:08
da kimo je rekao da se presvlaci za 2 do 3 nedelje....ja sma njemo uabcio tenebriju sa zgnjecenom glavom ona je pojela pola sto se beni cini i previse kolika je ona...

ZeleniMrav
23.04.09., 17:00
da kimo je rekao da se presvlaci za 2 do 3 nedelje....ja sma njemo uabcio tenebriju sa zgnjecenom glavom ona je pojela pola sto se beni cini i previse kolika je ona...

Mozes tenebrije rezat i na pola pa joj dat!
A irminia je prozdrljiva tako da je hrani koliko hoce.