PDA

Pogledaj punu verziju : Razmnozavanje zohara + narance



ZeleniMrav
04.05.09., 16:35
Slucajno sam naletio na temu na arachnoboards forumu gdje se raspravlja o tome kako hranjenje zohara narancama utjece na njihovu reprodukciju!
Kazu neki da su radili pokuse tj. odvajali zohare i drzali ih u istim uvjetima i da se kolonija koja se hranila narancom uvjerljivo najbrze razmnozavala!
Uglavnom,dosta ljudi tvrdi da su primjetili razliku,slucajnosti ili ima nesto u tome(npr. vitamini)......
Zanimaju me malo komentari ili iskustva u vezi toga.
Tema je ovdje: http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=151227

kimo
04.05.09., 17:20
Ja svoje insekte hranim uglavnom jabukom i povremeno ubacim šargarepu, a najređe narandžu, mada mi ni ne treba kada ioanko nemam gde više da stavim sve te bube :)

ZeleniMrav
04.05.09., 17:50
Moji zohari inace najvise vole mrkvu,danas sam kupio narance i lateralisi su poludili,nisam nikada vidjeo da ih je toliko odjednom navalilo na neku hranu...
Dubie jos cekam da vidim sta ce biti,jer obicno jedu nocu posto ih drzim u terariju a ne vole bas svijetlo...
Ovaj i prosli mjesec sam imao 15 presvlacenja uglavnom malih tarantula tako da su mi mali zohari dosta bitni,a poceo sam ih uzgajat tek nedavno,2 kolonije po 20-ak jedinki.....malo....
Irminia i geniculata bi same to brzo smazale....

spiderboy
04.05.09., 21:47
zato ti je uvek bolje da započneš koloniju najbolje sa nekih 100 kom. pa bez obzira sa čime hranio žohare jako će se brzo namnožiti kad već jednom krenu

ZeleniMrav
04.05.09., 22:15
zato ti je uvek bolje da započneš koloniju najbolje sa nekih 100 kom. pa bez obzira sa čime hranio žohare jako će se brzo namnožiti kad već jednom krenu

E u tome i je problem jer mi je tesko nabavit toliko zohara!
Kupio bi ih ja i 500 da imam gdje.
Al nije bitno to sada,nego me samo zanimalo posto sam naletio na taj post dal ima tko takvih iskustva....

kimo
05.05.09., 00:09
Ne verujem da je neko pratio toliko pomno razvoj kolonije...ja nisam.

Ima u ishrani dosta toga, ja recimo hranim svoje insekte svaki dan i voćem/povrćem i proteinskom hranom. Mislim da će kada imaju svega stalno bolje napredovati, ali nisam nikada vršio eksperimente.

spiderboy
05.05.09., 09:29
naravno da će sa kvalitetnijom ishranom bolje da napreduju,samim tim imaćeš kvalitetniju hranu za paukove i sl.,samo sam hteo da kažem da ništa neće faliti ni sa ishranom baziranoj na jabuci i šargarepi+proteinski dodaci