PDA

Pogledaj punu verziju : Zemunski kej



kiza
11.05.09., 10:53
Sticajem okolnosti, juce oko 18h, nasao sam se na Zemunskom keju, negde blizu hotela Jugoslavija. Hiljade ljudi na setalistu uz Dunav me podsetilo na crnogorsko primorije, gde sam kao klinac isao, a sada izbegavam. Idealno mesto za razne likove koji pokusavaju da zarade na ovaj ili onaj nacin. Prodaje se sve i svasta, jasu se konji i tome sl.
Izmedju ostalih, na klupici sedi lik i drzi mladog pitona. Ljudi prilaze, svako ga uzima, deca pogotovo, a zmija smorena. Fotka sa istim je 250 din?! Tome dodajte da je piton pred presvlacenjem, kada ga inace ne bi trebalo uznemiravati.
Eto jedna beogradska prica, ili tacnije zemunska :(

acak
11.05.09., 11:23
pa dobro, taj piton sam sebi zaradjuje za zivot....
kriza je danas, svi moraju da rade :)

Miroslav
11.05.09., 11:46
Odoh i ja tamo sa mojom ornatom, pa neka se slikaju :)Z
Koga ugrize, ne naplaćujem mu slikanje ::D

silwert
11.05.09., 13:20
a ja cu na strand sa mojim bubasvabama i kao grickalice da ih prodajem:)

spiderboy
11.05.09., 16:25
isto to je video moj drug na moru,samo je tamo fotka koštala 5 evra,samo se pitam gde su u takvim slučajevima naši slavni inspektori i zaštitari,da je trebalo negde da se konfiskuje zmija iz radnje gde je držan kao eksponat,pod idealnim uslovima tu bi se odmah znali pojaviti :th_Rage2:

silwert
11.05.09., 16:31
oni su se slikali za dz :)

bubamara
12.05.09., 00:46
pa,izveo je čovek u šetnju...da ne bude samo u pola kvadrata terarijuma...iskreno,to je ništa u odnosu kako mnogi drže životinje..počevši od ishrane,smeštaja,nege...ako tako gledamo,idealistički,svi smo mi grešnici,koji držimo životinje u zatočeništvu.i tom logikom bi svi trebali da postanemo vegetarijanci..

nenad
12.05.09., 01:56
I kad stotine ljudi dnevno pipne zmiju, to nikako ne može da bude dobro za nju.

Ig0r
12.05.09., 09:18
ako tako gledamo,idealistički,svi smo mi grešnici,koji držimo životinje u zatočeništvu.i tom logikom bi svi trebali da postanemo vegetarijanci..

Ne bih ti se odrekao pršute i kajmaka ni za kilo janjetine:)Z

kiza
12.05.09., 10:03
pa,izveo je čovek u šetnju...da ne bude samo u pola kvadrata terarijuma...iskreno,to je ništa u odnosu kako mnogi drže životinje..počevši od ishrane,smeštaja,nege...ako tako gledamo,idealistički,svi smo mi grešnici,koji držimo životinje u zatočeništvu.i tom logikom bi svi trebali da postanemo vegetarijanci..

Apsolutno se ne slazem. To sto puno ljudi drzi razne zivotinje u losim uslovima ne opravdava ovoga da zbog licne koristi izlaze zmiju potpuno nepotrebnom stresu. Nije isto ako vam neko dodje kuci pa uzme malo zmiju u ruke, i da je na stotine ljudi dira, stavlja oko vrata, pipka, klinici je cimaju tamo ovamo... Cisto sumnjam da pare od fotografija idu na hranu pitonu ;). Uostalom ako covek hoce da propagira teraristiku ili suzbija strah kod ljudi od zmija zasto uopste naplacuje bilo sta?
Kazem nije ovo bog zna sta, ima mnogo goreg, ali ja sam to prvi put video kod nas pa rekoh da podelim info sa vama :).

Proka
12.05.09., 10:15
ma bre ako oce da promovishe ili kako ti kazesh propagira teraristiku ...
nek lepo se uclani na ovaj forum i pocne kaciti slike i linkove da se ljudi iole upoznaju sa teraristikom . jer 90% kada vidi da on "sheta" zmiju po keju ima da pomisli kako je to ok i normalno ... pa ako kojim slucajem i oni uzmu istu zavrshice na adi ili palicu na shetnji .(jer kao shto znamo kej je zauzet sa vec pomenutim gospodinom ;) )
to ko kada bi ja izvukao T i gushtere u dvorishte da se shetaju :D ...
lepo oformish terarijum shto veci mozesh i bice zivotinjama super
nema potrebe za shetnjom i ostalim nepotrebinm stresiranjem zivotinje.

marko
12.05.09., 19:48
...Izmedju ostalih, na klupici sedi lik i drzi mladog pitona...Ajd sad lepo neka se javi taj lik. Saznaćemo pre ili kasnije o kome se radi tako da je bolje da se sam javi, ko prizna pola mu se praša, nećemo mu ništa raditi :)Z

Miroslav
12.05.09., 23:52
...nećemo mu ništa raditi :)Z

Misliš nećemo mu dirati pitona ::D

spiderboy
13.05.09., 00:58
da sam na njegovom mestu ne bih se javljao,barem ne ovde,i takvi idioti nemaju ništa ni da traže ovde i u svetu teraristike,od šarlatana i cirkusanta mi se okrene stomak na zlo

