PDA

Pogledaj punu verziju : interesantan momenat kod getule..



StevaNS
09.05.09., 22:09
Negde na forumu sam naisao na informaciju da i colubridae nekada dave svoj plen kao i boidae.
Imam L. getula californiae. Do sada sam je hranio tek rodjenim pinkijima ali po savetu strucnjaka sa foruma odlucio sam da joj dam veceg(ako sam dobro zapamtio tako joj se siri vilica i podstice rast). Ove male pinkije je jela bez problema i odmah nakon jela nije imala cak ni zaokrugljen stomak. Nabavio sam pinkije od skocimisa koji su za nijansu veci od obicnih i isprva, kada sam video kolika je njena glava spram pinkija, nisam mislio da ce ga progutati..
Prvo ga je uhvatila za glavu i mucila se dosta da je celu obuhvati i zatim je pocelo pravo pacenje sa ostatkom.. I onda se desilo nesto stvarno interesantno. Obavila ga je kao piton i nisam siguran da li je mislila da je ziv pa je pokusavala da ga udavi ili (a ovako je meni izgledalo) je pokusavala da ga "stisne" kako bi ga lakse progutala. U jednom trenutku cak izgleda kao da ga sama "gura" sebi u usta.
Neka strucnjaci kazu svoje misljenje o tome sta se stvarno desava, a ja vam skrecem paznju na sam proces obavijanja i kako se brzo smenjuju njeni crno-beli prstenovi i deluju jako hipnoticno.. Jedino mi zao sto fotoaparat nije bolji..

http://s574.photobucket.com/albums/ss189/krme/?action=view&current=pic008.flv


P.S. mozda je ovo sve sasvim uobicajeno, ali ja to prvi put vidim i bilo mi je jako interesantno.. Uzivajte u hipnozi i.. tebi se spava... spava...spava...:shock:

bubamara
09.05.09., 22:53
pa moja uvek tako jede..čim uhvati ustima plen,odmah se obavija oko njega...!

StevaNS
09.05.09., 22:55
ja to prvi put vidim, kod colubridae.Sa manjim pinkijima uhvati ga i guta, bez uvijanja..

a jel joj dajes ziv ili mrtav plen?

bubamara
09.05.09., 23:00
kako kad..ako su mi živi pri ruci,njih dajem...i isto reaguje na žive i mrtve...jer uglavnom pincetom hranim,i kako priđem u unutrašnjost terarijuma,halapljivo hvata,i obavija se oko njega..uvek tako!

StevaNS
09.05.09., 23:36
ja moju uvek hranim iz ruke. Jos je mala pa da se navikne. Ona ga uzme za glavu krene da guta, mozda malo vijuga levo desno ali to je sve.. do sad. :)

Kontao sam da je to normalno i da to verovatno rade sa zivim plenom, ali me je bas iznenadilo..

bubamara
10.05.09., 01:36
da,al moja zato kad stavim ruku u terarijum,ne reaguje...al kad stavim pincetu,poludi..zna da će jesti..

spiderboy
10.05.09., 11:43
sasvim normalna pojava,hehehe,vidjam svakih par dana,obično kad je manji plen izostave davljenje ali kad je veći plen u pitanju sledi obavezno davljenje,slobodno možeš davati pinkije te veličine i ne treba da te zbuni da je plen malo veći zguraće ona to bez problema,možda gutanje traje malo duže ali prodje bez problema

StevaNS
10.05.09., 14:37
hehe... sad sam ispo papan.. :)
ali barem je snimak lep.. :icon_cheers:

spiderboy
10.05.09., 22:53
nisi ispao papan,zato je forum tu,nije se niko rodio sveznalica;)