PDA

Pogledaj punu verziju : Ucestalost defekacije boe constrictor..



NecrovoX
23.04.09., 18:15
Dakle koliki treba tj koji je neki optimalni razmak izmedju dve defekacije i kada treba poceti brinuti?

NecrovoX
27.04.09., 09:13
Zar jos niko nista nema da kaze na ovu temu?
Pitao sam zato sto od kada sam doneo ovu moju kuci (pre tri nedelje) nisam ni jednom video nesto sto bi licilo na izmet.
Kontam da je verovatno malo i neprimetno pa ni ne razaznajem od treseta.Mada opet..
Kupao sam je par puta,ali sve je to bilo po 5 min.Cak sam je i masirao ispod mlaza mlake vode ali opet ne vidim neke rezultate..Do sada je pojela dva misa i jednog malog goluba,kontam da bi vec trebalo to da izadje iz nje..

terarista
28.04.09., 11:29
Zar jos niko nista nema da kaze na ovu temu?
Pitao sam zato sto od kada sam doneo ovu moju kuci (pre tri nedelje) nisam ni jednom video nesto sto bi licilo na izmet.
Kontam da je verovatno malo i neprimetno pa ni ne razaznajem od treseta.Mada opet..
Kupao sam je par puta,ali sve je to bilo po 5 min.Cak sam je i masirao ispod mlaza mlake vode ali opet ne vidim neke rezultate..Do sada je pojela dva misa i jednog malog goluba,kontam da bi vec trebalo to da izadje iz nje..

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?p=80511#post80511

NecrovoX
28.04.09., 13:31
E hvala ti..Sto je najgore ovo sam bio citao ali sam totalno smetnuo sa uma..

varan
29.04.09., 15:04
Kolika ti je boa? Nekoliko dana posle jela bi trebala da kenja,otprilike do nedelju dana najvise,i govno joj se skoro ne razlikuje od ljudskog,a u tresetu ne bi trebalo da bude problema da se vidi jer je uocljivo...a mozes da osetis i neprijatan miris s obzirom da se kod mesozdera izmet oseca jako...ako je jela miseve trebalo bi da izbaci i jedan deo u izmetu koji je belo zute boje pa se bas po tome lako da uociti u tresetu....stres ne verujem da je u pitanju jer ne bi ni jela u tom slucaju.

NecrovoX
29.04.09., 20:41
Pa 23. Maja ce biti stara godinu dana i dugacka je oko 70cm.
Od kada sam je doneo sto je sada vec tri i po nedelje nisam ni jednom video fekalije.Video sam slike kako treba da izgleda govno i bas to sto i sam kazes,ne razlikuje se od ljudskog.Ali ne nalazim nista.
Do sada je pojela dva misa i jednodnevnog goluba.Kupao sam je par puta..Sve onako po 5 do 10 min.Poslednji put je bilo juce i to je treajalo 15 min.Ali opet nista..
Par ljudi mi je reklo da ne brinem,ali ono,s obzirom da mi je ovo prva zmija,da nemam jos nesto iskustva,brinem oko svake sitnice jer ni u sta nisam siguran!

nenad
29.04.09., 21:10
Nije to dovoljno 15min kupanja. Najčešće im treba više kad imaju zatvor. Drži je u mlakoj vodi (oko 30 stepeni), dubokoj 2-3 prsta, dok se ne isprazni. Dešava se da prvo izbace urin, koji izgleda kao zacementiran. Onda posle par minuta ili više izbace i izmet. Moraš da budeš strpljiv.

NecrovoX
29.04.09., 21:41
Dakle u toplu vodu,pa poklopac na posudu i da nekako drzim temp te vode...
Bio sam tako stavio tu posudu u lavabo,i pustio da okolo curi vrela voda.Posto kao posudu za vodu koristim jednu od onih staklenih termo cinija za rernu.Pa je debelo i treba dosta da se zagreje..
Ali imam osecaj da je kuvam tada! Em sto je ona u toploj vodi,em sto je ovo okolo jos toplija voda,em sto je ta posuda namenjena za neko kuvanje/pecenje! :)

