PDA

Pogledaj punu verziju : CITES za nas obicne smrtnike...



acak
24.04.09., 16:23
vidim da neke odredjene vrste zivotinja su na CITES listi, i iste te ne mogu da se uvezu u zemlju, bez nekih papira, dazbina i ostaloga... dobro...

ono sto mene zanima... ja kupim od nekoga neku zivotinju koja je na CITES listi, ovde sa foruma...
tu nema nikakvih papira i tako dalje... znaci sve crno... ok

e sad jedan primer koji mene ovde konkretno zanima:
mene recimo moj komsija ne voli, i zna da ja imam neke egzoticne "opasne" zivotinje...
komsija mene lepo prijavi policiji, inspekciji, ili kome vec... i kaze da ja imam to i to, ili sumnja da imam... komsija ima malu decu u kuci i plasi se za njih, itd, bla.. bla...
i meni sad dolazi inspekcija na vrata sa nalogom, i pita sta ja to imam, hoce da vide... vide neke paukove, ti pauci su na CITES listi, ja nemam nikakav dokument, racun...

sta se desava u takvim situacijama?
oni to sve mogu pokupe, odnesu, i kazne me? jel tako?

sta raditi u slicnim situacijama, i da li je mozda vec neko bio u takvoj situaciji, pa moze da prenese svoja iskustva...?

spiderboy
24.04.09., 18:19
iz raznih pet shop-ova sam već čuo da su oduzimane životinje,medjutim od privatnih lica nisam nikad čuo za to,valjda održavaju dobrosusedske odnose:D

acak
24.04.09., 18:22
dobro, mene zanima da li oni to mogu da urade u takvoj situaciji, jer ja realno nemam cime da se zastitim....
znaci mogu da banu...?
kazu dobar dan i dovidjena.....

Bifrost
24.04.09., 18:39
Naravno da mozes da se zastitis, kupi pusku :D

Cold_Beer
24.04.09., 18:45
Ja imam psa od 50 kg,pa neka pokusaju da udju! Xexexe:)

LARYBG
24.04.09., 18:50
moj ima 30 ali kida za 100kg postar mi vise ne dolazi :)

radzaa
24.04.09., 19:06
nije obavezno da odgovaras zbog toga. mozes uvek da cinkaris jos po nekog i da budes "svedok saradnik"

Bifrost
24.04.09., 19:10
Auuu radza sta naprica... nisam ovo ocekivao od tebe ::D

radzaa
24.04.09., 19:19
pa ako se vec bavimo "nedozvoljenim delatnostima' moramo biti spremni na sve.
druze, ne idu kriminal i emocije

acak
24.04.09., 19:26
mislio sam na ne-nasilne metode :halo:
znaci nema civilizovanog nacina :)
dobro, da znam... to je ono sto sam hteo da saznam...

acak
24.04.09., 19:28
nije obavezno da odgovaras zbog toga. mozes uvek da cinkaris jos po nekog i da budes "svedok saradnik"

sumnjam da ce mi to pomoci da zastitim svoje zivotinje, mogao bih eventualno da izbegnem tako neku kaznu, i pri tom zakopam jos nekog... sto i nije tolko primamljivo... opet smo mi u globalu na steti...

radzaa
24.04.09., 19:29
kad te privedu "drugovi" ce ti pomoci da razmislis:club:

silwert
24.04.09., 19:30
koliko sam ja upucen zakon o egzoticnim zivotinjama jos nije donet ali se razmislja da se predlozi u skorije vreme
a da bi se ti zastitio od ovih sto navracaju da vide tvoju zivotinju i da je ponesu sa sobom to je lako nedas im da udju, jer nemogu da ti ulaze u kucu bez naloga policije a dok oni nabave nalog ti skloni zivotinju mada niko ti nece uci u sobu da ti oduzme zivotinje
i naravno najbolje resenje ti je pit, ili nesto kao pikinezer koji ide ispred a za njim dolazi rot ubitacna kombinacija

rassa
24.04.09., 19:35
'znaci nema civilizovanog nacina'

ima, popricaj s tim komsijom i reci mu da ne bude toliko go*no, ali lepim recima, nekako

radzaa
24.04.09., 19:40
salu na stranu. mislim da to netreba da te bine. niko sem milicije nemoze da tu udje u kucu da ti pise prijavu ili otudji zivotinje a oni to nerade.mozes misliti kad bi dosli i tvrdili da imam smity-ja, mogureci da je to neka druga vrsta i da si joj ofarbao kolena autolakom:p . mogucnosti za manipulaciju su nemerljive samo treba imati maste

Nemanja
24.04.09., 20:09
koliko sam ja upucen zakon o egzoticnim zivotinjama jos nije donet ali se razmislja da se predlozi u skorije vreme
a da bi se ti zastitio od ovih sto navracaju da vide tvoju zivotinju i da je ponesu sa sobom to je lako nedas im da udju, jer nemogu da ti ulaze u kucu bez naloga policije a dok oni nabave nalog ti skloni zivotinju mada niko ti nece uci u sobu da ti oduzme zivotinje
i naravno najbolje resenje ti je pit, ili nesto kao pikinezer koji ide ispred a za njim dolazi rot ubitacna kombinacija

O ovome je vec Nenad pisao u nekoj temi...
Da li je moguce da je ovo jedino resenje da se spasis od pretresa? Meni je to prava glupost da ljudi nemaju neki drugaciji nacin. Koliko sam ja shvatio jedino sto nam ostaje je da se nadamo da ce u donosenju zakona ucestvovati neko ko je barem malo obrazovan o ovoj tematici?
Koliko ja znam pit je zabranjen u sirem centru Beograda, a koliko sam cuo od druga i u ostalim gradovima? Nemojte njega da nabavljate, imacete problema i zbog njega, nabavite americkog bulldoga (radnicki pit, kako su ga englezi krstili) ili bilo kog mastifa :D.

