PDA

Pogledaj punu verziju : Mali uljezi!!



Mrak
06.05.09., 12:09
U posudi gde mi je mali Incei pojavile se neke male bele larve,verovatno nije dovrshio crva pa se ubudjao u glavnom ne vidim nigde da ima ostatak od crva,dal ga je odvukao negde ispod mreze ne znam.
Sta da radim?

LARYBG
06.05.09., 12:15
samo zameni treset stavi suv,i isprskaj 1/3 treseta te larve su ti se sigurno pojavile zbog velike vlaznosti.

Miroslav
06.05.09., 12:17
Ne trebaš menjati podlogu. Smanji vlažnost tj. orošavanje treseta i izvadi posudicu sa vodom, ako je imaš.
Najverovatnije imaš grinje.

LARYBG
06.05.09., 12:20
ja mu predlazem da promeni podlogu jer dok je god ova vlazna podloga bice i grinja a nece se bas brzo isusiti ,za to vreme grinje ce ti preci na tarantulu. neko moje misljenje

Miroslav
06.05.09., 12:27
Može promeniti podlogu, samo što će tako uništiti sve što je T napravila do sada. Povećanjem ventilacije i držanjem na toplom, podloga će se isušiti kroz par dana.
Mislim da grinje što parazitiraju na T nisu iste kao one što se viđaju po staklu ter. i na ostacima hrane.

Mrak
06.05.09., 12:53
Isplela je previshe da bi uspeo da bilo shta sa poidlogom uradim..da onda samo povecam ventilaciju i da priblizim sijalicu?

Miroslav
06.05.09., 13:09
Samo pazi na temperaturu. Nemoj previše da približavaš sijalicu, da ne bi spržio tarantulu. Ako imaš termometar, povremeno proveravaj temperaturu.

Mrak
06.05.09., 13:21
Imam,plastichna je posuda to bi trebalo brzo da se osushi..
Hvala