Ig0r
13.05.09., 10:01
Ne razumem baš ovako oštar stav.
Slažem se da lik ne postupa sa zmijom baš onako kako bi trebao ali šta sad. Iz našeg ugla bar. Čim je na ulici sa zmijom ili je glup, ili je zmiju kupio legalno. U svakom slučaju njegova je i može i da je istranžira i pojede ako mu volja i niko nema pravo da mu zameri. Nama, teraristima, to može da se ne sviđa ali ne treba da se ponašamo kao sektaši. Kao kad bi odgajivač pasa vikao kako su kinezi idioti jer jedu kerove. Tvoj pas radi sa njim šta hoćeš. Možeš da ga dresiraš uz pomoć štapa, a može i šargarepa. Ko sam ja da ti morališem kako treba sa životinjama a svakodnevno učestvujem u klanju domaće i divlje faune. Tek prema tim životinjama što se fino odnose pa to je strašno.
A druga stvar, nije da je čovek izašao sa zmijom pa je fura kao kajlu oko vrata. Ko zna šta ga je nateralo da šeta zmiju po Adi za 250 dinara. Možda zmija kući ima brutalan terarijum i sve potrebne uslove samo čoveka stislo nešto pa mora da zaradi nekako. Sasvim realan scenario u našim uslovima.

Ne želim da pokrećem neku raspravu samo želim da se vidi da ima i nekog sa drugačijim mišljenjem.

Geni
13.05.09., 19:40
Ima... i ja sam tu sa drugačijim mišljenjem samo nisam želeo da pokrenem raspravu pa se nisam javljao. To je po meni isto kao i držanje konja za jahanje. Radi se svugde u svetu i jedino je bitno da li se zmija drži u dobrim uslovima kada ne 'radi'. Ovo je sasvim legalna aktivnost i mogu da kažem da je čak i podržavam ukoliko je onaj ko to radi odgovoran prema životinji. Em što on zarađuje em što ljudi upoznaju zimju i ne misle da je to neki monstrum koji će da pobegne i da krene da jede decu em što ne mislim da će zmiji nešto mnogo da fali.

Ukoliko je ta zmija dobro čuvana, hranjena i ostalo, ne vidim ništa loše što se ovo radi.

Kada svi postanemo vegetarijanci, prestanemo da čuvamo životinje iz bilo kog razloga i pustimo ih da zive kako one žele onda bih možda i imao zamerku... ovako, ovo je sasvim OK.

kiza
13.05.09., 20:54
Ne bih da moralisem, misljenja su razlicita, ali mislim da je to preveliki maltret za zmiju. A i rekao sam da je piton pred presvlacenjem, kada ga pogotovo ne treba uznemiravati. No dobro, mozda je dobra strana edukacija ljudi da to nije bauk. Za zmiju sigurno nije ni dobro, a ni prijatno.

IV@N
13.05.09., 21:24
e sad kao da zna zmija da li je ti drzis ili neki tamo lik

spiderboy
13.05.09., 22:26
pa neće znati to ko je drži ali će sigurno znati kad prodje kroz sto ruku da joj nije prijatno,po meni je to čisto maltretiranje

bubamara
14.05.09., 01:20
Kada svi postanemo vegetarijanci, prestanemo da čuvamo životinje iz bilo kog razloga i pustimo ih da zive kako one žele onda bih možda i imao zamerku... ovako, ovo je sasvim OK.

sve rečeno u jednoj rečenici...i dokle god životinje hranimo drugim životinjama,(za šta bi nas sa foruma "zeko i prijatelji",poslali u Hag),nećemo imati pravo na idealisanje držanje jedne vrste,i pravljenja drame oko toga koliko je ljudi pipnulo jednu zmiju...dok druge vrste uništavamo zarad prve...to je onda isključivost...pa i pas kad se izvede u šetnju,dozvoli se nekome da ga pomazi..mene cela ova priča navela,da bode oči nekima,to što čovek uzima 250 din za slikanje,i zato če joj kupiti 4-5 miševa možda..ili nebitno...da je slikanje za DŽ,sumnjam da bi bilo ovolike polemike...!

spiderboy
14.05.09., 08:57
uporedjuješ šetnju psa sa šetnjom zmije ako se to tako može nazvati??? nemam više šta da dodam ovde

Proka
14.05.09., 10:59
ljudi ...
shta ima da postignete sa celom pricom ovde???
nekome smeta nekome ne 100 ljudi 100 cudi ...
non stop bre jbt sve neke drndave rasprave ...
i svi shvataju kada nego odgovori da je to atak na njihovo mishljenje ...
i ako ja smatram da nema potrebe za shetanjem zmije , mozda to neko zeli da radi i oce
njegova stvar ja gledam da mojim zivotinjama bude shto bolje...

marko
14.05.09., 11:15
Ja sam pokušao da okrenem na šalu ali uzalud. Stvarno nema potrebe za bilo kakvom raspravom i natezanjem. Opustite se malo :)

Miroslav
14.05.09., 11:34
Nadovezah se na tvoju šalu, ali bezuspešno.
Ljudi, pustite čoveka da radi sa svojim ljubimcem šta hoće.

FatBastard
14.05.09., 11:49
Live and let die... =]