NecrovoX
24.04.09., 20:24
Pazi ovako,gomila ljudi koja se bavi teraristikom drzi zivotinje koje su na cites listi.Koliko nas samo ima boe constrictor?
I zar mislis da ce sada svima da pokupe zivotinje? Ako ce jednome od nas onda ce svima,a realno gde ce sve da stave te konfiskovane zivotinje?
I sta ako je neko kupio nesto od ovih zivotinja jos pre desetak godina kada nije ni mogao nabaviti papire za nju,kao sto ti ne mozes dokazati da je ona iz neke domace odgajivacnice,tako ni oni ne mogu da je iz divljine ili uvezena preko grane! Mislim ako mozes da legalizujes bespravno podizane objekte zasto ne bi i ljubimce? Samo naravno kada dodje zakon o tome.Sada dok toga nema ni ne mozes da ucinis nista povod topga,zar ne?
Znaci da sada je ovakvo kako je,i da hoces ne mozes kupiti "legalno" jer tako nesto ti nije omoguceno,nema tu nekih papira,dozvola itd.A kada bude dosao zakon verovatno ce biti period gde ce svi moci da se registruju i to je to,a nakon tog perioda sledi ta konfiskacija onima koji to nisu ucinili.
I ja sam se plasio istog kao i ti,ali eto malo sam razmislio o svemu i poslusao price nekih ljudi i mislim da je ovo najrealnija slika.
A to sto i sada ima nekog oduzimanja to vazi samo za pet shopove.
A i imas vec ovu temu,tamo sam i ja pitao isto sto i ti sada
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6033

Nemanja
24.04.09., 20:40
A na cije pitanje si ti ovim odgovorio? Nekako se ne uklapa u tok teme. Jeste da je vezano za temu, ali mi se cini da si ti odgovarao na ono sto je acak u prvom postu pitao??
Da li neko sa foruma redovno prati ovo oko donosenja zakona? Moji roditelji su culi jos u martu da je trebao da bude na glasanju jos pocetkom aprila, ne znam da li je to tacno...

silwert
24.04.09., 23:02
danas sam upoznao novog profesora na mom faxu koji je slucajno i predsednik veterinarske komore srbije pa u sklopu predmeta sam ga davio o egzoticnim zivotinjama oko registracije i obelezavanja
kaze da se zakon tek pise i da bi trebalo ove godine da se donese na glasanje
a kako ce se zivotinje obelezavati to nezna ni on jos!
ako bude nekog pomaka trebalo bi da znam medju prvima tako da cu da vas obavestavam

zarko
24.04.09., 23:55
ekstra.
obelezavanje nece moci da prodje bice veroatno neka evidencija slikama i sl..
ja prvi necu dozvoliti da mi neko obelezi zivotinju od 500e pa ni mikro cip...

silwert
25.04.09., 01:09
ja bogami ocu da dozvolim da obelezavaju moje zivotinje :)
ima preko 2000 dubia pa neka izvole ali da svakoj napisu njen karton ;)

zarko
25.04.09., 02:19
nisu na cites :)

silwert
25.04.09., 02:31
dok ovi nasi donesu zakon bice na listi :)

pilis
25.04.09., 11:07
da nema odgajivaca ne bi bilo ni pojedinih zivotinja

ganjachica zmajeva
25.04.09., 15:28
Meni su pretili prijavljivanjem pre par godina kad mi je pobegla iguana.

Naime na Banjici smo imali velike terase koje su spojene samo žičanom ogradom i kada sam videla da Gileta nema na terasi otishla sam kod prve komšinice da pitam da nije kod nje (bila sam ko dete koje traži izgubljenu loptu). Nažalost, žena se užasno plaši životinja (nije nam ušla u kuću od '96, od kad smo nabavili pudlicu) i počela je da preti kako će da zove ove i one, i kako će da me prijavi ne znam kome sve, ali istina je da nije znala koga da zove. Zvala je policiju, ali su je oni u potpunosti iskulirali jer to nije njihova nadležnost, a ni oni ne znaju koga treba da zovu.

Tako da ne treba previše da se brinete oko toga.

A što se tiče obeležavanja životinja, ja sam potpuno za. Lepo može da se prati razvoj životinje, ko pazi na njih a ko ne, pa možda neću videti u pet šopu dve iguane od po 30cm u jednom terarijumu od 20x15x30cm sa ubuđanom bananom kao hranom.

zarko
25.04.09., 18:30
ma daj be ....
da li mislite da to moze da funkcionise? gde vi zivite zemlji oz?

ganjachica zmajeva
26.04.09., 22:12
Upravo to, ne funkcioniše za pse i mačke, a funkcionisaće za egzotične životinje.

Najjače ...