PDA

Pogledaj punu verziju : BEBAC i gekoni



jana
06.05.09., 11:03
eh..

da li možda neko ima pouzdanu informaciju jel sme tek rođena beba biti u sobi sa gušterima????

nije mi ni palo na pamet da bi to moglo biti problem, ali sam čula da je jedan poznanik izbacio ribice i kornjače jer se plašio..kao dok bebac ne stekne imunitet, dok ne prođe bar par meseci..

neka odgovori neko ko ima jak info.

u svakom ću slučaju pitati moju doktorku ali imam osećaj da neće imati razumevanja, biće odgovor tipa ma izbaci to iz kuće..

thanks

dule87
06.05.09., 11:18
Ne znam koliko ti je ovo korisna informacija, al bas sam skoro pricao sa djevojkom koja je radila u zooshopu, i prestala zbog trudnoce...(na preporuku doktora)

jana
06.05.09., 11:24
pa ja sam u poodmakloj i brinem se o gekonima, terarijumima i švabama.. nisu bolesni, uredni su i čisti. ali, ne brine me to nego to da li sme moja beba biti u istoj prostoriji sa mojim voljenim ljubimcima..
ima li nekog doktorske struke..? ili sa malom bebom :)

LARYBG
06.05.09., 11:31
pa svako je vidjao novorodjencad sa psima i mackama pa kapiram da ne bih trebalo nista da mu bude od gustera pogotovu sto ne dolazi u dodir sa njim jedino vlaga u sobi ili tako nesto, najbolje je da pitas nekog doktora.

indijanac
06.05.09., 12:15
moje misljenje je da verovatno ne bi valjalo da beba spava u istoj sobi u kojoj su ti guster i bube. I da mozes sve da ih cuvas u istom stanu:D :D,znaci samo da beba ne spava sa njima u sobi.... ali naravno ovo nije pouzdana informacija...

Miroslav
06.05.09., 12:22
Zna li neko razlog zašto ne mogu zajedno.
Terarijum ima svoju klimu koja ne utiče na klimu prostorije, a uz to gušteri nisu prenosioci uzročnika bolesti za ljude.

LARYBG
06.05.09., 12:36
moje je misljenje da je najbolje da ne slusas nikoga sa ovog foruma i da se raspitas kod doktora i veterinara, zasto rizikovati ipak beba je beba.

StevaNS
06.05.09., 14:28
sa jedne strane je larry u pravu beba je beba...
ali sa druge ne bi mogli biti zajedno? jer oni ispustaju nesto u vazduh sto ce beba da udise ili sta?

Koliko ja znam reptili prenose salmonelu preko koze ali ako beba ne dolazi u kontakt sa njima nema problema. JEdino vi treba da pripazite prilikom ciscenja ili vadjenja ljubimaca da ne dirate posle bebu, ali to je vec stvar higijene..

sa trece strane macke preko izmeta prenose nekie parazite (zaboravio sam kako se zovu) koje mogu biti pogubne za bebu cak i tokom trudnoce! pa i onda malo ko obraca paznju na to.. Ali ako spomenes doktorima gustere... to je vec druga prica..

Mislim da je ipak najpametnije da se obratis nekom veterinaru, ali neka to bude neki strucnjak za reptile kao npr. dr Majga iz Beograda ili dr Jozef iz Subotice.

zarko
06.05.09., 18:32
moaj drugarica ima iguanu koja spava u krevetu(ne vise sad je na radiatoru) a ima bebu i oduvek ej tako.
mada ja bih pazio...definitivno moja beba i guster bi bili u razlicitim sobama...
i malo veca higiena ...inace zasto da ne