PDA

Pogledaj punu verziju : Suvi deo...



Markoooo
28.04.09., 23:17
Ljudi ja moje kornjace drzim u 50l njih 2(3cm i 5cm)ali nikako ne nisu izlazile na suvi deo pa bih voleo da postavite slike vazih suvih delova!!!;);)

pilis
29.04.09., 00:03
Koliko dugo ih imas? budi strpljiv suncace se one :))

StevaNS
29.04.09., 00:06
nemam sad slike... uopste nije bitno. Moje su imale samo 1 veliki kamen i izlazile su da se suncaju. Samo im stavi spot lampu iznad suvog dela i trebalo bi da bude OK. Nadam se da imas i uvb lampu..?

smeshko lepushko
29.04.09., 00:08
postavi lampu iznad i proveri da li mogu uopste da izadju iz vode na taj suvi deo...aaaa mozda i ne zele da izlaze, pa ce da izlete kad budu htele :)

Markoooo
30.04.09., 09:55
Koliko dugo ih imas? budi strpljiv suncace se one :))
Imam ih mesec i po,i veoma su hitre...Da li im je dovoljno 50l???Samo vi stavite slike suvog dela posto ja nemam inspiraciju kako da napravim!!!;);)

Miroslav
30.04.09., 13:05
Tako malim je dovoljan taj aqaterarijum, ali ćeš ih posle (kad porastu - barem duplo) morati da preseliš u nešto veće. Bolje, brže i više narastu ako su u većem.

DBiksi
19.08.11., 12:12
Da oživim temu, sa svojim problemima :)

Imam crvenouhu kornjacu, oklop joj je sad vec oko 12 cm, u akvarijumu 80x40. E sad, za suvi deo imam dva ona vulkanska kamena jedan na drugom. Ideja je bila da ne bude jedan veliki jer bi za tu visinu mnogo morao u donjem delu prostora da zauzme, odnosno smanji joj prostor za plivanje - pa zato dva uža jedan na drugom. Od varijante sa suvim delom u vidu zalepljenog ravnog komada stakla smo odustali kad se pravio akvarijum, jer me je žena u pet-shopu ubedila da ću to jako teško da perem.

E sad, to je do sad funkcionisalo ali mi se sad čini da je ipak postala prevelika i da joj treba veći suvi deo. Ja sam imala ideju da napravimo u vidu ravnog komada plastike (slično kao to sa staklom), ali da ne bude zalepljeno nego da izbušimo po ćoškovima tako da može da se uz pomoć recimo savitljive žice okači gore za ivice akvarijuma (ne znam da li sam dobro objasnila... :) )

Pa me sad interesuje šta eksperti misle o takvom rešenju? I naravno svi predlozi su dobrodošli :)

legenda
24.08.11., 21:01
Nema potrebe za spot lampom stavi ih u neki mali akvariju ako imas da bude plitak i napinis im vodu toliko da one ne moze da plivaju a da mogu da se krecu znaci nekih 1 cm.i samo ih svati napolje na suncanje preko jednog dela tog akvarijuma stavi nesto da bih zamracio da bih mogle da se sklone od sunca i to ti je to nikakve lampe niti nista.

drsidious
30.08.11., 12:11
Dok je moja˝štetočina˝ bila u akvaterarijumu suvi deo je bio panj od kuvane vrbe,izlazila je relativno cesto,ali sam imao sijalicu,ne bas iznad,ali u blizini panja.
Sada imam kornjacu u dvorišnom jezercetu,nikada nije htela da izađe na kamen u centru jezerceta nego samo na obod,na kraju smo sklonili kamen:confused:
Poslednjih 10-15 dana nešto i ne izlazi da se sunča,valjda joj smetaju vremenske prilike.Važno da joj se hrana nije ˝odbila˝:D