NecrovoX
03.05.09., 21:42
E ovako...Bio sam je kupao prethodnih par dana svaki dan po sat ili sat i po vremena.Sve to uz masazu stomaka,znaci od sredine tela pa ka kloaci blago stiskanje tj masiranje.
I danas sam u terarijumu nasao onaj beli deo,kao kreda (koliko sam ja upucen to je urin), ali ne nadjem ostalo.Znam da to ide jedno za drugim,pa kontam da bi i ostatak trebao biti uskoro..
JA sam bio pod utiskom da to ide jedno za drugim,a cini se da je duzi razmak izmedju ta dva?

dule87
03.05.09., 22:29
Moze da ide i skupa, a i odvojeno, u raznim kombinacijama.. ;)

NecrovoX
04.05.09., 17:48
Znaci bitno da je nesto proslo i sada ce sve ostalo biti ok?

mare
05.05.09., 22:32
sve ce biti ok. nemoj samo da panicis. nije strasno i ako zmija ima zatvor. ipak ne jedu zmije tako puno i svaki dan da bi im zatvor predstavljao jako veliki problem, a tvoja je kod tebe manje od mesec dana. znaci nije puno jela i nema puno izmeta koji se nagomilao. cak i kao ne primetis izmet, moze da bude negde u terarijumu. nemoj da se brines mnogo, bice zmija ok :)

NecrovoX
08.05.09., 15:37
Jos uvek nista nisam primetio sto bi licilo na izmet,samo onaj urin do sada,mada sam prestao da je kupam jer je usla opet u ciklus presvlacenja..
Mada ima jedna zanimljivost koju povezujem sa zatvorom.
Naime moja boa nikada sam ne pridje vodi (iako ima ciniju sa vodom u terarijumu),ali cim prsnem terarijum ona fanaticki pije kapi,kada je uzmem u ruku i primaknem ciniju za vodu na drugom kraju terarijuma ona pije kao kamila! Znaci bukvalno,ali bez imalo preterivanja,pije minimalno 120 sekundi.I uvek tako,nece da pije sama,a kada je stavim blizu vode tj stavim je kod cinije onda kao da vodu nikada nije videla.
Kontam da pokusava da se napije vode kako bi se proterala? Evo i sada pije vec vise od dva minuta!! Stvarno ni kamile toliko ne piju!

NecrovoX
14.05.09., 19:27
I evo ga,nakon mesec i po dana se pr0srala!
I bas ga je bilo... :)
Nadam se da ce sada poceti normalno da vrsi nuzdu tj malo cesce...Ili da li postoji mogucnost da njoj uvek treba ovako malo duze? Ne mislim da ima zatvor,vec da prosto ova moja ne vrsi nuzdu tako cesto,mozda njoj lepo ovako na svakih mesec.mesec i po dana?

terarista
30.06.09., 23:09
Stara tema, ali možda će još nekom nekada ova informacija biti korisna - moja boa je napravila pauzu između dva "pražnjenja" od čitavih 58 dana. I ništa joj ne fali. Čak je u tom međuvremenu jela, pila, presvukla se ... Pre toga, periodi između dva fecesa bili su oko 20, 30, 35 dana.

Naravno, doza opreza i zabrinutosti je zdrava pojava, ali kada su boe u pitanju, vreme je zaista relativno, i ma kako to teško bilo, probajte da se opustite ... bar kada je "download" u pitanju. ;)

NecrovoX
28.10.09., 22:00
Evo ima vec oko dve nedelje kako nisam video nista sto bi licilo na izmet,i rekoh haj malo da je kupkam...Cisto vise onako radi reda (ponekad je kupam onako bezveze) nego iz straha da ima zatvor.I stavim je u kadu,pustim mlaku vodu,a ona kao nadja higl,pliva li pliva :)
I bas joj gledam zadnji deo tela i konstatujem da se "ugojila" ,kad od jednom joj maltene eksplodira bulja i izleti napolje gomila fekalija! Tacno sam video kako joj se stanjuje zadnji deo tela,i prvi put video kako vrsi nuzdu (mozda sam trebao snimiti,pa da podelim ovaj momenat sa svima :} ).
U sustini nije nista bitno,samo sam hteo da se pohvalim da sam je video kako kaki :)

dule87
28.10.09., 22:46
Hehe ajde nisi jedini.. i ja sam jednom prilikom sasvim slucajno vidio kako izgleda, i uvjerio sam se da je moja boa muzjak, jer joj prilikom vrsenja nuzde izadju oba hamipenisa...