PDA

Pogledaj punu verziju : Parenje Vitalius wacketi



kimo
30.04.09., 00:10
Evo nešto jako zanimljivo i dosta retko i teško za parenje...Jedna od mojih omiljenih vrsta po ponašanju i izgledu dok su mali...Vitalus wacketi

Ženka je moja odrasla oko 16-17cm presvučena je pre 4-5 meseci,ali je bila raspoložena za parenje...

Mužjak je došao iz Žarkovog pravca,ali nije njegov valjda, no nije ni bitno,samo neka radi posao :) Dosta staro deluje i ćelavost ga odaje,mada kada oseti ženku počinje da deluje poput napaljenog tinejdžera :D

Evo neke dve slike, lošeg kvaliteta,ali razumno je kada se čuva mužjak kao oči u glavi, zato tu i jeste pinceta stalno :)

Pareni su dva puta, prvi put polu veštački uz pomoć Zokija i pincete,a drugi put su se sami nahvatali dok nismo ni gledali...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/vwacketiparenje1.jpg

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/vwacketiparenje.jpg

StevaNS
30.04.09., 00:29
U brate mili.. ovo je kao ono kad pare konje pa dodje lik uhvati pastuva za onu stvar i .. insertuje... :)
Nadam se da nisam bio previse bezobrazan ali stvarno me podseca na to.. :)

kimo
30.04.09., 00:32
Ovde je samo ženka sprečena da ga pojede...zato i služe pincete dugačke.

P.s. Pa naravno da si preterao ti perverzni matori stvore :p

StevaNS
30.04.09., 00:35
Hehe... Skontao sam cemu sluzi.. Ali ne slazem se.. I ono je samo pomaganje kao i ta tvoja pinceta.. :)

kimo
13.06.09., 18:45
Evo danas je bilo nekoliko parenja, a jedno je i ovih lepotana...proteklo je bez problema :)

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/vwacketi-1.jpg

zarko
13.06.09., 18:58
:) extraje muzijak...bas je lep.a i zenka je extra i super sto lici na blondi

povecaj joj malo vlagu ..ako je suvo ko na slici

kimo
13.06.09., 20:20
Drugi deo je skroz vlažan i naprskan :) Jedna od mojih omiljenih vrsta, pogotovo dok imaju mladalačka odela :)

zarko
13.06.09., 20:35
zenka je predivna

kimo
19.06.09., 20:55
Ženka se presvukla juče :( Čudo da se htela pariti 10ak dana pred presvlačenje...

Mužjak je još uvek živ, jeo pre 3 dana, nadam se da će imati još snage i da će moći da se uspešno pari sa njom za 3 nedelje.

zarko
19.06.09., 21:47
aj polako nadam se ...

kimo
18.10.10., 00:04
Da dodam samo da je ženka iz ove teme presvučena i parena više puta sa novim svežim mužjakom, na kraju ga je i pojela, jako joj je velik abdomen tako da se nadamo da je sparena kako treba i da će nešto da bude, to bi bilo super, s' obzirom da je vrsta jako zanimljiva.

Geni
18.10.10., 00:06
Ako nije, mislim da je moj mužjak bluzu ultimate moltu pa probaj ponovo ;)

kimo
18.10.10., 00:12
Hehe, nije frka, ali mislim da tolerantniju taranulu za parenje nismo imali, niti čuli da je neko imao :) Uvek pušta mužjake da se pentraju po njoj pošto su smotani, ali ovog je nakon 10ak dana provedenih zajedno maznula na dan kada je trebao da putuje preko na razmenu, tako da se nadamo da je to znak da je spario kako treba, a i bogme abdomen ima 5-6 cm u prečniku :)

Sinbad
18.10.10., 00:24
Ima ogroman abdomen kao da je pojela odraslu zenku Blondia :D

kimo
03.01.11., 16:55
Ženka je polegla ogroman kokon pre 6 dana :) Nadam se da će sve proći kako treba.

kimo
29.01.11., 01:23
Jedna neželjena situacija :( Ženka je tačno nakon 30 dana odbacila kokon i to u trenutku. Dok sam je posmatrao danas čuvala ga i dalje i sve super i posle par sati odnela na drugi kraj terarijuma i ostavila, kada sam otvorio sva jaja su bila neoplođena i crna. Bilo je i plesnji što je isto znak da su jaja loša od starta. Šteta baš. Biće bolje drugi put. Mislim da im treba period hlađenja pre parenja, ali to ćemo videti idući put.

JOBAH
29.01.11., 20:03
e ###.. jel to onaj pljosnati kokon?

markozmaj
29.01.11., 20:12
Rece ja tebi da to meni cudno izgleda :icon_scratch:

kimo
30.01.11., 00:32
Da, taj pljosnati, što sam ti rekao da je čudan. ###, to se desi ako su loša jaja, onda se kokon "ukruti" jer jaja ne upiju onu tečnost i onda se slepe jedno za drugo jer su mrtva i ne razvijaju se i onda ispadne pljosnat kokon. Biće bolje drugi put nadamo se :)