PDA

Pogledaj punu verziju : lasiodora parahybana,l. klugi,l. difficilis,po cemu se razlikuju?



Cold_Beer
25.04.09., 19:16
Interesuje me po cemu se medjusobno razlikuju lasiodora parahybana,lasiodora klugi,lasiodora difficilis? Da li zna neko? Izgledaju mi prilicno isto,ali ne mogu da provalim razliku? Koja je najveca od ove tri vrste? Sigurno su sve tri jako alave,to im je zajednicko!:cool:

Malacrass
26.04.09., 01:17
Što sam čito o T je to da su nek vrste u rodu 99% slične po izgledu. Gledano na boju, šarama boja i slično.

Ono što zna razlikovati tako slične T je njihovo ponašanje, mjesto pronalaska i uvođenej u evidenciju i poneka druga stvar.
Ako si možda pročito nedavno je otvorena tema (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6130) di j riječ o G. porterio kao da je ista kao G. rosea.
Možda je i tu tiječ o istim razlikama.
Probaj izguuglat malo pa vidit šta je razlika

marko
26.04.09., 20:42
...Ono što zna razlikovati tako slične T je njihovo ponašanje, mjesto pronalaska i uvođenej u evidenciju i poneka druga stvar...Spoljašnji izgled tj. ono što mi podrazumevamo pod spoljašnjim izgledom (boje, šare i slično) nije kriterijum pri određivanju vrste. Pogotovo ne ponašanje. Ajde Grofe iskopaj u Tarantulas of Belize onih 5 karakteristika koje su navedene pri klasifikaciji. Čini mi se da tu spadaju spermateke, spinerete, bulbe, nešto na helicerama i još nešto nedostaje (moguće da sam pogrešio, ispravi me Grofe) ali nikako se vrste ne klasifikuju gledajući spoljni izgled.

U suštini su ovakva pitanja jako teška, dakle daj tih 5 osnovnih karakterisika koje se posmatraju pa će se odgovor sam nametnuti.

Ig0r
26.04.09., 21:42
1. spinerete
2. bulbe(mužjak)
3. kukice(mužjak)
4. spermateka(ženka)
5. satea na prednjoj strani femura noge I (ovoga ni ja nisam mogao da se setim, zato valja imati knjige. Nije znanje samo što držimo u sećanju već i kad znamo gde da tražimo;))

marko
26.04.09., 21:46
Hvala što si se potrudio da to pronađeš :)

Dakle da sumiramo, razlika između L.parahybana, L.klugi i L.difficilis je u jednoj ili više od ovih 5 gore navedenih stavki.

Cold_Beer
26.04.09., 22:58
Ovo sam pitao jer sam hteo da uzmem klugija,pa me je interesovala razlika izmedju gore navedenih,hvala na odgovorima :)

Geni
26.04.09., 23:29
Pa jedina razlika je što klugi ima crvene dlake na abdomenu a parahybana nema (ajde da uprostimo malo ;))